Wydarzenie

stat

Kult (13 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
29 października 2017 (niedziela)
godzina:
19:00
miejsce:

Gdynia Arena  mapa

adres:
Gdynia, Kazimierza Górskiego 8
bilety:
70 zł , w przedsprzedaży 60 zł
PATRONAT

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Tym razem zagrają w Gdyni w ramach Trasy Pomarańczowej, promującej ostatni album.Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.

Nagrali 16 płyt długogrających: Kult, Posłuchaj to do ciebie, Spokojnie, Tan, Kaseta, 45/89, Your Eyes, Tata Kazika, Muj Wydafca, Tata 2 , Ostateczny Krach Systemu Korporacji, Salon Recreativo ,Poligono Industrial, Hurrra!!!, Prosto, Wstyd.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", "Gdy nie ma dzieci" i inne.

Zespół koncertował w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Wstęp: 17.30
Koncert: 19.00

Skład:
Kazik Staszewski - śpiew, saksofon
Janusz Grudziński - klawisze
Piotr Morawiec - gitara
Ireneusz Wereński - bas
Wojciech Jabłoński - gitara
Tomasz Goehs - perkusja
Janusz Zdunek - trąbka
Tomasz Glazik - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny - puzon

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

Radioaktywny Świat
Jako support przed koncertem Kultu w ramach Pomarańczowej Trasy, w Hali Gdynia Arena wystąpi zespół Radioaktywny Świat, który czerpie z różnych nurtów muzyki, głównie z rocka alternatywnego. Na czele składu stoi Gośka Andrzejewska, atomowa wokalistka. Pozostali członkowie to: Wojtek (gitara), Maro (bas) i Paweł (perkusja - członek zespołów Strajk, Offensywa, Sjel). Zespół wydał do tej pory dwie EPki - "Radioaktywny Świat" w 2012 i "Fukushima moja miłość" w 2013. Radioaktywni zagrali liczne koncerty w całej Polsce, supportowali KULT, The Analogs, Brylewski & Lipiński, Komety, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Agnieszka Chylińska, Elektryczne Gitary, DAAB, Maleo Reggae Rockers, Zabili mi Żółwia, i pojawiali się na imprezach takich jak Juwenalia UW, Oldschool Fest i Dni Ursynowa. W sierpniu 2013 zespół wystąpił na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, gdzie zdobył wyróżnienie.

Członkowie zespołu
wokal i teksty - Gośka Zaraza Andrzejewska aka Atomowa Diva,
gitara - Wojtek Sokołowski,
bas - Marek Korwin-Szymanowski,
perkusja - Paweł "paola" Caban (Strajk, Offensywa, Sjel)

Przeczytaj także

  • Wydarzenia kulturalne w Gdynia Arenie artykuł sponsorowany
    1 września 2017 (1 opinia)

    Gdynia Arena od dawna jest sceną dla wielkich wydarzeń kulturalnych. Sporo atrakcji dla miłośników muzyki, baletu oraz kabaretów szykowanych jest także jesienią. Pierwszy koncert duetu...

Dodaj zdjęcie

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe podobne imprezy

Najczęściej klikane (7 dni)