• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kazik się nie nudzi - wieczór pełen przebojów w Starym Maneżu

Patryk Gochniewski
12 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (34)

Kazik wciąż jest w bardzo dobrej formie. Miewa momenty lepsze i gorsze - nie może to jednak dziwić, biorąc pod uwagę kilkadziesiąt lat na scenie. W Starym Maneżu miał zdecydowanie te pierwsze. Dziwić nie może też to, że wciąż przyciąga tłumy. Mało pozostało takich wykonawców.IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe koncerty rockowe w Trójmieście

mar 2
Dr Misio
Kup bilet
mar 17
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów
Kup bilet
Armia
lut 25
Armia
Kup bilet
mar 1
SWANS + Maria W Horn
Kup bilet
mar 2
Led-Zeppelin show by Zeppelinians
Kup bilet


Kazik Staszewski koncertuje bardzo regularnie. Solowo i z zespołem Kult, a wcześniej jeszcze z szeregiem innych projektów pobocznych, z których każdy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem fanów. Staszewski to człowiek instytucja, który mimo tylu lat na scenie pozostał wierny swoim ideałom.

Nigdy się nie sprzedał - myślę, że to jest jeden z fundamentów jego ponadpokoleniowej popularności. Jest szczery, błyskotliwy i nie gryzie się w język, od lat celnie punktując rzeczywistość. Pokazał to po raz kolejny, tym razem w Starym Maneżu, gdzie zagrał ok. 30 utworów ze swojej bogatej kariery solowej. Od nowych po największe przeboje.

"Maciek, ja tylko żartowałem", "Twój ból jest większy niż mój", "Spalam się", "Noże i pistolety", "Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale", "Natalia w Brooklynie", "Andrzej Gołota"... można tak wymieniać i wymieniać. Przed każdym z utworów zawsze krótko je zapowiadał, a publiczność niemal na każdy kolejny tytuł reagowała owacyjnie.

Pogo i crowdsurfing raz po raz nawiedzały płytę wrzeszczańskiego klubu. Nie przypominam sobie takich widoków w tym miejscu, które zazwyczaj cechuje dość spokojna widownia. Ale to w końcu koncert Kazika - nie może być spokojnie. Musi być rockandrollowo. I było. Świetnie zbudowana setlista nie pozwalała na chwilę oddechu.

Kazik do Starego Maneżu przyjechał w bardzo dobrej formie. Nie łapał zadyszki, nie uciekały mu dźwięki, sprawnie panował nad swoim głosem. Cieszy, tym bardziej że jednak wiek już czasem daje mu się we znaki i zdarzają mu się gorsze koncerty. Tym razem jednak nikt nie będzie mógł powiedzieć złego słowa.

Kariera solowa Staszewskiego tak naprawdę trwa tyle, ile Kultu - ponad 40 lat. Niesamowite, że ludzki umysł jest w stanie nie tylko tyle piosenek wymyślić, ale i zapamiętać. Kazik jednak nie ma z tym najmniejszego problemu. Jest to bezsprzecznie jeden z najbardziej płodnych polskich tekściarzy. I, co najważniejsze, rzadko kiedy zdarzają mu się wpadki. Jego utwory świetnie oddają dane czasy i rzeczywistość. Z jednego zdarzenia potrafi stworzyć wielowymiarową opowieść, która nie chce się zestarzeć.

Ta uniwersalność tekstów przyciąga kolejne pokolenia, które są zafascynowane twórczością Kazika. Przerażać może jedynie ponadczasowość tych tekstów - jak widać, zmieniają się daty, ludzie, ale niekoniecznie już rzeczywistość.

Kazik to punkowa dusza z poetyckim sznytem. Kiedy trzeba, potrafi być prosty jak budowa cepa, ale z drugiej strony też inteligentny i błyskotliwy. Wszystko zależy od tego, czego wymaga dany utwór. To, w połączeniu ze wspomnianym wcześniej niesprzedaniem się, pozwoliło mu zbudować sobie pomnik za życia.

Szukasz biletu na koncert? Znajdziesz go u nas!Dziś takich wykonawców jak Kazik już nie ma. Jest jednym z niewielu, którzy pozostali. Owszem, w polskiej muzyce wciąż zdarzają się przypadki świetnych tekściarzy, ale rzadko już można trafić na tak dobre odniesienia do polityki, społeczeństwa czy życia. Dlatego też na koncerty Staszewskiego - pod tym czy innym szyldem - wciąż przychodzą tłumy. Zarówno tych, którzy wzrastali z nim, jak i ci, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. I, co ciekawe, każda z tych osób wiele z tych tekstów może odczytać na różne sposoby.

Polscy wykonawcy potrafią się znudzić. Przyjeżdżając co wiosnę i jesień, grając te same piosenki, nierzadko już będąc bez formy. Kazik jednak ma to coś, że się nie nudzi. Ma tak bogaty repertuar, że podczas kolejnej trasy może wybrać zestaw innych 30 piosenek i też będzie dobrze.

Wydarzenia

Kazik (20 opinii)

(20 opinii)
125 - 160 zł
rock / punk, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (20 opinii)

(20 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Przy jakiej ulicy w Gdyni znajduje się jedyny w Trójmieście Klub Bluesowy?