• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Kino znów na plaży w Orłowie i na dachu Szekspirowskiego

Tomasz Zacharczuk
19 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Tak oglądało się filmy na dachu Teatru Szekspirowskiego w ubiegłych sezonach. W tym roku seanse powrócą, ale z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Tak blisko widzowie obok siebie już nie usiądą. Tak oglądało się filmy na dachu Teatru Szekspirowskiego w ubiegłych sezonach. W tym roku seanse powrócą, ale z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Tak blisko widzowie obok siebie już nie usiądą.

Seans z widokiem na morze lub na dachy gdańskich kamienic. Wracają popularne w Trójmieście podczas wakacji plenerowe pokazy filmowe. Już po raz 10. letnie kino zagości na plaży w Orłowie. Mały jubileusz świętuje również w tym roku Kino na Szekspirowskim. Będzie to piąta edycja projekcji na tarasie gdańskiego teatru. Pierwsze seanse 22 i 24 czerwca. Bilety po 12 złotych do kupienia tylko online.Repertuar kin w Trójmieście


Jeszcze kilka tygodni temu organizacja obu imprez stała pod znakiem zapytania. Złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa otworzyło furtkę nie tylko organizatorom seansów kina samochodowego, dało również "zielone światło" projekcjom na świeżym powietrzu. Popularne wśród mieszkańców i turystów wakacyjne przeglądy ambitnego kina wracają, choć obowiązywać będą zaostrzone przepisy sanitarne. Na plaży w Orłowie i na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego filmy będzie mogło oglądać maksymalnie 150 osób, a bilety kupimy tylko przez internet.

Kino Letnie w Orłowie zagości już po raz 10. Podobnie jak w ubiegłych latach, filmy będzie można oglądać w każdy poniedziałek między 22 czerwca a 24 sierpnia. W czerwcu i lipcu seanse rozpoczynać się będą o 21:45, a w sierpniu kwadrans wcześniej.

- Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina nad samym morzem zawsze były alternatywą dla pokazów w salach kinowych. W tym roku zmienia się nieco perspektywa, spora liczba kin jest nadal zamknięta, co jest bardzo smutne. Nasze pokazy stają się już nie alternatywą, a jedyną okazją do obejrzenia dobrego kina. Po wielu tygodniach izolacji i przy ciągle obowiązujących wielu zakazach w rozrywce i sztuce wspólne spotkanie się na kinie plenerowym i uczestniczenie w seansie staje się wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się bardzo, że dzięki wsparciu miasta Gdyni możemy zrealizować jubileuszową wersję Kina Letniego w Orłowie, choć organizacyjnie w nieco zmienionej, pandemicznej formule - mówi Anna Kądziela-Grubman, dyrektor programowa ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, organizatora i pomysłodawcy pokazów.
Istotną zmianą jest fakt, iż tegoroczne pokazy w Orłowie nie odbędą się na Scenie Letniej Teatru Miejskiego, a bezpośrednio na plaży w tej samej lokalizacji. Widzowie tradycyjnie skorzystają z przygotowanych przez organizatorów leżaków, które rozstawione będą w odpowiednich odległościach. Maksymalna liczba widzów podczas pojedynczego seansu nie będzie mogła przekroczyć 150.

Widzowie w Orłowie i na dachu Teatru Szekspirowskiego obejrzą również "Parasite". Będzie to jednak wyjątkowa, bo reżyserska i czarno-biała wersja oscarowego przeboju, który na przestrzeni kilku miesięcy zawojował cały filmowy świat. Widzowie w Orłowie i na dachu Teatru Szekspirowskiego obejrzą również "Parasite". Będzie to jednak wyjątkowa, bo reżyserska i czarno-biała wersja oscarowego przeboju, który na przestrzeni kilku miesięcy zawojował cały filmowy świat.
Podobne zasady obowiązywać będą podczas piątej już edycji Kina na Szekspirowskim. Pomysł zaczerpnięty z nowojorskich pokazów "Rooftop Cinema" doskonale przyjął się w Gdańsku, czego dowodem były długie kolejki do kasy biletowej przy Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Takiego widoku w tym roku na pewno nie zobaczymy, bowiem wejściówki w cenie 12 złotych będzie można kupić tylko przez internet (ta sama cena i te samy zasady zakupu obowiązują w przypadku Kina Letniego w Orłowie).

- Będziemy grać w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Jesteśmy zmuszeni m.in. ograniczyć o połowę liczbę widzów, a siedzenia rozstawiać z zachowaniem dystansu społecznego. Niemniej względy bezpieczeństwa są najważniejsze. Cieszymy się, że mamy w ogóle warunki zorganizowania tego kina i że będziemy mogli się spotkać z naszą publicznością i wspólnie oglądać filmy. Tęsknimy za dobrym kinem! - dodaje Anna Kądziela-Grubman.
"Sokół z masłem orzechowym" to jedna z wakacyjnych propozycji Kina na Szekspirowskim oraz Kina Letniego w Orłowie. Od końca czerwca do sierpnia w obu lokalizacjach organizatorzy przygotowali łącznie 12 tytułów. "Sokół z masłem orzechowym" to jedna z wakacyjnych propozycji Kina na Szekspirowskim oraz Kina Letniego w Orłowie. Od końca czerwca do sierpnia w obu lokalizacjach organizatorzy przygotowali łącznie 12 tytułów.
Pokazy na tarasie Teatru Szekspirowskiego zaplanowano w każdą środę i wybrane czwartki od 24 czerwca do 27 sierpnia. Godziny pokazów - podobnie jak w Orłowie - 21:45 (czerwiec i lipiec) oraz 21:30 (sierpień). W przypadku niekorzystnej pogody (np. deszcz) seanse będą przekładane na inny termin.

Zarówno na plaży w Orłowie, jak i na dachu Teatru Szekspirowskiego do obejrzenia będzie 10 tytułów z szeroko pojętego nurtu kina artystycznego. Najczęściej są to ambitne produkcje, które nie zawsze gościły w repertuarze dużych kin. Wśród propozycji znajdują się filmy wielokrotnie pokazywane i nagradzane na prestiżowych filmowych festiwalach od Cannes, przez Berlin i Wenecję, po Sundance. Starannie wyselekcjonowane tytuły najczęściej wpisują się w letni klimat plenerowych pokazów lub (jak w przypadku seansów w centrum Gdańska) mają wielkomiejski charakter.

Podczas letnich przeglądów kina w Gdańsku i Gdyni obejrzymy produkcje z różnych stron świata, choćby argentyńsko-hiszpańską komedię "Pechowi szczęściarze". Podczas letnich przeglądów kina w Gdańsku i Gdyni obejrzymy produkcje z różnych stron świata, choćby argentyńsko-hiszpańską komedię "Pechowi szczęściarze".
Niewątpliwą gratką dla miłośników kina będzie projekcja oscarowego hitu "Parasite", ale w reżyserskiej, czarno-białej wersji. To właśnie ten tytuł zainauguruje cykl na tarasie Teatru Szekspirowskiego w najbliższą środę, 24 czerwca, o 21:45. Pierwszym akcentem tegorocznego Letniego Kina w Orłowie będzie natomiast doskonała komedia "Sokół z masłem orzechowym" z Dakotą Johnson i Shia LaBeuouf (choć niekwestionowaną gwiazdą filmu jest Zach Gottsagen, aktor z zespołem Downa). Ten seans już w poniedziałek, 22 czerwca, o 21:45.

Wśród pozostałych propozycji obu letnich przeglądów znajdziemy m.in. najnowszy film Pedro Almodovara "Ból i blask" z rewelacyjną rolą nominowanego w tym roku do Oscara Antonio Banderasa. Kolejną hiszpańskojęzyczną produkcją w repertuarze kina w Orłowie i na dachu Szekspirowskiego jest ostatni film dwukrotnego laureata Oscarów, Aghara Farhadiego. "Wszyscy wiedzą" to podszyty rodzinnymi tajemnicami dramat z popisowymi kreacjami duetu Penelope Cruz / Javier Bardem. Zobaczymy też francuskiego kandydata do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej - mowa o "Nędznikach".

Repertuar plenerowych pokazów tworzą starannie wyselekcjonowane tytuły z obszaru kina artystycznego czy gatunkowego. Nie zabraknie lekkich, wakacyjnych komedii, mocnych dramatów i niebanalnych opowieści miłosnych, jak choćby "Ostania miłość na Ziemi". Repertuar plenerowych pokazów tworzą starannie wyselekcjonowane tytuły z obszaru kina artystycznego czy gatunkowego. Nie zabraknie lekkich, wakacyjnych komedii, mocnych dramatów i niebanalnych opowieści miłosnych, jak choćby "Ostania miłość na Ziemi".
W programie filmowych imprez są ponadto dwa obrazy z USA, wpisujące się w nurt kina gatunkowego: "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach" z duetem Nicole Kidman / Elle Fanning oraz "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" - specyficzny miszmasz romansu i wampirycznego horroru. W Gdańsku i Gdyni podczas wakacji obejrzymy też "Pechowych szczęściarzy", argentyńsko-hiszpańską komedię twórców przebojowych "Dzikich historii". Ponadto na Szekspirowskim zaplanowano pokaz muzycznego dramatu "Vox Lux" z Natalie Portman oraz znakomity miłosny dramat "Ostatnia miłość na Ziemi" z duetem Ewan McGregor / Eva Green (film w sierpniu zakończy gdański cykl). Repertuar pokazów w Orłowie uzupełniają natomiast dramat sci-fi "Proxima" (określany jako damska wersja "Ad Astra") oraz "Kobieta idzie na wojnę", zwariowana komedia o aktywistce, która podejmuje nierówną walkę z wielkim koncernem.

