• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Koncerty sylwestrowe w sieci

Magda Mielke
30 grudnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Koncerty w sylwestrowy wieczór to dla wielu jeden z najlepszych pomysłów na jego miłe i niezapomniane spędzenie. W tym roku również ich nie zabraknie, tyle że odbędą się online. Koncerty w sylwestrowy wieczór to dla wielu jeden z najlepszych pomysłów na jego miłe i niezapomniane spędzenie. W tym roku również ich nie zabraknie, tyle że odbędą się online.

Tegoroczny sylwester nie będzie tak huczny jak zazwyczaj. W tym roku większość z nas spędzi go w zaciszu swojego domu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy powitać nowego roku w szampańskim nastroju. Jednym z pomysłów na uświetnienie tego wyjątkowego wieczoru od lat są widowiskowe koncerty sylwestrowe. W tym roku można je oglądać online.Imprezy sylwestrowe online


Koncert sylwestrowy w Teatrze MuzycznymJak spędzisz sylwestrową noc?

Sylwestrowo-karnawałowy koncert Teatru Muzycznego w Gdyni to sprawdzony format, który od ponad 20 lat cieszy się wielkim powodzeniem. Zawsze był on okazją do zaprezentowania niemal wszystkich artystów Muzycznego - aktorów i solistów, jak i zespołu baletowego oraz orkiestry, wyeksponowanej podczas koncertów ponad sceną. Tradycję koncertów zapoczątkował poprzedni dyrektor tej sceny, Maciej Korwin. W ciągu minionych lat w czasie sylwestrowego wieczoru wybrzmiały najpopularniejsze przeboje z repertuaru Teatru Muzycznego, jak i największe musicalowe hity.

 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
 • Jak co roku w Teatrze Muzycznym trwają gorące prace nad koncertem sylwestrowym. Tym razem odbędzie się on w wyjątkowej formule, przygotowanej specjalnie na potrzeby emisji online.
Również i w tym roku Teatr Muzyczny zadba o to, aby miłośnicy tej sceny i wszyscy spragnieni teatralnych wrażeń przeżyli sylwestrową noc w magicznej i niezapomnianej atmosferze. Wyjątkowa - bo po raz pierwszy w historii realizowana online - odsłona koncertu sylwestrowego ma swym rozmachem dorównać tradycyjnym koncertom. Podobnie jak w latach ubiegłych największe musicalowe tytuły, precyzyjne choreografie i barwne kostiumy zaprezentuje cały zespół teatru. Usłyszymy hity z musicali "Chłopi", "Lalka", "Wiedźmin", "Hairspray", "Notre Dame de Paris", "Gorączka sobotniej nocy" oraz wielu innych, a także polskie i francuskie przeboje lat 70. Poza niepowtarzalnymi wykonaniami i unikalnymi ujęciami ze sceny pokazane zostaną również materiały zza kulis.

Zobacz także: Kulinarne boxy na sylwestra

- Jesteśmy świadomi, że nic nie zastąpi prawdziwych teatralnych wrażeń, żywego kontaktu Aktora z Widzem, ale cieszymy się, że dzięki profesjonalnej realizacji filmowej możemy dostarczyć państwu maksimum teatralnych emocji oraz rozrywkę na najwyższym poziomie w tym szczególnym czasie. Przygotowaliśmy specjalny koncert na potrzeby emisji online, po raz pierwszy w historii i, mamy nadzieję, po raz ostatni - mówi Aleksandra Borowiak, rzecznik prasowa Teatru Muzycznego w Gdyni.
Bilety w cenie 40 zł można kupić online tutaj. Sprzedaż biletów kończy się 31 grudnia o godz. 19:59, a transmisja koncertu dostępna będzie w dniu 31 grudnia od godz. 17 do 23:59.

Fragmenty ubiegłorocznego Koncertu Sylwestrowego Teatru Muzycznego w Gdyni

Taneczny koncert sylwestrowy Opery BałtyckiejRównież Opera Bałtycka przeniosła do sieci swój sylwestrowy program. Tegoroczny koncert sylwestrowy odbędzie się pod znakiem tańca. W programie znalazły się najpiękniejsze walce, polonezy czy mazury, m.in.: walc z opery "Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego, "Odgłosy wiosny" J. Straussa, adagio z baletu "Kopciuszek" S. Prokofieva czy duet Malatesty i Don Pasquale z opery "Don Pasquale" G. Dionizettiego. Na scenie wystąpi balet, chór i orkiestra Opery Bałtyckiej oraz utalentowani soliści: Alexandra Nowakowski (soprano), Rafał Bartmiński, Sławomir KowalewskiSzymon Mechliński. Całością zadyryguje José Maria Florêncio. Koncert ten będzie zatem nie tylko okazją do zasłuchania się w najznamienitszych ariach czy zanucenia pięknych utworów, ale także do wstania z kanapy i wkroczenia w 2021 rok tanecznym krokiem.

Koncert Sylwestrowy będzie transmitowany online 31 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł do nabycia tutaj.

Sylwester pełen Cieśni i TańcaSylwestrowy koncert organizują również Lasy zimowe. Po świątecznym występie Agi Zaryan mijający rok zwieńczy drugi koncert w wykonaniu Zespołu Cieśni i Tańca. Program wypełni zestaw najlepszych utworów do tańca w aranżacjach Olo Walickiego.

Występ podzielony będzie na trzy bloki tematyczno-muzyczne: poczynając od retro szlagierów i pieśni z lat 50. i 60., które pamiętają najstarsi słuchacze, poprzez przeboje z lat 70. i 80., nawiązujące do najsłynniejszych festiwali epoki PRL-u, jak Sopot Festival i Festiwal w Opolu, a kończąc na największych, światowych przebojach lat 90., czyli czasach grunge'u i alternatywnego rocka.

