Wiadomości

stat

Koniec z bezpłatną rezerwacją biletów w Multikinie

Bezpłatne rezerwacje online zostały już zlikwidowane w Gdańsku i Gdyni. W Sopocie z tej oferty można korzystać jeszcze do końca lutego.
Bezpłatne rezerwacje online zostały już zlikwidowane w Gdańsku i Gdyni. W Sopocie z tej oferty można korzystać jeszcze do końca lutego. fot. MK/czytelnik trojmiasto.pl

Sieć Multikino rezygnuje z bezpłatnej rezerwacji biletów. W zamian miejscówkę w kinie będzie można kupić przez Internet, a na film wejść, pokazując specjalny kod na telefonie komórkowym lub bilet wydrukowany w domu. Zmiany w rezerwacji planuje również kino Helios.Dotychczas bilety do Multikina można było bezpłatnie rezerwować przez Internet. Warunek był jeden: zamówioną miejscówkę trzeba było odebrać co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem seansu.

- Niejednokrotnie zdarzało się, że osoby rezerwujące bilety w końcu ich nie kupowały. Tym samym blokowały miejsca innym widzom. Takie postępowanie obserwowaliśmy często w przypadku popularnych premier filmowych
- mówi Edyta Pawłowicz-Ziurkowska, kierownik ds. marketingu sieci Multikino.

Zmienić ma to wprowadzenie nowego systemu rezerwacji. Podobnie jak dotychczas, na stronie kina widz może wybrać rodzaj biletu i miejsce na sali kinowej. Operacja kończy się przeniesieniem do serwisu przelewowego wybranego banku i obowiązkiem zapłaty. Klient ma na to kwadrans.

- Jeśli transakcja jest zakończona sukcesem, klient otrzymuje SMS z kodem mozaikowym do pokazania w kinie oraz bilet elektroniczny na adres mailowy do wydrukowania i zabrania do kina. Klient wchodzi na film na podstawie smsa lub wydrukowanej kartki z biletem -
tłumaczy Pawłowicz-Ziurkowska.

Nowy system rezerwacji funkcjonuje już w Multikinie w Gdyni i Gdańsku, do końca lutego zostanie wprowadzony również w Sopocie. Podobny system sprzedaży online (ale również bezpłatnej rezerwacji) działa w kinie Krewetka należącym do sieci Cinema City.

Rezerwować bilety - zarówno online jak i przez telefon - wciąż można w kinach sieci Helios, ale i ona planuje zmiany.

- Chcemy uruchomić sprzedaż biletów do naszych kin przez internet. Jednocześnie wiemy, że widzowie cenią sobie możliwość samej wcześniejszej rezerwacji biletów, telefonicznie lub przez internet, bez konieczności dokonywania zakupu. Dlatego nie planujemy z niej rezygnować - mówi Tomasz Jagiełło, prezes zarządu spółki Helios SA.

Wybierasz się do kina? Zajrzyj najpierw do serwisu Kino w Trójmieście.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (128)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane