• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Quebo, Taco, Malik, Szpaku - hip-hopowe gwiazdy zagrają w maju w Trójmieście

Patryk Gochniewski
10 maja 2022, godz. 15:00 
Opinie (55)

Maj zapowiada się bardzo obiecująco dla fanów hip-hopu. W Trójmieście pojawi się sporo interesujących artystów, poruszających się po różnych nurtach rapu. Będą największe gwiazdy tej sceny, ale też ci, którzy wciąż poruszają się na granicy podziemia i mainstreamu. Jest z czego wybierać.Najbliższe koncerty hip-hopowe w TrójmieścieSzpaku, 13 maja, B90"Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza". Z tą właśnie płytą przyjedzie do Gdańska Szpaku. Jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Ten krążek jest bardzo dobry i bardzo ważny. To spowiedź, próba zmierzenia się z demonami, które potrafią pochłonąć każdego, kto odniesie nagły sukces. To nie jest płyta Szpaka. To płyta Mateusza. Prawdziwa do szpiku kości. Zwracająca uwagę na problemy zdrowia psychicznego. Jak łatwo jest zatracić się w czterech ścianach własnego domu, będąc przytłoczonym oczekiwaniami świata. To także próba zwrócenia uwagi branży na to, co się dzieje, jak niewdzięczny potrafi to być zawód. Że warto pomagać nie tylko w promocji i zarabianiu, ale też w życiu - głowa bowiem jest najważniejsza.

Gruby Mielzky, 20 maja, ZiemiaTomasz Mielewski nie tak dawno gościł w Gdańsku, kiedy wystąpił na koncercie dla Ukrainy w B90. Był wówczas jedną z jaśniejszych postaci, która zagrała na scenie stoczniowego klubu. Teraz wraca do kameralnej Ziemi, gdzie zaprezentuje zapewne przede wszystkim materiał ze swojej piątej płyty "Do wesela się zagoi". Znając jednak Mielzky'ego, nie zabraknie też jego starszych kompozycji, które zapewniły mu popularność. To przedstawiciel polskiego rapu, który pełnymi garściami czerpie z najlepszego okresu tego gatunku nad Wisłą - przełomu lat 90. i 2000.

Tymek, Young Igi, Malik Montana, 21 maja, Juwenalia Gdańskie, plac Zebrań LudowychW tym roku Juwenalia Gdańskie postanowiły stworzyć bardzo eklektyczny line-up, który ma pogodzić wszystkich miłośników muzyki, nie tylko studentów. Nie mogło w tym zestawie zabraknąć przedstawicieli sceny około hip-hopowej. Znaleźli się wśród nich Malik Montana, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli patorapu, Young Igi - objawienie sprzed kilku sezonów, kiedy polscy wykonawcy odkryli nową falę rapu, która narodziła się za oceanem, oraz Tymek, który w tym zestawieniu jest zdecydowanie najciekawszy. Przede wszystkim rozumie, na czym polega tworzenie muzyki. Jego płyta "Odrodzenie" na żywo brzmi wyśmienicie. Warto zobaczyć.

Quebonafide, 27 maja, Ergo ArenaKiedy kilka lat temu światło dzienne ujrzała "Ezoteryka", debiutancki album Kuby Grabowskiego, słuchacze w Polsce oszaleli na punkcie Quebonafide. Zgrabnie bowiem łączył stare z nowym. Oczywiście wielu to się nie podobało, ale prawda jest taka, że w ostatnich latach on oraz Taco Hemingway są absolutnymi dominatorami sceny hip-hopowej. To oni przetarli szlak dla reszty, chociażby dla Maty. Teraz Quebo żegna się z publicznością. ale nie na zawsze. To po prostu ostatnia trasa pod tym pseudonimem. Grabowski szykuje coś nowego. Być może Quebonafide jeszcze kiedyś powróci. Wcale nie byłoby to dziwne. Chyba że chce działać na wzór Davida Bowie'go, który tworzył kolejne alter ego odpowiadające jego aktualnej twórczości.

Taco Hemingway, 28 maja, S1Człowiek, który wyskoczył z kapelusza. Taco Hemingway, wydając kolejne single i epki skierowane do millenialsów, momentalnie stał się gigantyczną gwiazdą, wyprzedającą kolejne trasy koncertowe. Można śmiało powiedzieć, że to on zapoczątkował boom na hip-hop. Po ponad 20 latach ten gatunek znów był w Polsce na topie. Nawet ci, którzy nie mieli z nim po drodze, słuchali Hemingwaya. Pandemia przerwała jego triumfalne koncertowanie, ale teraz wraca. Czy z nowym materiałem? Nie wiadomo, ale pewne jest, że znów będzie ściągał tłumy, które będą chciały posłuchać trafnych spostrzeżeń dotyczących otaczającej ich rzeczywistości.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Projekcje słynnych oper "pod chmurką" odbywają się co roku na: