• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kobiet wcale nie jest mniej w klubach. Gdzie lubią się bawić?

Mateusz Groen
8 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (144)
Kobiet wcale nie jest mniej w klubach - po prostu zaczęły chodzić do innych miejsc niż kiedyś. Kobiet wcale nie jest mniej w klubach - po prostu zaczęły chodzić do innych miejsc niż kiedyś.

Niedawno opublikowaliśmy tekst dotyczący obserwacji, że kobiet jest w klubach mniej. Wywołał on spore poruszenie wśród naszych czytelników. Kontynuujemy więc ten temat i poprosiliśmy o opinię przedstawicieli klubów, którzy na bieżąco obserwują trójmiejskie taneczne parkiety. Jak wygląda sytuacja ich oczami?


Zakotwiczeni przy dawnych miejscachJakie najważniejsze kryterium musi spełnić miejsce byś poszła/poszedł tam na imprezę?

Jeszcze do niedawna w popularnych sopockich imprezowniach zatrudniane były kobiety, które miały rozkręcać zabawę i "sztucznie" zapełniać parkiet. Pełen klub dla wielu bawiących oznaczał gwarancję dobrej imprezy. Nic dziwnego, że lokale za wszelką cenę starały się dbać o zatłoczone parkiety.

Pandemia i nowe trendy zmieniły jednak podejście do zabawy. Od kilku lat nieco rzadziej Sopot i okalające "Monciak", czyli ulicę Bohaterów Monte Cassino, imprezowe miejsca są wybieranymi punktami wieczornych wyjść.

Coraz częściej pojawiały się opinie, że panie bawią się na mieście dużo rzadziej niż kiedyś, a w nocnych klubach dominuje męskie towarzystwo.

Odpowiedź czytelnika na tekst o klubach bez kobiet Odpowiedź czytelnika na tekst o klubach bez kobiet

  • Imprezy tematyczne i koncerty w klubach cieszą się powodzeniem wśród kobiet.
  • Imprezy tematyczne i koncerty w klubach cieszą się powodzeniem wśród kobiet.
  • Imprezy tematyczne i koncerty w klubach cieszą się powodzeniem wśród kobiet.
  • Imprezy tematyczne i koncerty w klubach cieszą się powodzeniem wśród kobiet.

Te miejsca nie narzekają na brak kobietPięć różniących się od siebie charakterem i grupą odbiorców miejscówek nie zauważa problemu braku pań na parkiecie, a tym bardziej znaczących dysproporcji płciowych. Wręcz w niektórych miejscach zauważalna jest... większa liczba kobiet w stosunku do mężczyzn.

- Nie zauważyliśmy takiego zjawiska, by kobiet było u nas mniej i akurat w naszych progach często uczestników płci pięknej jest więcej niż mężczyzn - mówi Łukasz Zieliński ze Sfinksa.
- Jesteśmy specyficznym klubem, w którym zauważamy równowagę, a czasami nawet większość liczebną kobiet - mówi Bartosz TomiakCubano Gdańsk.
Współczesne młode kobiety bardziej świadomie wybierają miejsca na zabawę. Współczesne młode kobiety bardziej świadomie wybierają miejsca na zabawę.

Zmiana w podejściu do imprezLudzie coraz mniej patrzą na popularność klubu, a wybierają go z uwagi na charakter organizowanych imprez, atmosferę czy muzykę. To już nie są czasy wieczorów z wejściem za darmo dla pań, których to zwiększona liczba miała przyciągnąć panów. Współczesne młode kobiety bardziej świadomie wybierają miejsca na zabawę.

- Nie zauważyliśmy takiej dysproporcji, a czasem wręcz przeciwnie. Funkcjonujemy nie tylko jako klub, lecz również jako dinner and show i coraz więcej pań organizuje tzw. damskie wyjścia większymi grupami. Bardzo nas to cieszy, bo oznacza to, iż czują się w naszym miejscu bezpiecznie i traktują Sassy jako alternatywę w stosunku do tradycyjnych restauracji - mówi Paweł Gajdus z klubu Sassy.
5 klubów dla 30-latków w Trójmieście 5 klubów dla 30-latków w Trójmieście
- W naszych klubach - Gorzko Gorzko Sopot oraz Gorzko Gorzko Gdańsk - jest odwrotnie i bawi się u nas więcej kobiet niż mężczyzn. Wydaje nam się, że jest to spowodowane faktem, iż to kobiety są większymi miłośniczkami wesel niż mężczyźni - mówi Artur FrankowskiGorzko Gorzko.


Nawet w klubie mieszczącym się przy Politechnice Gdańskiej, na której zdawać się może jest więcej mężczyzn niżeli kobiet, nie ma znaczących różnic płciowych wśród odwiedzających gości.

- Nie dostrzegamy takich zależności, że mężczyzn jest więcej, a kobiet mniej. To czasem zależy od tematu samej imprezy i czasem bywa tak, że jest więcej kobiet, a czasem więcej mężczyzn. Nie ma reguły. My obserwujemy, że kobiety nie mają problemu z tym, by przychodzić do klubów i dyskotek. Jedyną różnicą, którą zdarzyło mi się zaobserwować, był fakt, że samotnego mężczyznę zdarzyło mi się widywać w lokalu/pubie, bo np. miał przerwę w zajęciach i spędzał czas przy piwku, pracując przy laptopie, a samotnej kobiety nie zaobserwowałam. Jeśli taka była, to zazwyczaj na kogoś czekała - mówi Marta Jasińska, Mechaniczna Pomarańcza

IMPREZY I WYDARZENIA Wydarzenia i imprezy w Trójmieście w najbliższym czasie

Morskie Opowieści - szanty w Blugrass
Morskie Opowieści - szanty w Blugrass
Kup bilet

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Krzysztof Krawczyk nagrał utwór pod tytułem: