Wydarzenie

stat

Księga Pieśni

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 października 2017 (sobota)
godzina:
18:00
miejsce:

Sala Koncertowa PFK  mapa

adres:
Sopot, Stanisława Moniuszki 12
bilety:
20 zł , ulgowy 10 zł
PATRONAT

Maestro Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają na koncert Księga Pieśni, nawiązujący do literackiego dorobku jednego z najwybitniejszych niemieckich poetów, prozaików i publicystów doby romantyzmu.Heinrich Heine urodził się 13 grudnia 1797 w Düsseldorfie w rodzinie żydowskiej jako Harry Chaim Heine. 
Odrzucone młodzieńcze miłości pogrążyły go w przygnębieniu, które stało się przyczynkiem do powstania licznych poematów lirycznych, zebranych i wydanych w 1827 roku pod wspólnym tytułem Księga Pieśni. Czas emigracji spędził nad Sekwaną, gdzie finalnie spotkało go wielkie uznanie - otaczając się najwybitniejszymi przedstawicielami epoki, stał się czołową osobowością świata literackiego swoich czasów.

Niemiecki kompozytor Anatol Stefan Riemer w swoich dziełach często za punkt wyjścia obiera utwory literackie - w ten właśnie sposób powstały Pieśni Heinego. Dziesięć neoromantycznych szkiców na mezzosopran i orkiestrę smyczkową.

ARTYŚCI
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Karolina Sikora mezzosopran
Tomasz Bugaj dyrygent

PROGRAM
W.A. Mozart Divertimento D-dur KV 334
A.S. Riemer Dziesięć neoromantycznych szkiców na mezzosopran i orkiestrę smyczkową
G. Bacewicz Divertimento

Bilety: N 20 ZŁ / U 10 ZŁ do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot, kasie Opery Leśnej i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem.
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
bilety 25 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)