Wiadomości

stat

Kreatywne spotkania dla fotografów, modelek i wizażystek

Kiedy Aleksandra Kamińska przeprowadziła się do Trójmiasta poczuła, że brakuje jej okazji do zapoznania się z tutejszymi fotografami. Z tej potrzeby zrodził się cykl spotkań dla pasjonatów fotografii "Spotkajmy się przy kawie". Odbywają się raz w miesiącu i integrują fotografów, modelki, wizażystki i przedstawicieli innych kreatywnych zawodów. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na niedzielę (19 maja) w Stoczni Cesarskiej. Bazą wypadową będzie klub CrossFit Stocznia. Obowiązują zapisy i opłata wstępna.Czy lubisz pozować do zdjęć?

tak, sprawia mi to frajdę 15%
to nie jest moje hobby, ale nie uciekam przed obiektywem 27%
nie, nie lubię kiedy ktoś robi mi zdjęcia 58%
zakończona Łącznie głosów: 159
- Mieszkam w Trójmieście od prawie sześciu lat, przez cały ten czas miałam wrażenie, że środowisko fotograficzne tutaj nie jest liczne, że nie ma tu zbyt wielu osób, które regularnie tworzą i pokazują się światu. Towarzyszyło mi przeświadczenie, że jest tu tylko kilkoro fotografów czy modelek, natomiast najbardziej w tej profesji aktywne jest południe Polski. Brakowało mi tu pewnej społeczności, którą potrafiłam znaleźć jeżdżąc po całym kraju - mówi Aleksandra Kamińska, pomysłodawczyni spotkań.
Okazało się, że jednak nie jest to prawdą, bo w Trójmieście pasjonatów i ekspertów od fotografii jest wielu. Potwierdziła to inicjatywa, której jest autorką, a mianowicie fotograficzne spotkania przy kawie. W pierwszym udział wzięło 12 osób, teraz frekwencja sięga kilkudziesięciu. W organizacji spotkań pomaga jej Michał Broniek.

- Pomysł ten jest banalnie prosty - wynajmujemy ciekawą przestrzeń, sprowadzamy ubrania od projektantów z całej Polski i zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu wszystkich związanych z branżą foto - modelki, wizażystki, fotografów. Podczas spotkań poznajemy się wzajemnie, uczymy od siebie i pracujemy tworząc bardzo dużo nowego materiału do portfolio - tłumaczy Aleksandra Kamińska.

W spotkaniach mogą wziąć udział osoby o różnym zaawansowaniu technicznym i z różnym doświadczeniem - zarówno profesjonalnie zajmujące się fotografią, jak i uczące się. Jednym z kryteriów dostania się na spotkanie jest jednak pokazanie próbki swoich prac. Weryfikacja uczestników pomaga m.in. w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom.

- Nie musi to być jednak bardzo zaawansowane portfolio, to raczej kwestia tego, by fotografowie, którzy do nas przychodzą, mieli minimalne obycie z drugim człowiekiem i potrafili obsługiwać swój aparat - śmieje się Aleksandra Kamińska. - Jeśli chodzi o modelki czy modeli bez doświadczenia, odbywamy z nimi krótką rozmowę na temat tego, jak czują się przed obiektywem, czy czują się przed nim swobodnie itp. Zależy mi, by na spotkaniach była fajna atmosfera, którą tworzyć będą osoby faktycznie cieszące się z możliwości rozwoju. Z wizażystkami robimy podobnie.
W spotkaniach fotograficznych udział biorą nie tylko osoby pasjonujące się fotografią, ale też modelingiem, wizażem czy projektowaniem mody.

- Podczas ostatniej edycji mieliśmy również florystkę, która tworzyła nam na hali instalację ślubną i didżeja. Osoby z tych profesji pracują z nami TFP - tzn. płacimy im świetnymi zdjęciami z wydarzenia, oferujemy dobre zdjęcia z sesji zdjęciowych i oznaczanie na mediach społecznościowych.

Wystawy w Trójmieście


Spotkania zaczynają się ok. godz. 8 rano i trwają 9-10 godzin. Wizażyści zajmują się modelami i modelkami, a w tym czasie fotografowie mogą zapoznać się z miejscem sesji, rozstawić sprzęt i porozmawiać przy kawie.

- Gdy pierwsze modelki są gotowe fotografowie biorą się do pracy - pracujemy różnie, tak naprawdę wszystko zależy od uczestników. Niektórzy preferują prace 1 na 1, czyli jeden fotograf, jedna modelka, niektórzy natomiast pracują w parach, gdzie jedna modelka pozuje, a dwóch/trzech, czasami czterech fotografów robi zdjęcia. Czasami modelki pozują grupami - wszystko zależy od tego kto ma jaką koncepcję i jakie są w danej chwili możliwości. Celem naszych spotkań jest dawanie jak największej swobody działania wszystkim uczestnikom spotkania, przy tym jednak przypominamy za każdym razem, że kluczem jest wzajemny szacunek podczas pracy. W połowie spotkania wołamy wszystkich na lunch - najczęściej w formie pizzy, robimy zdjęcie grupowe i działamy dalej - mówi Aleksandra Kamińska.

Poznaj trójmiejskich fotografów


Spotkania odbywają się regularnie co miesiąc, najbliższe będzie miało miejsce w niedzielę (19 maja), na terenie Stoczni Cesarskiej. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł dla fotografów, 50 zł dla modelek i 50 zł dla wizażystek. Zapisy przyjmowane są przez fanpage Spotkajmy się przy kawie.

Opinie (26) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Na festiwalu Kolosy spotykają się: