Koncert Guns N' Roses: jak dojechać i wrócić?

Bramy na stadion zostaną otwarte o godz. 17:30. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23.
Bramy na stadion zostaną otwarte o godz. 17:30. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23. www.gunsnroses.com

Wtorkowy koncert Guns N' Roses będzie największym wydarzeniem muzycznym tego roku w Gdańsku. Podpowiadamy, jak dojechać na Stadion Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska i jak wrócić komunikacją miejską.Organizatorzy z agencji Live Nation spodziewają się we wtorek na koncercie Guns N' Roses około 40 tysięcy widzów. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:30 (pół godziny wcześniej wejdą fani z biletami typu Early Entrance). O godz. 18:45 na scenie występować będzie Doda, o 19:35 pojawi się formacja Killing Joke. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23. Ceny biletów zaczynają się od 227 zł.

Zmiany drogowe i parkingi

Jeśli wybieramy się samochodem, musimy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu - od późnego popołudnia drogi dojazdowe do stadionu w Letnicy będą z pewnością zakorkowane. Z ruchu zostanie wyłączona ul. Uczniowska. Wjazd od ul. Marynarki Polskiej na ul. Żaglową będzie możliwy do godz. 16. Potem tylko od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk z kierunku Węzła Harfa zobacz na mapie Gdańska (ruch jednokierunkowy).

Tym samym wjazd na płatne (40 zł) parkingi stadionowe P4 i P3 odbywał się będzie z Węzła Harfa, a następnie zgodnie z kierunkiem ruchu ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Po ich zapełnieniu samochody kierowane będą do wyjazdu na ul. Marynarki Polskiej i na parkingi miejskie.

Tymczasowe parkingi wyznaczono w następujących miejscach: Marynarki Polskiej na odcinku za rondem od ul. Uczniowskiej (rondo) do ul. Wyzwolenia (w obu kierunkach); w ciągu al. Macieja Płażyńskiego, na odcinku od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do al. Hallera na obu kierunkach; na al. Hallera, na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy (w obu kierunkach); na prawych pasach w obu kierunkach ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna od budynku nr 171 do końca jezdni. Parkingi czynne będą od godz. 16.

Ważne informacje dla zmotoryzowanych.
Ważne informacje dla zmotoryzowanych. Trojmiasto.pl
Bezpłatna SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego zobacz na mapie Gdańska do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Pociągi kursować będą co 20 minut od godz. 16:40 do godz. 19:20, ostatni odjedzie o godz. 19:30. Po koncercie pierwsza kolejka ze stadionowego peronu odjedzie o godz. 23, kolejne o godz.: 23:00, 23:10, 23:20, 23:38, 23:56, 0:19, 0:32, 0:50. Przejazd trwa 6 minut. Samochód warto zostawić w centrum, w okolicach Zieleniaka lub Europejskiego Centrum Solidarności zobacz na mapie Gdańska.

Tramwaje i autobusy

Z centrum najwygodniej dojechać linią tramwajową nr 7, która w godzinach 17:30 - 20:30 kursować będzie co około 10 minut. W tych samych godzinach autobusy linii 158 pojadą co około 10 minut wg zmienionego rozkładu jazdy - bezpośrednio al. Płażyńskiego, czyli bez wykonania zjazdu przez ul. Marynarki Polskiej, ul. Żaglową i ul. Pokoleń Lechii.

Uwaga, po zakończeniu koncertu między stadionem a Węzłem Kliniczna nie będą kursować żadne tramwaje. O godz. 23 zostaną uruchomione dodatkowe kursy: na linii autobusowej 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP (odjazd z przystanku al. Hallera) oraz na liniach tramwajowych 2 w kierunku Łostowice Świętokrzyska, 3 w kierunku Stogów i 12 w kierunku Migowa z Dworca Głównego. Pojedzie też więcej autobusów nocnych sprzed budynku dworca PKP.

Bilet wstępu na koncert nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi i autobusowymi.

Opinie (167) ponad 10 zablokowanych

 • czy ktoś wie kiedy przylatuja i czy będa poruszać się po Gdańsku?

  • 10 3

 • Kiedy lądują?

  No właśnie. Dajcie jakieś info kiedy lądują

  • 16 2

 • Mają się przemieszczać piętrusami melexiarzy

  • 34 2

 • Autobus 158 zawiezie ludzi na koncert ale spowrotem urzędasy już takiej możliwości nie przewidziały. To po co jest ten tunel?

  • 27 2

 • Szkoda ze jako suport nie zagrał

  Zenek Martyniuk

  • 73 9

 • czy prezydent Gdańska już zakupił prezent w postaci bransoletki złotej z bursztynem? No, skoro Jennifer Lopez dostała

  to również powinien dostać Axl Rose.
  urzędnicy miejscy ile biletów otrzymali?

  • 45 18

 • Pamietacie tą legende?

  W formie wypowiedzi Axl'a Rose ze nigdy nie zagra dla polakow za to co zrobili zydom ? Bylem duzym fanem w latach 90tych i pamietam ze tak mowiono

  • 37 69

 • wydumany problem, ktoś coś usłyszał, źle przetłumaczył i się ciągnie przez 20lat.

  • 41 7

 • Sa juz na miejscu;)

  • 8 1

 • gdzie?

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Festiwal Narracje odbywa się: