• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kilka klubów, jeden bilet. Tak się bawili studenci na trójmiejskiej integracji

Julia Rzepecka
7 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Trójmiejska Integracja Studencka. Trójmiejska Integracja Studencka.

Zanim nad ich głowami zawiśnie widmo kolejnych wykładów i rozpoczną wielogodzinne przesiadywanie w bibliotekach oraz naukę na kolokwia, trójmiejscy studenci integrują się na pierwszych imprezach rozpoczętego niedawno roku akademickiego. W czwartkową noc siedem gdańskich klubów zorganizowało wspólnie wielką trójmiejską integrację. Wystarczył jeden bilet, by móc odwiedzić wszystkie lokale, i mnóstwo studentów wybrało się na imprezę.Kluby i dyskoteki w TrójmieścieCzy dobrze wspominasz studenckie czasy?

Dla starszych to okazja, by poznać pierwszoroczniaków, dla młodszych, by spróbować w końcu osławionego, studenckiego nocnego życia. Kto zmienił się przez wakacje? Kto dobrze tańczy, a z kim można ciekawie pogadać?

W czwartkową noc setki studentów spotkały się w centrum Gdańska, gdzie siedem klubów otworzyło się tylko dla nich w ramach Trójmiejskiej Integracji Studenckiej. Wystarczyło w jednym z nich kupić bilet-opaskę za 50 zł, by móc bawić się w Parlamencie, Bunkrze, Klubie Wolność, Tkackiej, Cubano Club, Havana in Gdańsk oraz barze Jägspot.


Kolejki studentów do gdańskich klubów - Tkackiej i Bunkra:

Impreza cieszyła się bardzo dużą popularnością. Do klubów Tkacka i Cubano Club, a także Bunkier i Parlament już od początku wydarzenia zaczęły ustawiać się kolejki. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się pozostałe miejsca, ale również i tam zaglądali młodzi imprezowicze. Przemykali uliczkami Głównego Miasta, chowając napoczęte butelki z alkoholem za pazuchą, by wypić je jeszcze przed wejściem do klubów.

Coś więcej niż dyskoteka. Gdzie nie tylko potańczymy? Coś więcej niż dyskoteka. Gdzie nie tylko potańczymy?

Ósma edycjaTo impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń studenckich i odbywała się już po raz ósmy, choć nie wszystkie poprzednie edycje rozgrywały się zawsze w Gdańsku. Kluby oferowały zróżnicowany klimat i różne style muzyczne - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

- Nie znam za dobrze Trójmiasta, bo przyjechałem trochę na ostatnią chwilę, dlatego przyszedłem tu dzisiaj, żeby kogoś poznać - mówił Marek, studiujący elektrotechnikę na politechnice. - Jak na razie zapowiada się fajnie, jest dobry klimat, uśmiechnięci ludzie. Myślę, że to będzie udany wieczór. Słyszałem o Bunkrze, chcę tam pójść za jakiś czas, może będzie mniejsza kolejka.
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
 • Trójmiejska Integracja Studencka
Studenci zazwyczaj uczą się i spędzają wolny czas wśród osób z tej samej uczelni czy nawet kierunku, dlatego takie wydarzenia to okazja, by przyszli lekarze wymieszali się z inżynierami, a początkujący prawnicy z artystami z ASP czy Akademii Muzycznej.

- Jak na razie czekamy na wejście do Tkackiej, ale na pewno chcemy jeszcze zahaczyć o Parlament - mówiła grupa studentek stojąca w kolejce. - Jesteśmy na pierwszym roku na Politechnice Gdańskiej, właściwie dopiero się poznajemy, chociaż przez tych kilka dni w akademiku już było ciekawie. Mamy nadzieję poznać bliżej ludzi też z innych uczelni, ale bawimy się też z osobami z naszego roku.
Jak informują organizatorzy, w zeszłym, post-pandemicznym roku w imprezie brało udział 5 tys. osób. Niewykluczone, że tegoroczna edycja frekwencją przebiła wydarzenie sprzed roku.

Wydarzenia

Trójmiejska Integracja Studencka

clubbing / disko

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (37 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

KIDS Station - Concert & Fun / Edycja Świąteczna (10 opinii)

96 - 198 zł
Kup bilet
muzyka filmowa, warsztaty, kiermasz, gry

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Słynny klub muzyki młodzieżowej w Sopocie, który powstał w 1961 r. to: