Wiadomości

Koncert Mateusza Grędzińskiego "pod blokiem" przy Wajdeloty

 Plenerowy koncert przyjął się bardzo dobrze, zarówno wśród młodszych uczestników, jak i nieco starszych.
Plenerowy koncert przyjął się bardzo dobrze, zarówno wśród młodszych uczestników, jak i nieco starszych. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Koncert w otoczeniu jeżdżących samochodów w samym środku Wrzeszcza na klimatycznej ulicy Wajdeloty. W czwartek, 15 lipca, o godz. 18:30 na jednym z rond we Wrzeszczu wystąpił Mateusz Grędziński, zwycięzca 7. edycji "The Voice of Poland". "Więcej takich wydarzeń" - komentowali uczestnicy.Wydarzenia w TrójmieścieMuzyka wyszła na uliceCo sądzisz o koncertach w przestrzeni miejskiej?

powinno być ich jak najwięcej 69%
powinny być organizowane w wyznaczonych do tego miejscach 14%
nie jestem fanem/fanką takich wydarzeń, ale nie przeszkadzają mi 7%
nie popieram koncertów w przestrzeni publicznej 10%
zakończona Łącznie głosów: 560
Ulica Wajdeloty to wyjątkowo klimatyczne miejsce, w którym czuć artystycznego ducha. Nic zatem dziwnego, że w czwartkowy wieczór wrzeszczańskie tereny zmieniły się w plenerową scenę koncertową. W otoczeniu jeżdżących aut, na rondzie Güntera Grassa, mieszkańcom zaprezentował się Mateusz Grędziński, który przez równo godzinę śpiewał na środku ronda. Wokalista wykonał wiele znanych coverów w autorskiej aranżacji, jak "Kołysanka dla nieznajomej" zespołu Perfect czy "Beggin" z repertuaru Madcon. Dość niecodzienne miejsce koncertowe bardzo spodobało się zebranym uczestnikom, których z każdą kolejną piosenką przybywało.

- Bardzo mi się podobało, uważam, że powinno być organizowanych więcej takich wydarzeń, w innych dzielnicach Gdańska - mówiła Iwona, jedna z uczestniczek.

Koncert na Wajdeloty:

Miejsce, przyjemna pogoda i stosunkowo nieduży ruch samochodów sprawiły, że występ w zadziwiający sposób wpasował się w przestrzeń miejską. Otaczające rondo kamienne kostki zmieniły się w siedzenia, podobnie jak okoliczne schody. Wśród publiczności znalazły się też osoby, które miały własne siedziska i składane krzesełka. Ludzie słuchali artysty do ostatniej piosenki, a po występie krzyczeli hasła zachęcające artystę do bisu, który ostatecznie nie wybrzmiał. Nawet przejeżdżające co jakiś czas auta nie przeszkadzały w odbiorze koncertu, a uczestnicy plenerowego wydarzenia, nie wkraczając na jezdnię, nie blokowali przejazdu. Występ, z uwagi na miejsce, przyciągnął wielu spacerujących ludzi i stał się bardzo familijnym wydarzeniem.

Czytaj też: Brodka, The Dumplings, Quebonafide na otwarcie Open'er Park

Koncert jest pierwszym z dwóch organizowanych przez Fundację EMANDI, dofinansowanych przez gminę miasta Gdańska w ramach grantów kulturalnych. Celem projektu jest deinstytucjonalizacja kultury, zwiększanie zakresu kultury tworzonej oddolnie i nowe sposoby jej prezentacji.


- Dostaliśmy zaproszenie od Fundacji. Jak tylko usłyszałem, że jest pomysł, by stworzyć tak spontaniczną akcję, powiedziałem oczywiście: tak - zróbmy to. Nie bywam zbyt często na ulicy Wajdeloty, a mogę powiedzieć, że chyba jest najbardziej urokliwym miejscem w Gdańsku. Nie spodziewałem się takiego odbioru przez ludzi, tym bardziej że było to dość spontaniczne. Cieszę się, że jest coraz więcej takich akcji i że mogę w nich uczestniczyć - mówił Mateusz Grędziński.

Owacje na stojąco po jubileuszowym koncercie Voo Voo w Operze Leśnej"Na rondzie" podczas występu Mateuszowi towarzyszył Martin Polak, gitarzysta współpracujący z londyńską wytwórnią Atlantic Records, która ma pod swoimi skrzydłami takich artystów, jak Ed Sheeran, Dua Lipa czy Coldplay. Jednak zapewne wiele osób zastanawia się, kim jest Mateusz Grędziński. Mateusz zasłynął z wygrania 7. edycji "The Voice of Poland". Wokalista, muzyk, autor muzyki i tekstów piosenek, ale też miłośnik kameralnych akustycznych brzmień. Dwukrotnie próbował swoich sił w programie "The Voice of Poland" - został finalistą 2. oraz zwycięzcą 7. edycji programu. W 2017 roku dzięki kontraktowi z Universal Music Polska wydał singiel "Obietnice", za tekst odpowiedzialny był Andrzej Piaseczny. Kolejny singiel "Czarne Chmury" wydał razem z producentem muzycznym i raperem Liberem. Obecnie Mateusz przygotowuje kolejne single oraz muzykę na swój pierwszy solowy album.

Czy twoim zdaniem koncerty powinny zagościć na innych ulicach Gdańska? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

01

sierpnia

Letnie Brzmienia: Jazz Band... Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

01

sierpnia

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Morena

07

sierpnia

BrassWoodFest - L.U.C, Sars... Sopot, Opera Leśna

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów obywające się w Gdyni to: