• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kowbojskie pląsy seniorek na Oruni. W ich sercach gra country

Mateusz Groen
17 kwietnia 2023, godz. 13:35 
Opinie (29)

Seniorzy z GAKu podbijają parkiet w iście kowbojskim stylu. Seniorki spotykają się na Oruni, by wspólnie tańczyć Country.

Wielu emerytów chce pozostać aktywnymi na starsze lata i angażuje się w zajęcia, na które wcześniej, gdy chodzili do pracy, nie mieli czasu. Właśnie takimi osobami są tańczące seniorki do muzyki country w budynku Sceny Muzycznej GAKuMapka. Seniorki podbijają parkiet w iście kowbojskim stylu.IMPREZY I WYDARZENIA Wydarzenia w Trójmieście

Ralph Kaminski & MBBiTW
lut 23
Ralph Kaminski & MBBiTW
Kup bilet
Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet
mar 16
Wojtek Mazolewski Quintet - Tour 2023/24
Kup bilet

Kowbojskie pląsy seniorek na OruniCzy uważasz, że jest wystarczająco dużo zajęć aktywizujących seniorów?

Muzyka country od lat cieszy się w Polsce popularnością, ba, od 2015 r. 30 września obchodzony jest nawet Polski Dzień Muzyki Country. Mimo to ten charakterystyczny taniec wciąż nie jest dobrze rozpoznawalny, ale to się powoli zmienia.

Taniec country to dość zróżnicowany styl, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Łączy w sobie elementy różnych stylów, takich jak taniec w linii, taniec towarzyski i taniec ludowy.

Aktywność ogólnie nazwaną jako "taniec country", którą uprawiają seniorzy w Oruni, to forma tańca liniowego, czyli wszyscy wykonują ten sam układ w rzędach. Płynie z niego wiele korzyści dla seniorów. Ma wpływać pozytywnie na pamięć, sylwetkę oraz kondycję. Partner nie jest potrzebny.

Ty też masz taką ciotkę! Młody gdynianin potrafi rozbawić Ty też masz taką ciotkę! Młody gdynianin potrafi rozbawić
- Bardzo lubię się wciąż uczyć i cały czas wyszukuję nowe układy. Zapraszam wszystkich, którzy lubią tańczyć, ale też osoby, które siedzą w domu i nie wiedzą, co ze sobą zrobić. To zajęcia dla każdego. Szczególnie zapraszam osoby, które mają problemy z pamięcią, bo może im to pomóc w demencji. Same plusy - mówi Jolanta Ulańska, pasjonatka i prowadząca zajecia country.
  • Seniorzy spotykają się co piątek o godz. 10.
  • Seniorzy spotykają się co piątek o godz. 10.
  • Seniorzy spotykają się co piątek o godz. 10.
  • Seniorzy spotykają się co piątek o godz. 10.
Zajęcia dla osób, które przychodzą do Parku Oruńskiego to hobby, dzięki któremu zachowują sprawność ciała i duszy, ale też forma rozrywki, podczas której mogą poznać świat country i potańczyć do muzyki współczesnej, jak i z minionych lat. Latem uczestnicy zajęć będą tańczyć w pięknych okolicznościach Parku Oruńskiego w Amfiteatrze OranaMapka.

Zajęcia contry, podczas których spotykają się seniorki z Oruni, odbywają się co piątek w godzinach 10-11:30 w budynku Sceny Muzycznej GAK w Parku Oruńskim. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tańcu country.


GAK to nie tylko countryOprócz lekcji tańca country, w GAK-u odbywają się też zajęcia, takie jak: zajęcia z gry na bębnach afrykańskich, fotografia, zumba, joga, zajęcia angielskiego, zajęcia hiszpańskiego, indywidualna nauka śpiewu, indywidualna nauka gry na saksofonie. Do końca kwietnia będą odbywać się również seanse filmowe wraz z dyskusją w ramach Klubu Filmowego Kosmos, co piątek o godz. 18:00. Cyklicznie odbywają się także wydarzenia takie jak: KASzKiET (Kameralne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią) czy Koncerty "Smaki Muzyki" i spotkania "Pasja Szyta na Miarę".

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jaki sposób serial produkcji TVN “Tajemnica zawodowa” związany jest z Trójmiastem?