• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koncertowy tydzień w Trójmieście. Brytyjska gigantka, ukraiński rock i... Beata

Patryk Gochniewski
26 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

W najbliższym tygodniu jest z czego wybierać, jeśli chodzi o koncerty w Trójmieście. Zestaw wykonawców jest bardzo eklektyczny. Od jednej z królowych polskich scen, przez młode pokolenie rodzimych wykonawców, po ciekawych reprezentantów z Ukrainy oraz jedną z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek w historii.Koncerty w Trójmieście w najbliższym tygodniuDaria Zawiałow | B90 | czwartek, 28 lipcaKtóry z najbliższych koncertów jest najbardziej atrakcyjny?

Wokalistka jest jedną z ostatnich reprezentantek "Szansy na Sukces", przed którą ten program otworzył drzwi do wielkiej kariery. Od czasu stawiania swoich pierwszych profesjonalnych kroków w 2007 roku, bardzo szybko zyskiwała na popularności. Dziś jest bezsprzecznie jedną z najważniejszych polskich wykonawczyń młodego pokolenia.

Zdaję sobie sprawę, że to jedno z tych nazwisk, które niebawem wyskoczą nam z lodówki, a koncerty grają niemalże hurtowo, jednak wciąż występy Zawiałow cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, więc świadczy to tylko i wyłącznie o jej obecnej popularności.

W B90 zagra zapewne przekrojowy koncert, idealnie skrojony pod potrzeby letniego występu. Póki co Zawiałow nie ma jeszcze nowego materiału, ale jesień za pasem, więc bardzo możliwe, że coś w szufladzie już leży i część z tego, co wyciągnie, pojawi się w czwartkowym repertuarze.

Beata i Bajm | Opera Leśna | sobota, 30 lipcaBeata Kozidrak z zespołem Bajm niedawno obchodzili 40-lecie istnienia. Jedna z królowych polskiej muzyki rozrywkowej uznała jednak, że to za mało i trzeba grać dalej. Tym samym wyruszyła wraz ze swoimi muzykami w kolejną trasę po kraju, aby grać swoje największe przeboje.

W Operze Leśnej Kozidrak czuje się jak ryba w wodzie. Występowała tu wielokrotnie. Sama pewnie nie jest w stanie zliczyć, ile razy zaśpiewała na deskach sopockiego amfiteatru. Teraz zrobi to ponownie.

Widownia obiektu zapewne wypełni się do ostatniego miejsca. No, może prawie do ostatniego - ostatnio widać, że wzrost cen biletów mocno odbija się na frekwencji. Niemniej, Beata i Bajm mają tak oddanych fanów, że ci pójdą za nimi zawsze i wszędzie, aby wspólnie wyśpiewywać kolejne refreny największych przebojów.

Tanita Tikaram | Ladies' Jazz Festival | niedziela, 31 lipcaNa samym początku trzeba zaznaczyć, że bilety na ten koncert zostały dawno wyprzedane. W związku z tym, aby dostać się do środka, trzeba polować na te, które są w drugim obiegu - ci, którzy nie będą mogli przyjść, zapewne będą ogłaszać chęć sprzedania wejściówek na portalach społecznościowych.

Rzadko się zdarza, żeby od debiutu stać się światowym fenomenem. Tak właśnie było w przypadku Brytyjki. Jej pierwsza płyta pojawiła się, kiedy miała 19 lat. To był rok 1988. Pierwsza płyta i od razu utwór, który stał się evergreenem. "Twist in my Sobriety" jest chyba jedną z najpopularniejszych kompozycji wszech czasów. Ta piosenka ustawiła karierę Tikaram na całe życie. Dzięki temu mogła tworzyć, grać, koncertować. Ten i wszystkie inne przeboje będzie można usłyszeć już w niedzielę w gdyńskim Teatrze Muzycznym.

Bez Obmezhen | B90 | niedziela, 31 lipcaZdaję sobie sprawę z tego, że wielu osobom temat Ukrainy wychodzi już bokiem i niekoniecznie chce się w niego angażować, jednak w tym przypadku pomińmy, dlaczego w Polsce pojawia się tak dużo wykonawców zza wschodniej granicy. Skupmy się wyłącznie na muzyce. A ta, w niedzielę, będzie co najmniej ciekawa.

Bez Obmezhen oznacza bez ograniczeń. I ta nazwa idealnie oddaje to, co tworzy ukraiński zespół. Można powiedzieć, że to rock. Ale jednak nie do końca. To przede wszystkim gitarowe granie, w którym muzycy czerpią z najróżniejszych gatunków. Jest tu miejsce dla rocka, ale chętnie korzystają także z rozwiązań nu-metalowych, progresywnych czy nawet ambientowych. Bardzo interesująca pozycja na niedzielny wieczór.

Kortez | Opera Leśna | poniedziałek, 1 sierpniaTen człowiek nie mówi. On śpiewa. To przychodzi mu dużo łatwiej. To jego forma komunikacji ze światem. I za to pokochała go cała Polska. Kortez mógłby grać cały czas ten sam materiał, w tych samych miejscach, z dużą regularnością, a i tak zawsze gromadziłby tłumy. To jedna z tych zastanawiających karier. Niezaprzeczalnie, ta muzyka jest bardzo dobra. Ale jednak kompletnie w opozycji do przebojowości.

Niemniej, wszyscy kochamy smutne piosenki. A Kortez takie właśnie tworzy. Nawet, kiedy mają być optymistyczne, zawsze pojawia się w nich jakiś dół. No i tak sobie ten chłopak jeździ po kraju, śpiewa te swoje smutne piosenki i jednocześnie porywa tłumy. To jest najlepszy przykład charyzmy - nie robić na scenie nic, a być totalnie magnetycznym.

Przed Kortezem na scenie pojawi się gość specjalny na letniej trasie, zespół Mitch & Mitch.

Wydarzenia

Ladies' Jazz Festival: Tanita Tikaram (8 opinii)

(8 opinii)
jazz, festiwal muzyczny

Kortez - Holiday Tour 2022 (13 opinii)

(13 opinii)
89 - 139 zł
pop

Beata i Bajm (8 opinii)

(8 opinii)
99 - 159 zł
pop

Ladies' Jazz Festival (5 opinii)

(5 opinii)
80 - 160 zł
jazz, festiwal muzyczny

Bez Obmezeń

119 - 139 zł
rock / punk

Letnie Napięcie | Daria Zawiałow

109 - 119 zł
pop

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (21 opinii)

(21 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Techno orkiestra Meute

muzyka elektroniczna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kiedy powinna odbyć się impreza andrzejkowa?