Wydarzenie

Koncert - Gdańsk dla Orkiestry

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
8 stycznia 2012 (niedziela)
godzina:
14:00 - 22:00
miejsce:

Targ Węglowy  mapa

adres:
Gdańsk, Targ Węglowy
bilety:
wstęp wolny

Już po raz dwudziesty w niedzielę 8 stycznia 2012 roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego Finału WOŚP zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W regionie pomorskim największa impreza orkiestrowa odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie wystąpią m.in. zespoły Blue Cafe, Big Cyc, Czarno Czarni oraz Michał Szpak.Wielka Orkiestra pomaga już od 20 lat i co roku bije kolejne rekordy. Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku udało się zebrać pół miliona złotych. W tym roku cel jest jeden - zebrać jeszcze więcej. Na terenie całego miasta działać będzie 11 sztabów WOŚP, a na ulice wyjdzie 1240 wolontariuszy "uzbrojonych" w specjalne identyfikatory z hologramem i czerwoną pieczątką WOŚP i puszki oznakowane banderolą XX finału. Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwać będzie Miejska Komenda Policji, gdzie można też będzie zgłaszać wszelkiego rodzaju nadużycia, lub sprawy wymagające interwencji (tel. 58 32 16 013).Koncert - czyli muzyczna podróż dookoła świata:
8 stycznia cały Gdańsk zagra dla Orkiestry. Z okazji orkiestrowego jubileuszu zgromadzoną publiczność zabierzemy w muzyczną podróż dookoła świata. Oprócz rodzimych przebojów usłyszymy taneczne rytmy kubańskie w wykonaniu Reia Ceballo z zespołem Calle Sol. Przeniesiemy się również do gorącej Brazylii. Zespół Ikenga Drummers wprowadzi nas w klimaty afrykańskie. Nie zabraknie dobrego amerykańskiego rocka, a dla fanów muzyki europejskiej pojawi się zespół Flit z Ukrainy oraz Sharena - wykonujący muzykę bałkańską. Punktualnie o godz. 14.00 koncert "Gdańsk dla Orkiestry" otworzy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prowadzący również przyjadą do nas z różnych zakątków świata, a dokładniej Europy: Anglię reprezentować będzie Kevin Aiston, Włochów - Paolo Cozza, a Polaków - Krzysiek Skiba. Towarzyszyć im będzie Małgorzata Rakowiec z TVP.

Na koncercie nie zabraknie gwiazd. W tym roku zagrają z nami m.in.: BIG CYC, CZARNO-CZARNI, MICHAŁ SZPAK, a światełko do nieba uświetni BLUE CAFE.

Szczegółowy program koncertu:

14.00 - powitanie
14.05 - HARASZO
14.30 - CALLE SOL I
15.00 - COCTAIL
15.30 - JAREK ZIĘTEK
16.00 - FLIT
16.30 - CZARNO-CZARNI
17.15 - SHARENA
17.45 - CALLE SOL II
18.15 - IKENGA DRUMMERS
18.40 - MICHAŁ SZPAK
19.10 - BLUE CAFE
19.50 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20.00 - BIG CYC
20.40 - FINAŁ

Jednak wszytko zacznie się nieco wcześniej: o godz. 13.30 rozpoczynamy wielką rozgrzewką do Euro2012. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej do przyjścia na Targ Węglowy z piłką. Będziemy ustanawiać rekord w ilości osób jednocześnie podbijających futbolówkę. Nasz cel: 2012 piłek na Euro2012! Każda osoba biorąca udział w biciu tego niecodziennego rekordu, która przebierze się w ciekawy strój kojarzący się z Mistrzostwami EURO2012 będzie mogła wygrać oryginalną piłkę UEFA EURO 2012.

Oprócz muzyki na Targu Węglowym nie zabraknie aukcji, loterii, kiermaszów i innych atrakcji. Pojawią się grupy rekonstrukcyjne, ratownicy, krwiobus a na głodnych i zmarzniętych gości będzie czekać pyszny żurek!

W pobliżu sceny stanie największa puszka orkiestrowa: jej wysokość to prawie 10 metrów!

Uwaga! - w związku z organizacją koncertu finałowego parking na Targu Węglowym będzie wyłączony w dniach 7-8 stycznia 2012. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (77)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez