Wydarzenie

stat

Krystyna Durys - With Love To Ella Fitzgerald

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 kwietnia 2018 (sobota)
godzina:
19:00
miejsce:

Scena Muzyczna Gdańsk  mapa

adres:
Gdańsk, Powstańców Warszawskich 25
bilety:
25 zł
PATRONAT

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert jazzu swingującego KRYSTYNY DURYS, laureatki 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" ankiety czytelników magazynu Jazz Forum i pierwszej polskiej wokalistki swingowej zaproszonej na największy festiwal jazzowy na półkuli południowej - Java Jazz Festival (2017).Wokalistka zabierze Państwa w podróż pełną cudownych melodii i brawurowych wykonań nieprzemijających przebojów swingowych. Artystka zaprezentuje przede wszystkim utwory z repertuaru swojej największej idolki, Królowej Jazzu - Elli Fitzgerald - legendarnej wokalistki, której ponadczasowe interpretacje do dziś zachwycają rzesze miłośników dobrej muzyki. W Wykonaniu Krystyny Durys i jej sześcioosobowego zespołu usłyszymy m.in. "Mr Paganini", "Take The A Train", "A-Tisket, A-Tasket", czy "Caravan" tak charakterystyczne dla Elli Fitzgerald i doskonale znane z jej wykonań.

Z KRYSTYNĄ DURYS zagrają:
PAWEŁ HULISZ - trąbka/ flugehorn
MARCIN JANEK - saksofony/ klarnet
ADAM WIŚNIEWSKI - puzon
ARTUR JUREK - pianino
PIOTR KUŁAKOWSKI - kontrabas
ADAM ZAGRODZKI - perkusja

KRYSTYNA DURYS - laureatka 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Zdobywczyni legendarnej "Złotej Tarki" na "44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego" w Iławie. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z "Jan Konop Big Band", "Riverboat Ramblers Swing Orchestra", "Set Trio" i "Jazzy2". Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem. We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album "Tribute To Ladies Of Jazz". Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce. Zajęła 5. miejsce w kat. "Polska płyta jazzowa roku 2016" w plebiscycie magazynu "Jazz Press" i 16. miejsce w kat. "Album Roku" w ankiecie "Jazz Top 2016" magazynu "Jazz Forum". Utwór "Them There Eyes" z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy "Top Jazz" Radia PiK (Pomorze i Kujawy).

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Najczęściej klikane (7 dni)