• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kino plenerowe w Trójmieście. Sprawdzone miejsca i nowe pomysły

Tomasz Zacharczuk
1 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Do plenerowych pokazów na sopockim deptaku zdążyli się już przyzwyczaić nie tylko mieszkańcy kurortu, ale i przyjezdni. Na razie organizator nie podał jeszcze żadnych szczegółów dotyczących projekcji, ale już teraz wiemy, że w seansów pod chmurką w Trójmieście nie zabraknie. Poniżej dużo informacji. Do plenerowych pokazów na sopockim deptaku zdążyli się już przyzwyczaić nie tylko mieszkańcy kurortu, ale i przyjezdni. Na razie organizator nie podał jeszcze żadnych szczegółów dotyczących projekcji, ale już teraz wiemy, że w seansów pod chmurką w Trójmieście nie zabraknie. Poniżej dużo informacji.

Na orłowskiej plaży, sopockim deptaku czy na dachu gdańskiego teatru, a nawet... w lesie, nad Motławą i na łódkach - miejsc i sposobów na filmowe seanse w Trójmieście nie brakuje. Latem czeka nas prawdziwy wysyp plenerowych pokazów. Sprawdzamy najciekawsze propozycje wakacyjnego kina pod chmurką.Kino pod chmurką:

Oglądanie filmów nie kończy się na przyciemnionej kinowej sali, zwłaszcza gdy za oknem temperatura zachęca do relaksu na świeżym powietrzu. Od kilku lat w różnych częściach Trójmiasta z powodzeniem widzowie korzystają z wakacyjnej oferty plenerowych pokazów filmowych. Tegoroczne lato zapowiada się szczególnie interesująco, a niecodziennych sposobów na seans w towarzystwie przyjaciół czy rodziny nie brakuje. I to niezależnie, czy wybierzemy Gdynię, Gdańsk czy Sopot.

Kino w parku i lesie - tournée po gdańskich dzielnicachPrzedsmak wakacyjnego kina pod chmurką będzie można poczuć w gdańskich dzielnicach. Czerwcówka filmowa to cykl czterech seansów, które nie tylko dostarczą mieszkańcom darmową rozrywkę, ale pozwolą też na sąsiedzką integrację na świeżym powietrzu, m.in. w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu czy w Parku im. Jana Pawła II na Zaspie.

- Na pierwszą edycję gdańskiej czerwcówki zostały wybrane takie miejsca, do których będzie mogła dotrzeć możliwie największa liczba mieszkańców i to bez potrzeby zbytniego oddalania się od domu. Repertuar został dobrany tak, aby trafiał w gusta większości widzów - zapewnia Anna Kądziela-Grubman ze Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa, które pokazy organizuje wspólnie z Miastem Gdańsk.
Przed rokiem dzielnicowe seanse gościły w maju w różnych częściach Gdyni. Tym razem wybór padł na Gdańsk i dwa czerwcowe weekendy. 8 i 9 czerwca pokazy zaplanowano kolejno w Parku im. Jana Pawła II na Zaspie ("Iluzja 2") oraz w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu ("Dziewczyna z pociągu"). Tydzień później czerwcówka filmowa odwiedzi Amfiteatr w Parku Oruńskim (15 czerwca - "Boska Florence") oraz Park Heleny i Diany na Osowej (17 czerwca - "BFG: Bardzo Fajny Gigant"). Wszystkie seanse rozpoczną się o tej samej godzinie - 21:30, a udział jest darmowy.

Z nami nic nie przegapisz: zobacz wszystkie czerwcowe imprezy filmowe


Filmowa czerwcówka to nowy filmowy projekt w Gdańsku. Cztery seanse zagoszczą kolejno na Zaspie, we Wrzeszczu, na Oruni i Osowej. "Dziewczynę z pociągu" widzowie za darmo zobaczą w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie. Filmowa czerwcówka to nowy filmowy projekt w Gdańsku. Cztery seanse zagoszczą kolejno na Zaspie, we Wrzeszczu, na Oruni i Osowej. "Dziewczynę z pociągu" widzowie za darmo zobaczą w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie.

Kino na wysokościachTradycją seansów na świeżym powietrzu w Gdańsku staje się Kino na Szekspirowskim. Mieszkańcy Trójmiasta i turyści już trzeci rok z rzędu wejdą latem na taras Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, aby zobaczyć łącznie 11 produkcji nagradzanych na festiwalach w Cannes, Wenecji czy Berlinie. Na widzów w tym roku czekać będą zarówno najlepsze europejskie tytuły ostatnich miesięcy, jak i propozycje zza oceanu.

Zobaczymy m.in. barwny amerykański komediodramat Seana Bakera "The Florida Project" z popisową rolą Willema Dafoe. Brawurowy duet Cate Blanchett/Rooney Mara będzie ozdobą filmu "Carol", a poezję codzienności odkryć będzie można w "Patersonie" Jima Jarmuscha. Nie zabraknie oscarowego "Klienta" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego czy abstrakcyjnej czarnej komedii ze Szwecji, "The Square", która podbiła serca widzów na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. W repertuarze Kina na Szekspirowskim znajdziemy również dzieła europejskich wirtuozów filmu: Pedro Almodovara ("Julieta") i Andrieja Zwiagincewa (nominowana w tym roku do Oscarów "Niemiłość").

Kilkudziesięciometrowe kolejki przed kasami i dziesiątki widzów, którzy nie załapali się na seans mają już być przeszłością, bo organizatorzy w tym roku proponują odświeżoną formułę.

- Ubiegłoroczna frekwencja pokazała, że mieszkańcy Gdańska i turyści korzystali bardzo chętnie z naszej oferty. Na pokazy przychodziły tłumy, a ilość miejsc jest niestety ograniczona. Dlatego w tym roku wybrane pokazy, w przypadku dużego zainteresowania i braku miejsc na tarasie, odbędą się również na drugim ekranie zlokalizowanym na dziedzińcu teatru - informuje Anna Kądziela-Grubman.
Tegoroczny cykl pokazów filmowych z widokiem na panoramę Gdańska i dachy okolicznych kamienic startuje w Noc Św. Jana, czyli 23 czerwca, seansem włoskiej komedii "Zwariować ze szczęścia", okrzykniętej jako skrzyżowanie "Thelmy i Louise" i "Lotu nad kukułczym gniazdem". Projekcje odbywać się będą w wybrane soboty i środy o 21:30 (w czerwcu i na początku lipca z niewielkim opóźnieniem - tak, aby poczekać na zachód słońca).

Nowością, a jednocześnie sporym ułatwieniem, będzie w tym roku możliwość zakupu biletu przez internet, co powinno skrócić kolejki przed seansami. Wejściówki w cenie 10 złotych będzie też można oczywiście nabyć na miejscu.

Zobacz pełen repertuar Kina na Szekspirowskim

Nominowanego do Oscara "Twojego Vincenta" gdańszczanie za darmo w plenerze na terenie Muzeum Archeologicznego przy Rycerskiej zobaczą 8 lipca na zakończenie Światowego Zjazdu Gdańszczan. Nominowanego do Oscara "Twojego Vincenta" gdańszczanie za darmo w plenerze na terenie Muzeum Archeologicznego przy Rycerskiej zobaczą 8 lipca na zakończenie Światowego Zjazdu Gdańszczan.

Kino przy i na wodzieSeansów filmowych na świeżym powietrzu nie zabraknie również w okolicach Motławy. Pomiędzy 6 a 8 lipca odbędzie się Światowy Zjazd Gdańszczan, a w programie imprezy przewidziano również projekcje tytułów nierozerwalnie związanych z grodem Neptuna. Absolutnym hitem może być pokaz filmowy na Motławie. Na pływającym na wysokości filharmonii telebimie widzowie usytuowani w łodziach (!) obejrzą "Dwóch ludzi z szafą" Romana Polańskiego. Seans zaplanowano 7 lipca o 22:00, a tuż po nim na terenie Muzeum Archeologicznego przy Rycerskiej rozpocznie się pokaz filmu "Trzeci" z Magdaleną Cielecką i Jackiem Poniedziałkiem.

W tym samym miejscu dzień wcześniej zebrani zobaczą "Do widzenia, do jutra" ze Zbyszkiem Cybulskim, a 8 lipca na zakończenie filmowych pokazów nad Motławą nominowaną do Oscara polsko-brytyjską animację "Twój Vincent", nad którą pracowano również w Gdańsku. Udział we wszystkich filmowych projekcjach w ramach Zjazdu Gdańszczan nic nie kosztuje.

Zobacz także: filmy i seriale kręcone w Trójmieście

"Paterson" Jima Jarmuscha to jedna z propozycji tegorocznego Kina na Szekspirowskim. Od czerwca do sierpnia na widzów czekać będzie 11 spotkań z ambitnym kinem europejskim i amerykańskim. "Paterson" Jima Jarmuscha to jedna z propozycji tegorocznego Kina na Szekspirowskim. Od czerwca do sierpnia na widzów czekać będzie 11 spotkań z ambitnym kinem europejskim i amerykańskim.

W Gdyni filmy na plaży i w centrum miastaOczywiście trudno wyobrazić sobie filmowe seanse w otwartej przestrzeni w Trójmieście bez pobliskiego szumu fal. Po raz ósmy już letnie kino przyciągnie widzów na plażę w gdyńskim Orłowie. W lipcu i sierpniu, nie tylko we wtorki, ale - co jest tegoroczną nowością - również w wybrane poniedziałki, obejrzymy wielokrotnie nagradzane i uznane przez publiczność tytuły. Część z nich można znaleźć w repertuarze Kina na Szekspirowskim. Na Scenie Dużej w Orłowie zobaczymy poza tym m.in. szwedzką komedię "Mężczyzna imieniem Ove", "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha (film otworzy orłowski cykl 2 lipca) czy niemiecki przebój "Toni Erdmann".

Wszystkie pokazy zaplanowano na 21:30 (lipcowe mogą się opóźnić kilka minut w oczekiwaniu na zachód słońca). Przed wybranymi projekcjami zostanie wyświetlony krótki (15-20 min.) blok filmów i animacji krótkometrażowych z polskich i europejskich festiwali filmów krótkometrażowych. Seanse odbędą się na Dużej Scenie, a w przypadku kiepskiej pogody będą przenoszone na zadaszoną Małą Scenę. Za wejściówkę zapłacimy 12 zł.

Tak prezentuje się 8.edycja Kina Letniego w Orłowie - program imprezy

Nowością będą natomiast wielkoformatowe projekcje na elewacji budynku C.H. Batory. W co drugi piątek bezpłatnie widzowie zobaczą lekkie, wakacyjne propozycje dopasowane pod różne gusta. Nie zabraknie oscarowego musicalu z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone ("La la land"), brutalnych gangsterskich porachunków z Keanu Reevesem w roli głównej ("John Wick 2") czy włoskiego majstersztyku ("Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"). Kino na Batorym wystartuje 29 czerwca, a na elewacji centrum zobaczymy w pierwszej kolejności "Point Break. Na Fali'>Na fali".

Nowością tegorocznych seansów plenerowych w Gdyni będą projekcje na elewacji CH "Batory". Widzowie w co drugi piątek za darmo zobaczą wielkie kinowe hity, m.in. kontynuację przeboju "John Wick". Nowością tegorocznych seansów plenerowych w Gdyni będą projekcje na elewacji CH "Batory". Widzowie w co drugi piątek za darmo zobaczą wielkie kinowe hity, m.in. kontynuację przeboju "John Wick".

Sopot jeszcze bez konkretówDo plenerowych pokazów na sopockim deptaku zdążyli się już przyzwyczaić nie tylko mieszkańcy kurortu, ale i przyjezdni. W ubiegłym roku kino letnie na molo wróciło, choć pod zmienionym szyldem - Visa Kino Letnie. Codziennie w lipcu i sierpniu na widzów czekały polskie produkcje, kinowe hity ostatnich miesięcy i ambitne tytuły światowej kinematografii. Prawdopodobnie zbliżona formuła obowiązywać będzie również podczas najbliższych wakacji, lecz na razie organizator nie podał jeszcze żadnych szczegółów dotyczących projekcji.

Zobacz także: Najsłynniejsze filmy nakręcone w Grand Hotelu

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (32)

 • (2)

  dlaczego Tęczowy Budyń nie zorganizował seansów filmów katastroficznych w przepompowni Ołowianka??

  • 14 33

  • Mary z dawnych lat

   Moze sie bał komunistycznego prokuratora Piotrowicza.

   • 5 3

  • Bo mu Nowak wyszorowal wnetrze

   podczas Szybkiego Teatru Miejskiego kilka lat temu. Od tamtej pory Budyn sam klepie kisiel w domowym zaciszu.

   • 0 0

 • Haha uwaga atrakcja kino z komarami (2)

  Już to sobie wyobrażam. Plask, plask, kur....Plask, - ależ mnie użarł. Ciszej bo nie słychać bzykania:)

  • 13 23

  • są spraye na komary

   a jak nie pomaga to odpalić spiralkę i wypić pół litra

   • 1 2

  • Chodziliśmy w ubiegłym roku i jakoś nas nic nie pogryzło. W Orłowie również nie.
   Osobiście polecam, bo to bardzo fajna sprawa.

   • 4 3

 • Jako stary praktyk ostrzegam, że aby miec dobre miejsce, trzeba być wczesniej 2 godziny

  • 16 1

 • Dobry telewizor.... (2)

  I Suerkino w domu z dostepem do HBO i Canal plus.Po co tyle zachodu?

  • 3 25

  • Kto w dobie netfliksa itp. Ogląda jeszcze telewizję? Chyba jakiś miłośnik retro sprzętów.

   • 7 4

  • Bo to o to chodzi, żeby ruszyć 4 litery z domu i miło spędzić czas a nie gapić się w tv. A swoją droga ile ty masz lat, że oglądasz jeszcze telewizję?

   • 7 5

 • a kiedy normalne, studyjne kino w Gdańsku? (6)

  Wszystko dla turystów i styropianowców. Gdańsk kulturą z klocka makdonalda stoi

  • 15 13

  • (4)

   Żak?

   • 7 5

   • Zak jest na Zaspie (3)

    W Gdansku juz nie ma ma kin. W Sopocie rowniez. Na te samej zasadzie mozesz wyslac turystow z Gdanska do Plamy.

    • 6 0

    • Żak jest w Strzyży (1)

     mondziole.

     • 4 1

     • nie ma takie przystanku skm jak Strzyza - naucz siie tego czopku.

      • 1 0

    • Żak nie jest kinem studyjnym, to burdel pani dyrektor Renk

     zamknięty w wakacje! I z jednym ekranem... i filmową repetą multipleksów.

     • 4 1

  • I wladze miasta wygłupily sie z wystawieniem kandydatury do stolicy kultury ;)

   • 2 0

 • Kino na złomowisku

  To było coś.

  • 6 2

 • To jest jeszcze plac na takie kino ?

  Deweloperzy przeoczyli to miejsce ? Trzeba koniecznie iść bo znając tych sz.aciarzy za rok postawią tam następne betonowe stodoły.

  • 7 4

 • Meska miłość. (6)

  Czekamy na film o miłości. Starszy Antoni i młody Misiu. Kochankowie poznali sie w aptece. Misiu był pomocnikiem aptekarza.Nie chce opowiadać filmu ale to to sie nie moze skończyć dobrze.

  • 5 8

  • A w tle Ty.
   Jak się onanizujesz do scen z nimi.
   Poltyka mocno zryła łby społeczeństwa - niezależnie od opcji.
   Wspólczuję.
   Kup se psa, kota, kaktusa...

   • 3 2

  • Aneta i koń - to byłby hit! (1)

   • 2 2

   • Konia szkoda

    • 0 2

  • Antoni ma pociąg do koni? (2)

   Bez przesady.Woli młodych tłusciutkich pomocnikow aptekarzy.

   • 1 0

   • (1)

    Wiesz pewnie z autopsji

    • 0 0

    • Wszyscy to wiedzą.

     • 1 0

 • Dla mnie to niema zadnych zalet i bez jaj Kina są klimatyzowane!!Pozatym ze bezplatnie to coto za atrakcja? (1)

  • 2 8

  • Masz jakiś numer konta w jakiejś fundacji?
   Bo chyba jesteś upośloedzony/a

   • 1 3

 • NIE na molo!

  Lubię kino po chmurką, ale NIE na molo! Nie po to płace za bilet za molo, by oglądać tłum ludzi i ekran i słuchać hałasu, ale by się przejść na fajny wieczorny spacer i posłuchać szumu morza, opcjonalnie muzyki gdzieś z oddali.

  • 5 5

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Utwór “Zawsze Gdańsk” wykonuje zespół: