• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kwiecień z dobrą muzyką elektroniczną. Koncerty w Trójmieście

Patryk Gochniewski
6 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

GusGus, Miss Kittin, Kollektiv Turmstrasse - między innymi tych artystów można będzie usłyszeć w najbliższych dniach na żywo w Trójmieście. Fani muzyki elektronicznej zacierają ręce, bo w kwietniu jest z czego wybierać i posłuchać można najróżniejszych odmian elektroniki.Elektronika - najbliższe koncerty w TrójmieścieMuzyka elektroniczna to nie tylko zwykła dyskotekowa łupanka. To także może być sztuka. Bowiem tworzenie szeroko pojętej elektroniki na wysokim poziomie wymaga nie tylko umiejętności, ale i szerszego spojrzenia na całą muzykę. Image, koncerty, cała otoczka. W kwietniu w Trójmieście jest naprawdę z czego wybierać.

GusGus, 8 kwietnia, B90W kwietniu będę imprezować na:

GusGus to islandzka formacja, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. To też jedni z najbardziej znanych i ważnych przedstawicieli muzyki elektronicznej. Do Gdańska wracają po czterech latach. Wówczas ich koncert w B90 zgromadził tłumy. Klub pękał w szwach. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczymy już w piątek.

Zespół wraca z nowym materiałem i nową wokalistką, Margrét Rán. Mało kto pewnie pamięta, że Gus Gus na początku to była dziesięcioosobowa multidyscyplinarna trupa niemalże. Z czasem jednak kolejni członkowie odchodzili, a na pokładzie została dwójka założycieli, która kontynuuje swoją drogę. Nowy materiał jest przebojowy, ale też znalazło się miejsce na odniesienia do lat 80., minimalu czy downtempo.

Acid Orange Crew, 8 kwietnia, Podwórko.artW piątek swoje 22. urodziny obchodzić będzie ekipa Acid Orange Crew. W tym długim czasie udało się im zorganizować wiele imprez, podczas których wystąpiła rodzima, jak i światowa czołówka przedstawicieli techno oraz acid techno.

Gdyńskie Ucho raczej nie kojarzy się z imprezami z muzyką elektroniczną, jednak nie da się ukryć, że ta przestrzeń idealnie pasuje do techno. Industrialny, stoczniowy klimat świetnie sprawdzi się podczas urodzinowej imprezy, podczas której wystąpią polscy reprezentanci nurtu, czyli Mainliner, Black.art, Arthar, Pako i Robo.

Lorenzo Raganzini, 9 kwietnia, Sfinks700Kiedyś był Rob Zombie, który muzykę elektroniczną łączył z metalem czy industrialem. Dziś robi to Lorenzo Raganzini. Jego sety są przepełnione energią, a muzyka wprowadza niemal w ekstatyczny trans. Nierzadko na scenie pojawia się cały wymalowany, niczym połączenie członków zespołu Kiss i Maorysów.

Będzie to zupełnie inna impreza od tych, które do tej pory można było zobaczyć nie tylko w Sfinksie, ale i innych trójmiejskich klubach. Występ Lorenzo docenią zarówno miłośnicy klasycznego techno, jak i ci, którzy na co dzień słuchają innej muzyki. Naprawdę warto się wybrać, ponieważ to jedno z najciekawszych ogłoszeń ostatnich miesięcy.

Miss Kittin, 22 kwietnia, Sfinks700Już niemal trzy dekady za deckami pojawia się Miss Kittin. To francuska wokalistka, producentka i didżejka, która przede wszystkim prezentuje styl muzyki zwany electroclashem. W Polsce bywała już nie raz, ale nad morze jeszcze nie zawędrowała. Ściągnął ją w końcu sopocki Sfinks.

Legendarny klub, legendarna didżejka. To idealne połączenie. Miss Kittin swoje sety urozmaica śpiewem oraz wokalizami. Ale także wyjątkowym, oryginalnym tańcem. To jest jednoosobowy performans, który należy traktować już jako sztukę, a nie wyłącznie imprezę.

Kollektiv Turmstrasse, 30 kwietnia, B90Dwóch ludzi - Nico Plagemann i Christian Hilscher. To oni tworzą Kollektiv Turmstrasse. Nazwa nieprzypadkowa, ponieważ właśnie na tej ulicy powstawały ich pierwsze utwory. Miłośnicy elektroniki bez wątpienia znają ten kolektyw, który tworzy muzykę minimal techno. To muzyka bardzo podobna do tej, którą tworzył Mr. Oizo.

Mimo że panowie są Niemcami, to w ich twórczości słychać bardzo silne naleciałości ze sceny francuskiej. Dlatego też muzyka Kollektiv Turmstrasse nie jest zerojedynkowa. Można tu znaleźć naprawdę dużo smaczków. Są to jedni z najciekawszych przedstawicieli europejskiego techno w ostatnim dwudziestoleciu.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

II Baltic Opera Festival 2024

33 - 280 zł
Kup bilet
opera / operetka, festiwal teatralny

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Od którego roku wręczana jest Nagroda Literacka Gdynia?