• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kilkadziesiąt rasowych kotów w Metropolii. Darmowa wystawa

osa
25 listopada 2023, godz. 15:30 
Opinie (46)
Wystawa kotów w Galerii Metropolia. Wystawa kotów w Galerii Metropolia.

Kolejny raz jeden z korytarzy Galerii Metropolia zapełnił się stoiskami, na których ustawiono klatki z kilkudziesięcioma rasowymi kotami. Wystawa mieszcząca się na poziomie -1 będzie czynna w sobotę do godz. 17. Wstęp wolny.Wydarzenie zapowiadaliśmy w cyklu "Planuj tydzień" - czytaj zawsze w czwartek o 10

Nie pierwszy raz wrzeszczańska galeria handlowa zaprosiła wystawców, którzy na tę okazję "wytypowali" swoich budzących podziw kocich "zawodników". Nie jest to co prawda duża międzynarodowa impreza, jaka co jakiś czas jest organizowana w Trójmieście, lecz raczej zlot miłośników kotów. Jest mimo to na co popatrzeć, a wydarzenie podoba się szczególnie maluchom oraz pasjonatom tych pięknych, choć też czasami charakternych zwierząt.

- Zabrałam tu córkę, ponieważ od dawna marzy o kocie. Coraz poważniej myślimy o adopcji jakiegoś kochanego sierściucha z gdańskiego schroniska, który potrzebuje domu. Stawiamy raczej na kilkuletnią kotkę niż słodkiego kilkumiesięcznego kociaka, z takimi kotami mam już doświadczenie, maluchów nigdy nie miałam - powiedziała mi jedna z uczestniczek.


Łącznie wystawiono kilkadziesiąt kotów na około 20 stanowiskach. Tradycyjnie, wyjątkowo mocno oblegane były klatki z kilkumiesięcznymi kociakami oraz kotami imponującymi rozmiarem, czyli main coonami. Jeden z nich ważył ponad 12 kg! Oprócz tego podziwiać można było takie rasy jak Devon rex, Ragdoll, kot brytyjski, tajski, syberyjski i rosyjski niebieski. Do wystawy dołączyła także Fundacja Burasek, która sprzedawała za nieduże pieniądze książki i świąteczne ozdoby.


Chwilami niestety było aż za tłoczno. Być może warto nieco zmienić ustawienie stoisk - teraz są zbyt blisko siebie, przez co nie ma między nimi przestrzeni, a to wpływa na komfort oglądania.

Pokaz jednak cieszył się dużą frekwencją. Widać, że takie wydarzenia, zwłaszcza darmowe, przyciągają zainteresowanie całych rodzin. Być może organizatorzy wystawy wyciągną wnioski na przyszłość i kolejne spotkanie z kotami rasowymi odbędzie się w jeszcze bardziej przyjaznych warunkach.
osa

Wydarzenia

Wystawa Kotów Rasowych i Domowych

pokaz

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (82 opinie)

(82 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Piotr Rubik "Niech mówią że to nie jest miłość" (10 opinii)

(10 opinii)
129 - 399 zł
Kup bilet
pop

ZOO Festiwal (16 opinii)

(16 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z wymienionych festiwali nie odbywa się w Trójmieście?