Wiadomości

stat

Koncert Guns N' Roses: jak dojechać i wrócić?

Bramy na stadion zostaną otwarte o godz. 17:30. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23.
Bramy na stadion zostaną otwarte o godz. 17:30. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23. www.gunsnroses.com

Wtorkowy koncert Guns N' Roses będzie największym wydarzeniem muzycznym tego roku w Gdańsku. Podpowiadamy, jak dojechać na Stadion Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska i jak wrócić komunikacją miejską.Organizatorzy z agencji Live Nation spodziewają się we wtorek na koncercie Guns N' Roses około 40 tysięcy widzów. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:30 (pół godziny wcześniej wejdą fani z biletami typu Early Entrance). O godz. 18:45 na scenie występować będzie Doda, o 19:35 pojawi się formacja Killing Joke. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23. Ceny biletów zaczynają się od 227 zł.

Zmiany drogowe i parkingi

Jeśli wybieramy się samochodem, musimy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu - od późnego popołudnia drogi dojazdowe do stadionu w Letnicy będą z pewnością zakorkowane. Z ruchu zostanie wyłączona ul. Uczniowska. Wjazd od ul. Marynarki Polskiej na ul. Żaglową będzie możliwy do godz. 16. Potem tylko od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk z kierunku Węzła Harfa zobacz na mapie Gdańska (ruch jednokierunkowy).

Tym samym wjazd na płatne (40 zł) parkingi stadionowe P4 i P3 odbywał się będzie z Węzła Harfa, a następnie zgodnie z kierunkiem ruchu ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Po ich zapełnieniu samochody kierowane będą do wyjazdu na ul. Marynarki Polskiej i na parkingi miejskie.

Tymczasowe parkingi wyznaczono w następujących miejscach: Marynarki Polskiej na odcinku za rondem od ul. Uczniowskiej (rondo) do ul. Wyzwolenia (w obu kierunkach); w ciągu al. Macieja Płażyńskiego, na odcinku od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do al. Hallera na obu kierunkach; na al. Hallera, na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy (w obu kierunkach); na prawych pasach w obu kierunkach ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna od budynku nr 171 do końca jezdni. Parkingi czynne będą od godz. 16.

Ważne informacje dla zmotoryzowanych.
Ważne informacje dla zmotoryzowanych. Trojmiasto.pl
Bezpłatna SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego zobacz na mapie Gdańska do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Pociągi kursować będą co 20 minut od godz. 16:40 do godz. 19:20, ostatni odjedzie o godz. 19:30. Po koncercie pierwsza kolejka ze stadionowego peronu odjedzie o godz. 23, kolejne o godz.: 23:00, 23:10, 23:20, 23:38, 23:56, 0:19, 0:32, 0:50. Przejazd trwa 6 minut. Samochód warto zostawić w centrum, w okolicach Zieleniaka lub Europejskiego Centrum Solidarności zobacz na mapie Gdańska.

Tramwaje i autobusy

Z centrum najwygodniej dojechać linią tramwajową nr 7, która w godzinach 17:30 - 20:30 kursować będzie co około 10 minut. W tych samych godzinach autobusy linii 158 pojadą co około 10 minut wg zmienionego rozkładu jazdy - bezpośrednio al. Płażyńskiego, czyli bez wykonania zjazdu przez ul. Marynarki Polskiej, ul. Żaglową i ul. Pokoleń Lechii.

Uwaga, po zakończeniu koncertu między stadionem a Węzłem Kliniczna nie będą kursować żadne tramwaje. O godz. 23 zostaną uruchomione dodatkowe kursy: na linii autobusowej 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP (odjazd z przystanku al. Hallera) oraz na liniach tramwajowych 2 w kierunku Łostowice Świętokrzyska, 3 w kierunku Stogów i 12 w kierunku Migowa z Dworca Głównego. Pojedzie też więcej autobusów nocnych sprzed budynku dworca PKP.

Bilet wstępu na koncert nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi i autobusowymi.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (167)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane