Wydarzenie

Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
27 sierpnia 2017 (niedziela)
godzina:
18:00
miejsce:

Teatr Muzyczny  mapa

adres:
Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
bilety:
50 zł
PATRONAT

W tym roku przypada setna rocznica urodzin królowej swingu, Elli Fitzgerald. Z tej okazji Krystyna Durys zdobywczyni legendarnej Złotej Tarki, uczestniczka największego festiwalu jazzowego na świecie Java Jazz Festival specjalnie dla Ladies' Jazz Festival przygotowała koncert Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald.Krystyna Durys w 2012 r. założyła kwintet poruszający się w jej ukochanej stylistyce ery swingu. W 2014 r. zdobyła pierwszą nagrodę, legendarną Złotą Tarkę w konkursie wokalnym podczas 44. Międzynarodowego "Old Jazz Meeting" w Iławie.

We wrześniu 2016 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. "Tribute To Ladies Of Jazz", która zebrała znakomite recenzje, podbijając serca słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych w całej Polsce oraz uzyskując nominacje w kategoriach: Polska Płyta Jazzowa Roku 2016 w plebiscycie magazynu Jazz Press czy Album Roku 20166 ankiety Jazz Top. Pochodzący z płyty utwór "Them There Eyes" znalazł się w TOP 10 roku 2016 r. listy TOP JAZZ Radia PiK (Pomorze i Kujawy), a "Almost Like Being In Love" dotarł do drugiego miejsca tej samej listy w maju 2017 r.

W 2017 r. prezentowała się kilkukrotnie podczas największego festiwalu jazzowego na świecie Java Jazz Festival w Indonezji wraz ze swoim zespołem oraz z Ron King Big Band (USA). W tym samym roku odebrała następujące nominacje w kategoriach: Nowa Nadzieja Melomanów Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu, Nowa Nadzieja ankiety Jazz Top oraz Wokalistka Roku.

Na Ladies' Jazz Festival artystka wystąpi z największymi przebojami swojej gwiazdy, Elli Fitzgerald i zapowiada, że podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które wykonywała jedynie Ella, takie jak: "A-Tisket A-Tasket", uważany za utwór w większości jej autorstwa, czy "You'll Have To Swing It (Mr Paganini)" z cytatem scatu Elli oraz takie, które były mocno z nią kojarzone dzięki jej unikatowym wykonaniom: "It Don't Mean A Thing (If It Ain't Got That Swing)", "Caravan", "Mack The Knife", za który Ella otrzymała 2 nagrody Grammy, czy "Take The A Train", w którym w jednym z nagrań na żywo wykonała 5 chorusów solo".

W ramach imprezy

Przeczytaj także

 • Krystyna Durys zaśpiewała dla Elli Fitzgerald wideo
  28 sierpnia 2017 (9 opinii)

  Dokładnie 100 lat temu urodziła się Ella Fitzgerald. Jubileusz ten stał się motywacją dla Krystyny Durys do stworzenia słowno-muzycznego spektaklu, prezentującego zarówno przeboje z...

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (1)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Minione podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez