Kobiety - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Kobiety

  • rock
18 + / 2 -

Data działalności: 1999 -

O zespole:

Skład zespołu:

Grzegorz Nawrocki (śpiew, gitary), Nela Gzowska (gitara basowa), Marta Handschke (śpiew), Paweł Nowicki (wibrafon, instrumenty klawiszowe), Karol Pawłowski (perkusja)

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę pt. "Kobiety", wydaną przez Biodro Records, w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy, co można było zauważyć na koncertach. Singiel Marcello był chętnie puszczanym utworem przez rozgłośnie radiowe.

Na przełomie 2003/2004 zespół nagrał drugi album Pozwól sobie, wydany przez trójmiejskie wydawnictwo Mandarynka. I tym razem płyta miała bardzo dobre przyjęcie. Obydwie płyty KOBIET wyprodukował Maciek Cieślak (Ścianka). W maju 2007 ukazała się "Amnestia". Producentem albumu został Piotr Pawlak. Trzeci krążek przyniósł zespołowi bardzo duże uznanie, w tym nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna.

Utwór Marcello ukazał się na kilku kompilacjach, m.in. "Trójkowy Ekspress". Utwór Notre Lune znalazł się na wydanej przez Tamizdat składance New Music From Central & Eastern Europe (2001). Muzyka z płyty Kobiety została wykorzystana w produkcjach filmowych (m.in. Segment '76). Tytułowy utwór z płyty "Pozwól sobie" został uznany przez Porcys.com za jeden z najlepszych singli 2004 roku.

Podczas swojej dziesięcioletniej egzystencji zespół zagrał niezliczoną ilość świetnych i bardzo żywiołowych koncertów w kraju i zagranicą, występując m.in. kilka razy w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu, w ramach Dni Polskiej Kultury "Nowa Polska" w Paryżu (2004) oraz na festiwalach w Holandii (Festivalhart Hoorn 2007) i Bremie (Viertelfest 2008).

Przez skład zespołu przewinęło się wiele zacnych postaci m.in.: Ania Lasocka (wokalistka, basistka i autorka kilku ważnych utworów zespołu), Przemek Momot (perkusja), Jacek Lachowicz (klawisze), Krzysztof Topolski (perkusja).

Dyskografia:

Kobiety (2000)
Pozwól sobie (2004)
Amnestia (2007)

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej czytane