Zespół Cieśni i Tańca i Olo Walicki przygotowali miks najlepszych utworów do tańca na sylwestra. Zespół Cieśni i Tańca i Olo Walicki przygotowali miks najlepszych utworów do tańca na sylwestra.
Zespół Cieśni i Tańca to kolektyw przyjaciół i doświadczonych muzyków, którzy na przestrzeni lat spotykają się na scenie, by grać muzykę taneczną w ambitnych aranżacjach i wysokiej klasy wykonaniu. Zespół powstał w 2010 r. z inicjatywy Ola Walickiego. Koncerty zespołu nawiązują do tradycji miejskich potańcówek międzypokoleniowych: muzycy sięgają do utworów z ery swingu, wspominają polskie pieśni socrealistyczne z lat 50. w aranżacji na jazzowe combo oraz flirtują z muzyczną esencją polskości, gdzie przeboje minionych lat osadzone są w aurze automatów perkusyjnych i discopolowych brzmień klawiszy.

Sylwester 2020 bez godziny policyjnej, ale czy można się przemieszczać?Transmisja koncertu będzie dostępna na kanale YouTube Opery Leśnej od godz. 22 do północy.

Sylwestrowy wieczór z Teatrem BotoTeatr BOTO uczci Nowy Rok koncertem zespołu "Wiosna&The Springfields". Kapela zbudowana jest wokół wokalistki Anny "Wiosny" RogowskiejMichała Landowskiego. Ich repertuar opowiada o osobistych przeżyciach, a inspiracje czerpie z polskiego funku lat 70. i akustycznej wrażliwości klasyków jazzu i bluesa. Muzykę współtworzą z tymi, którzy podobnie jak oni cenią sobie posiadanie pasji, przyjaźń i autentyczność.

Dołączyć do koncertu można bezpłatnie poprzez wydarzenie na Facebooku Teatru BOTO.

"Zwierzenia 2020" to muzyczny monodram performatywny, którego głównym bohaterem jest rok 2020. "Zwierzenia 2020" to muzyczny monodram performatywny, którego głównym bohaterem jest rok 2020.

Sylwester z SensemZupełnie inny rodzaj wspólnego świętowania Nowego Roku proponuje Sylwester z Sensem, w ramach którego powstał projekt "Zwierzenia 2020". W wyniku kolaboracji dwójki gdańskich artystów, którzy poznali się chwilę przed przystąpieniem do nagrania materiału: Wiktorii Morawskiej oraz Macieja Wojcieszkiewicza (Stendka), w Studio Luks Sfera stworzono dzieło "Zwierzenia 2020", czyli muzyczny monodram performatywny, w którym główną rolę gra: Dwutysięczny Dwudziesty. Projekt ten będzie muzyczną podróżą przez minione 365 dni, opowieścią o melancholii i smutku, ale także o akceptacji czy euforii.

W ramach twórczej synergii nacechowaną emocjonalnie historię mijającego roku za pomocą instalacji opowie Wiktoria Morawska, studentka Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku, a także pasjonatka teatru plenerowego, którym od sześciu lat zajmuje się jako scenografka oraz aktorka. Oprawę muzyczną zapewni Stendek, również absolwent gdańskiej ASP, od wielu lat zajmujący się przede wszystkim muzyką. Występował na wielu festiwalach i supportował takich artystów jak: Com Truise, Nosaj Thing czy Boys Noize. Stworzył dwie płyty razem z Reni Jusis, a także współtworzy projekt Lasy.

Efekt tej współpracy będzie można podziwiać w sylwestrowy wieczór dzięki darmowej rejestracji online. Premiera o godz. 20:20 na kanale YouTube.

Zwiastun projektu Zwierzenia 2020:

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (11) 2 zablokowane

 • (2)

  Gdzie Zenek I Maryla?Oj szykuje się ciężka noc bo aż do 6 rano.Potem 2 dni trzeba będzie odchorować.Ale i tak ferje do 17go,roboty i tak nie ma także si kalafą.

  • 3 6

  • Si kalafą - znam gościa który tak mawia - Tomek to ty? (1)

   • 1 0

   • Si kalafą - znam gościa który tak mawia - Krzysiek to ty?

    • 0 0

 • W Ostródzie nawet hotele otworzyli (1)

  Hipokryzja nie zna granic. Jak w komunie, Orwell wraca.

  • 16 0

  • Niestety juz dawno wrócił

   • 7 0

 • Dajcie spokój z Sylwestrem (1)

  To nie jest czas na zabawy i świętowanie.
  Dla mnie w tym roku to będzie wieczór jak co dzień.

  • 12 5

  • Zwykle nie obchodzę Sylwestra

   Ale w tym roku zamierzam się upić, żeby już zapomnieć o tym koszmarnym roku.

   • 1 0

 • Rewelacja!

  Kupujemy bilet! Nareszcie będę mieć eleganckiego Sylwestra! Dziękuję!

  • 7 0

 • Z tego co widzę to będzie nuda - kupię 2 wina - będzie lepsza zabawa niż w sieci :)

  • 7 4

 • oglądam premierę telewizyjną Zenka :) (1)

  • 2 3

  • Wspolczuje. 2 godziny zycia zmarnowane.

   Gdybym mial do wyboru: Obejrzec Zenka, lub umrzec 2 godziy wczesniej niz powinienem, to wybralbym to drugie.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdyński kwartalnik kulturalny nosi tytuł: