• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Klub muzyczny ma powstać w Zieleniaku

Michał Brancewicz
21 listopada 2022, godz. 17:00 
Opinie (57)
  • Piętrowy lokal po banku, w którym planowane jest stworzenie klubu muzycznego.
  • Lokal, gdzie ma powstać klub muzyczny znajduje się w parterowej części Zieleniaka.

Prywatny inwestor rozpoczął starania, by w parterowej częściMapka, obok głównego wejścia do Zieleniaka stworzyć klub muzyczny. Wcześniej przez lata mieściła się tam siedziba banku. Właściciel biurowca potwierdza, że są takie plany, ale na razie szczegóły nie są ujawniane.Kluby muzyczne w Trójmieście


Czy klub muzyczny w tym miejscu ma szansę na sukces?

Biurowiec Zieleniak, nazywany tak od koloru elewacji, to charakterystyczny budynek znany chyba wszystkim mieszkańcom Gdańska. Z racji swojej wielkości - 72 m - widoczny jest z wielu punktów miasta.

Wybudowany jeszcze w latach 60. XX wieku czasy świetności ma już za sobą. Pojawił się jednak pomysł, by tchnąć w niego nowe życie. Co prawda nie dotyczy to biurowej części obiektu, a znajdującego się na parterze lokalu usługowegoMapka zajmowanego wcześniej przez bank.

Biurowiec Zieleniak ma już ponad 50 lat Biurowiec Zieleniak ma już ponad 50 lat

Przymiarki do stworzenia klubu muzycznegoDo urzędu wpłynął niedawno wniosek o zmianę sposobu użytkowania lokalu usługowego o funkcji bankowej na klub muzyczny. Złożyła go osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, ale z racji RODO, miasto nie może ujawnić jej danych.

  • Tak wyglądało wnętrze lokalu, w którym ma powstać klub muzyczny.
  • Obecnie wnętrze lokalu wygląda tak, jakby trwał tam remont, ale próżno jest znaleźć jakiegoś robotnika.
- Część po banku została wynajęta i są przymiarki do stworzenia tam klubu - potwierdza Anna Jasińska zastępca kierownika działu administracji w Centrum Techniki Okrętowej S.A., które jest właścicielem budynku.
Właściciel Zieleniaka przekazał najemcy kontakt do redakcji. Czekamy na telefon, by poznać szczegóły tego przedsięwzięcia.

Ciekawy obiekt z antresoląLokal po banku od wielu miesięcy stoi pusty. Okna i drzwi zaklejone są folią. Gdzieniegdzie są jednak dziury, przez które można zajrzeć do środka.

Wnętrze wygląda tak jakby trwał remont - leży gruz i worki z cementem, ale robotników żadnych nie ma.

Natomiast sam lokal prezentuje się ciekawie pod względem możliwości przyszłej aranżacji klubu muzycznego. Są miejsca na boksy, filary, antresola wokół i schody prowadzące na górę. Przywołuje to trochę na myśl "starą" Kwadratową.

Warto wspomnieć, że w 2019 roku, po drugiej stronie ulicy Wały Piastowskie, w podziemiach budynku Solidarności otworzył się Klub Wolność, który działa do dzisiaj.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Kazik & Kwartet ProForma

rock / punk

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z wymienionych artystów wystąpił na CudaWiankach w 2010 roku?