• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kiedyś tego nie lubiliśmy, dzisiaj tęsknimy. Wspomnienia z dzieciństwa

Aleksandra Wrona
31 maja 2023, godz. 15:00 
Opinie (108)
Nuda to stan, który rzadko mamy okazję doświadczać jako dorośli. Kto z nas nie zna tego uczucia, że "zawsze jest coś do zrobienia"? Nuda to stan, który rzadko mamy okazję doświadczać jako dorośli. Kto z nas nie zna tego uczucia, że "zawsze jest coś do zrobienia"?

Pamiętacie to dziecięce marzenie, żeby być już dorosłym? Chyba każdy z nas kiedyś go doświadczył. Dorosłość jawiła się jako upragniony stan, w którym wszystko wolno, a to że coś trzeba, miało drugorzędne znaczenie. Teraz, kiedy wymarzona dorosłość nadeszła, z sentymentem wspominamy to, co w czasach dzieciństwa wydawało nam się prawdziwą udręką.Dzień dziecka już dziś! Sprawdź, co się dzieje na mieście

Do którego z wymienionych aspektów tęsknisz najbardziej?

DrzemkiObowiązkowe drzemki w żłobku i przedszkolu, czyli utrapienie wielu aktywnych dzieci. Po co spać, skoro można w tym czasie robić tyle ciekawych rzeczy? Dobrze pamiętam, że bunt przed drzemkami towarzyszył mi od pierwszych dni w placówce. A dziś? Kto z nas nie chciałby obowiązkowej, dwugodzinnej drzemki wliczanej w godziny pracy... Czy możemy jeszcze o to zawnioskować?

"Wracaj na obiad!"Pamiętam czasy, kiedy hasło: "Ola, chodź na obiad!" było najgorszym, co mogłam w danym momencie usłyszeć. Trzeba było przerwać zabawę, pożegnać przyjaciół i zasiąść przy stole ("Zjedz mięsko i surówkę, ziemniaki możesz zostawić"). W tamtym czasie mogłabym cały dzień biegać po podwórku żywiąc się lodami wodnymi i chipsami. Dzisiaj z nostalgią wspominam ciepłe, domowe obiady podstawiane mi pod nos.


Wyjście z rodzicami na zakupyTen moment nadchodził zwykle wiosną i jesienią, kiedy mama robiąc przegląd szafy wzdychała: "Ze wszystkiego wyrosłaś... musimy pojechać na zakupy", co oznaczało ni mniej, ni więcej jak wielogodzinną, nudną tułaczkę po sklepach. Trudno mi było docenić to, że mogę dowolnie przebierać i wybrzydzać wśród kolorowych koszulek, a przy kasie zapłaci za to mama. Dziś na zakupach wybieram znacznie rozważniej i dużo bardziej cenię każdą nową rzecz w szafie.

Obowiązkowe drzemki wliczane w czas pracy - czy to nie brzmi jak marzenie? Obowiązkowe drzemki wliczane w czas pracy - czy to nie brzmi jak marzenie?

NudaW poprzednim akapicie wspomniałam o tym, że zakupy z rodzicami często wydawały mi się nudne. Nuda wydawała się jednym z gorszych odczuć, których można było doświadczyć. "Mamo, nudzę się..." wypowiadane pełnym cierpienia głosem było zmorą moich rodziców, tak samo jak niekończące się pytania "Daleko jeszcze?" w każdej podróży. Teraz czas na nudę wydaje się być prawdziwym luksusem. W końcu zawsze jest coś do zrobienia. I to ma być ta upragniona dorosłość?


Nauka na wyciągnięcie rękiJest w tym pewien paradoks, że kiedy mamy darmowy i nieograniczony dostęp do nauki, robimy wszystko, żeby jej uniknąć. Za to w późniejszych latach inwestujemy krocie w dodatkowe kursy, szkolenia. Doskonałym przykładem jest nauka języków. Wielu dorosłych korzysta dziś z dodatkowych lekcji, portali do nauki, aplikacji czy odpłatnych konwersacji z obcokrajowcami, żeby nadrobić to, z czego nie skorzystali w szkole.

Jak spędzić Dzień Dziecka 2023? Wydarzenia i imprezy dla najmłodszych Jak spędzić Dzień Dziecka 2023? Wydarzenia i imprezy dla najmłodszych

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 opinie)

27-320 zł
festiwal filmowy

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Znany influencer roślinny z Gdańska to: