Wydarzenie

Koncert Pieśni Wielkopostnych

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
25 marca 2017 (sobota)
godzina:
19:00
miejsce:

Centrum Św. Jana  mapa

adres:
Gdańsk, Świętojańska 50
bilety:
60 zł , ulgowy 40 zł
PATRONAT
Wykonawcy:
Maria Pomianowska - śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska
Ryszard Wojciul - klarnety
Paweł Betley - flety, piszczałki
Hubert Giziewski - akordeon
Wojciech Lubertowicz - bębny, kołatki, terkotki, duduk

Pieśni Wielkopostne
...codzienny wyścig z czasem przerywają od czasu do czasu cyklicznie powtarzane święta i związane z nimi zwyczaje, obrzędy i rytuały. Są one jak głęboki oddech napełniający płuca świeżym powietrzem. Wielki Post - czas głębokiej refleksji nad sensem istnienia i dotknięciem tajemnicy życia. W ciemnościach pojawia się światło, które docierając do najdalszych zakamarków serca, napełnia je radością. Oto czas odzyskiwania nadziei, że nasze życie ma sens. Wiele pieśni wielkopostnych nie wnika w materię czy strukturę zdarzeń ewangelicznych ani w ich sens dogmatyczno-intelektualny. Wyrażają głównie emocje i uczucia. Pomimo dramaturgii zdarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, Wielki Post to okres głębokiej radości.

I tę radość, ale i zadumę zapewnimy Państwu na koncercie!

Maria Pomianowska
doktor habilitowana sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka. Profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektor międzynarodowego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Od 1984 roku prowadzi studia nad unikalnymi technikami gry na instrumentach muzycznych rodem z Azji i Europy. Od 30 lat koncertuje na całym świecie z Yo Yo Ma, Borysem Griebienszczikowem, Ramem Narayanem, Fazalem Qureshi, Gilem Goldsteinem, Gonzalo Rubelcabą, Ianem Gillanem, Anną Marią Jopek.

Muzykę polską wielokrotnie prezentowała między innymi na dworze cesarskim Japonii. Artystka wydała 20 autorskich płyt, wiele z nich otrzymało międzynarodowe nagrody. Zimą 2016 roku w wytwórni For Tune® wydała płytę - Maria Pomianowska Ensemble - Stwórco Łaskawy zawierającą pieśni wielkopostne. Skarby naszego Dziedzictwa Narodowego.
Orlando Consort

13 grudnia 2017 (środa) godz. 20:00

koncerty
bilety 40 - 70 zł
Kup bilet
Fabio Biondi / Europa Galante

14 grudnia 2017 (czwartek) godz. 20:00

koncerty
bilety 90 - 120 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez