Klub La Dolce Vita zakończył działalność

Klub La Dolce Vita na kulturalnej mapie Gdańska istniał pięć lat. Przez ten czas wielokrotnie bawiły się tam tłumy ludzi.
Klub La Dolce Vita na kulturalnej mapie Gdańska istniał pięć lat. Przez ten czas wielokrotnie bawiły się tam tłumy ludzi. fot. www.ladolcevita.pl

Skończyło się słodkie życie. Jeden z najważniejszych klubów w centrum Gdańska, znajdujący się przy ulicy Chlebnickiej La Dolce Vita, niespodziewanie zakończył działalność. W sobotę odbyła się tam ostatnia impreza.W niedzielę wieczorem grupka ludzi pod klubem ustawiła znicze na znak tęsknoty za zamkniętym lokalem i imprezami które się tam odbywały.
W niedzielę wieczorem grupka ludzi pod klubem ustawiła znicze na znak tęsknoty za zamkniętym lokalem i imprezami które się tam odbywały. fot. czytelnik trojmiasto.pl
Pierwsza impreza w La Dolce Vita odbyła się 13 października 2007 roku. Miejsce, w którym siedzibę ma Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, a wcześniej mieścił się Klub Punkt, nazwą i charakterem odwoływało się do słynnego filmu Federico Felliniego "La Dolce Vita", portretującego włoską bohemę lat 50. i jej rozpustne życie.

W fioletowym wnętrzu regularnie - zarówno w weekendy, jak i w trakcie tygodnia - odbywały się imprezy klubowe. La Dolce Vita było jednym z niewielu klubów, co do którego można było być pewnym, że w okolicach północy wciąż będzie tam trwała dobra zabawa.

Wielokrotnie klub pękał w szwach, a mimo to w jego nie za dużym wnętrzu ludzie świetnie się bawili i tańczyli. Często tłum stał również na ulicy Chlebnickiej, ludzie siedzieli na schodach krawężnikach, przez co już z daleka było widać, że w "Dolcze" odbywa się dobra impreza.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się po Absyncie stworzyć lokal o zupełnie innym charakterze, który cieszył się dużym powodzeniem i sympatią klientów - mówi właścicielka klubu, Karolina Kuellmer. - Gościliśmy wielu świetnych didżejów, było kilka fantastycznych koncertów, ale niestety Dolce napotykała wiele problemów podczas swojej działalności i po kilku latach ciężkiej pracy postanowiliśmy oddać ją w ręce kogoś, kto być może stworzy miejsce, które będzie się cieszyć sympatią gdańszczan. Było nam bardzo trudno podjąć taką decyzję, ale zdecydowaliśmy się zamknąć ten rozdział i być może otworzyć zupełnie coś nowego. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami!

W sobotę, 19 listopada, w lokalu odbyła się ostatnia impreza. Klub został sprzedany i zakończył działalność. Prawdopodobnie powstanie tutaj lokal gastronomiczny z alkoholem w jednej cenie i drobnymi przekąskami.

Opinie (156) 7 zablokowanych

  • Bardzo dobrze, ze powstanie coś innego! Przez ostatni czas klub Wasz spadał na psy, mnóstwo dresów , brakowało tylko białych rękawiczek.
    Życzę Wam, żeby Wasz nowy klub był taki jak La dolce Vita za swoich początków.

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kazik
Kazik
rock / punk
mar 11
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
Słoń
Słoń
hip-hop
lut 26
sobota, g. 19:30
Gdańsk, Parlament
IRA
IRA
rock / punk
mar 12
sobota, g. 17:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka jest powierzchnia gdańskiego zoo?