Szczegółowe opisy filmów oraz informacje o biletach można znaleźć na stronach www.KinoNaSzekspirowskim.pl oraz www.kinoletnie.info

PROGRAM KINO NA SZEKSPIROWSKIM 2020

24.06 "Parasite" - wersja reżyserska, czarno-biała, reż. Joon-ho Bong
01.07 "Sokół z masłem orzechowym", reż. Tyler Nilson
08.07 "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu", reż. Ana Lily Amirpour
16.07 "Wszyscy wiedzą", reż. Asghar Farhadi,
22.07 "Vox Lux", reż. Brady Corbet
29.07 "Nędznicy", reż. Ladja Ly
05.08 "Pechowi szczęściarze", reż. Sebastián Borensztein
12.08 "Ból i blask", reż. Pedro Almodovar
19.08 "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach", reż. John Cameron Mitchell
27.08 "Ostatnia miłość na Ziemi", reż. David Mackenzie

PROGRAM KINA LETNIEGO W ORŁOWIE

22.06 Inauguracja 10 sezonu: "Sokół z masłem orzechowym", reż. Tyler Nilson
29.06 "Pechowi szczęściarze", reż. Sebastián Borensztein
06.07 "Nędznicy", reż. Ladja Ly
13.07 "Proxima", reż. Alice Winocour
20.07 "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach", reż. John Cameron Mitchell
27.07 "Wszyscy wiedzą", reż. Asghar Farhadi
03.08 "Kobieta idzie na wojnę", reż. Benedikt Erlingsson
10.08 "Parasite" - wersja reżyserska, reż. Joon-ho Bong
17.08 "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu", reż. Ana Lily Amirpour
24.08 "Ból i blask", reż. Pedro Almodovar

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (15) 2 zablokowane

 • meh (2)

  Jak widzę, że organizatorem wydarzenia jest Hamulec Bezpieczeństwa, to od razu wiem jaki będzie program - nudny przegląd produkcji, które każdy mógł w ostatnich miesiącach bez problemu zobaczyć w kinie czy na VOD. Bez polotu, bez jakiekolwiek myśli przewodniej, to takie przeglądy dla niezielnych kinomanów, którzy chcieliby nadrobić zaległości.

  • 13 4

  • Bo to strategia jak by tu zrobić event, żeby się nie narobić, tylko zarobić :D

   • 6 3

  • ej ale to przecież o to chodzi we wszystkich letnich kinach plenerowych w Polsce, żeby właśnie nadrobić te filmowe zaległości.. o co kaman?

   • 4 2

 • a gdzie są do cholery jakieś festiwale filmowe dla katolika? (2)

  • 3 7

  • Dla katolika??? (1)

   Proponuje.. Watykan.

   I tam juz zostan.

   • 4 1

   • cześć rafaeloo

    • 0 0

 • ale jak to tak kina plenerowe bez blachoszrotów bez spalin na Świerzym powietrzu ?

  To cos nie normalnego jak chce swoim szrotem pojechac i troche po dymić:)

  • 3 5

 • Swietne pokazy dla ludzi (4)

  Dla mnie to są super pokazy , extra klimat i filmy zawsze petarda dobrane! Jakoś tych ludzi na filmy "bez polotu i myśli przewodniej" są dzikie tłumy hahaha i te tłumy zachwycone :)

  • 6 6

  • (3)

   Filmy od kilku dystrybutorów na krzyż, wcześniej eksploatowane w kinach. Niewiele tej publiczności potrzeba do szczęścia. Fajnie byłoby, gdyby organizatorzy wysilili się nieco bardziej, zorganizowali jakiś pokaz premierowy, ściągnęli jakiś film spoza polskiej dystrybucji czy coś w tym stylu. Biorą w końcu dotację od miasta Gdańsk. Sorry, ale jak czytam, że "Repertuar plenerowych pokazów tworzą starannie wyselekcjonowane tytuły z obszaru kina artystycznego czy gatunkowego" to śmiać mi się chce. Losując randomowo filmy mogę taki repertuar ułożyć w 5 minut.

   • 6 1

   • Że by były premierowe filmy to trzeba w sprzęt zainwestować a jak ktoś już wcześniej napisał trzeba zarobić a się nie narobić.

    • 2 1

   • to zrób, nikt ci nie zabrania

    • 2 2

   • Tylko ci dystrybutorzy dają filmy na płytach i to jest główny wyznacznik repertuaru :) Reszta dystrybutorów olewa temat jak nie masz możliwości zagrania z DCP

    • 0 0

 • Super
  Będę z chłopakiem.

  • 3 1

 • Kino w Teatrze Szekspirowskim

  Po co i dla kogo? Oto jest pytanie.

  • 1 1

 • POKOmony jak zawsze mają w d... mieszkańców

  Niech urzqdza takie kino pod oknami tęczowej frau i jej napier ...do północy

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Pezet

hip-hop

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym serialu pojawia się nieistniejący już gdyński klub “Maxim” ?