Wiadomości

stat

Kobiecy jazz po raz piąty w Gdyni

Carmen Cuesta wystąpi na Ladies Jazz Festival w najbliższy piątek, 10 lipca.
Carmen Cuesta wystąpi na Ladies Jazz Festival w najbliższy piątek, 10 lipca. mat. prasowe

Już po raz piąty do Gdyni na muzyczny festiwal zjadą się wyłącznie kobiety. W czwartek rusza jubileuszowa edycja Ladies Jazz Festival.Imprezę rozpocznie koncert będący światową premierą wspólnego projektu Harriet Tubman i Me'Shell N'degocello "Om Supreme: The Music and Inspiration of Alice Coltrane". Tytuł nawiązuje do utworu Alice Coltrane z wydanej w 1975 roku płyty "Eternity", a koncert będzie hołdem dla zmarłem dwa lata temu artystki. Wspólnie z Tubman wystąpi gitarzysta Brandon Ross, basista Melvin Gibbs i perkusista J.T. Lewis, którzy występowali m.in. z takimi gwiazdami jak Tina Turner, John Zorn, Lizz Wright, Casandra Wilson czy Sting.

Pierwszy koncert w Polsce da Carmen Cuesta, która będzie promować swój czwarty album. Artystka śpiewa od siedemnastego roku życia. Przełomem w jej muzycznej karierze było spotkanie z Chuckiem Loebem, jej późniejszym mężem. Przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie grała w słynnym klubie Blue Note, w którym występowała m.in. z takimi artystami jak Grover Washington Jr., Michael Franks, Gato Barbieri, Peabo Bryson czy Earl Klugh.

Na festiwalu pojawi się także akcent polski. W klubie Ucho zagra Tigirita Project, w którym występuje wokalistka o niepowtarzalnym, "czarnym" głosie, Klaudia Baszniak-Kozłowska. A skoro o głosie mowa to nie można ominąć występu Urszuli Dudziak, która zarówno na płytach, jak i podczas występów zachwyca niezwykłą skalą swojego głosu. Artystka perfekcyjnie intonuje w każdej z pięciu oktaw, zasłynęła oryginalną techniką wokalną przetwarzaną również przy wykorzystaniu urządzeń elektronicznych.

Rozczarowaniem może być odwołany występ legendarnej Randy Crawford, która miała być gwiazdą imprezy. Zamiast niej na scenie Teatru Muzycznego pojawi się Dee Dee Bridgewater, nie mniej ciekawa wokalistka pochodząca z USA, nagrodzona kilkakrotnie Nagrodą Gammy i występująca wielokrotnie na festiwalach jazzowych w Monterey i San Francisco.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19

listopada

Formy Towarzyskie Gdynia, Zespół pałacowy w Kolibkach / plaża w Orłowie

30

listopada

Percival Schuttenbach Gdynia, Klub Ucho

02

grudnia

Lords of the Sound - Music ... Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Kultura

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie
Muzyka Zimmera w Ergo Arenie
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje
Nocne spacery po Siedlcach. Narracje

Kulinaria

Arco by Paco Pérez: hiszpańska kuchnia z widokiem na Gdańsk
Arco by Paco Pérez: kuchnia z widokiem
Serce do garów. Szefowie kuchni gotowali w szczytnym celu
Kolacja charytatywna "Serce do garów"

Planuj z nami tydzień

Narracje, półmaraton i muzyka Hansa Zimmera. Planuj tydzień
Narracje i muzyka Hansa Zimmera

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Autorem powieści "Srebrzysko. Powieść dla dorosłych" jest: