Wiadomości

stat

Karuzela na Targu Węglowym działa w kratkę

Przed południem w piątek nie można było jeszcze korzystać z karuzeli.  Według zarządców problem nie powinien już występować.
Przed południem w piątek nie można było jeszcze korzystać z karuzeli. Według zarządców problem nie powinien już występować. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl

Przez kilka ostatnich dni karuzela na Targu Węglowymzobacz na mapie Gdańska działała w kratkę. Problemy z prądem sprawiały, że kilkakrotnie była wyłączana. Właściciel zapowiada, że zrobi wszystko, by atrakcja Jarmarku Bożonarodzeniowego nie zawiodła więcej najmłodszych.Czy byłeś w tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym?

nie, to nie dla mnie

27%

nie, ale jeszcze pójdę

44%

tak, ale nie podobało mi się za bardzo

11%

tak, podobało mi się

18%
Otwarta w lipcu na Targu Rybnym zobacz na mapie Gdańska Karuzela Gdańska zyskała wielu fanów. W grudniu po raz pierwszy stanęła na Targu Węglowym, by stać się jedną z największych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Jednak od dwóch dni czytelnicy dopytują, czy coś złego dzieje się z karuzelą, bo czasami działa, a czasami nie.

- Byłam z córką na jarmarku dwa dni pod rząd - w środę i w czwartek - i dwa razy nie mogłyśmy wejść na karuzelę, bo nie działała. Pierwszego dnia potraktowałam to ze zrozumieniem, ale drugiego dnia byłam już zniesmaczona sytuacją - skarży się nam pani Joanna. - Mi karuzela do szczęścia potrzebna nie jest, ale moja córka była mocno rozczarowana.
Czytaj także: Tłumy na rozpoczęciu Jarmarku Bożonarodzeniowego

Otwarty tydzień temu Jarmark Bożonarodzeniowy stał się dużą atrakcją. Ma ciekawą ofertę produktów, można tu zjeść, napić się czegoś rozgrzewającego (w wersji dla dzieci i dorosłych), posłuchać gadającego łosia. Atrakcji jest sporo, a karuzela jest tylko jedną z nich. Ale - dla dzieci - najważniejszą.

O jej los pytamy więc właściciela atrakcji, firmę SkyWheels.

- Mamy problem z ciągłością dostarczanego nam prądu na Targu Węglowym. Uspokajam, że nie jest to usterka techniczna karuzeli. Co jakiś czas musimy zrobić krótki restart naszej atrakcji, ale pracujemy nad tym, żeby wyeliminować ten problem - mówi Anna Barbasiewicz, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, która zarządza karuzelą.
Te wyjaśnienia potwierdzają przedstawiciele Międzynarodowych Targów Gdańskich, które są organizatorem jarmarku.

- Rzeczywiście miała miejsce usterka związana z prądem. Natomiast wszystko zostało sprawdzone i naprawione. Karuzela już działa - mówił Roman Kolicki, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich.
Karuzela przyjechała do Gdańska z Włoch. Zdobią ją malowane rzeźby koni, rydwany, filiżanki, ławki i gdańskie akcenty w postaci namalowanych pod sufitem zabytków. Jednorazowo na karuzelę może wejść do 78 pasażerów, figury są ruchome i obracają się w rytm muzyki.

Cena za jedno wejście na karuzelę to 10 zł, z kartą mieszkańca (jednorazowo) 1 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia.

Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Opinie (90) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22

maja

01

czerwca

Elder, Red Scalp, Diuna Gdynia, Klub Ucho

Kultura

Festiwal FETA. Kłopotliwe rekwizyty: kontenery na śmieci poszukiwane
Festiwal FETA: kłopotliwe rekwizyty

Kulinaria

Okiem dietetyka: jak nie przytyć na wakacjach?
Okiem dietetyka: dieta na wakacjach

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: przed nami czas pełen atrakcji
Planuj tydzień: czas pełen atrakcji

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Autorem powieści "Srebrzysko. Powieść dla dorosłych" jest: