L.U.C., Patrycja i Grzegorz Markowscy we wspólnym singlu

Łukasz Rostkowski, czyli L.U.C., szykuje nowy album. Zapowiada go singiel "Więcej" nagrany wspólnie z Patrycją Markowską, Grzegorzem Markowskim oraz Biszem. Całość składu uzupełnia Rebel Babel Ensemble, czyli wielokulturowa i wielonarodowa orkiestra, nad którą pieczę sprawuje trójmiejski raper.Najbliższe koncerty folk/etno/worldL.U.C. to Łukasz Rostkowski. Pochodzący z Wrocławia, a mieszkający od kilku lat w Trójmieście muzyk początkowo był związany z raperskim undergroundem, ale stopniowo zaczął zyskiwać coraz większą popularność. Głównie za sprawą swoich inteligentnych i niezwykle skomplikowanych pod kątem słów tekstów. Rostkowski kocha język polski. Po prostu.

Czy lubisz twórczość L.U.C-a?

Zobacz wyniki (98)
Szybko jednak hip-hopowe podwórko stało się dla niego za ciasne. Jego ambicje artystyczne wykraczały poza klasyczny hip-hop. Zmaterializował je po raz pierwszy na płycie "39/89. Zrozumieć Polskę". Do dziś to jedna z najlepszych okołohistorycznych płyt w historii polskiej fonografii. Później reinterpretował Chopina, a ostatecznie wylądował na czele ogromnego big bandu, jakim jest Rebel Babel. I to jest projekt, o którym chyba zawsze L.U.C. marzył. Zero granic, pełna swoboda ekspresji - wolność w pełnym tego słowa znaczeniu.

I teraz, znów z Rebel Babel, przygotowuje coś nowego. Zwiastunem tego jest utwór "Więcej", w którym gościnnie występują Patrycja i Grzegorz Markowscy, czyli niezwykle popularne i lubiane postaci polskiej sceny muzycznej.

- W nadchodzącym singlu, oprócz Patrycji, pojawia się także jej tata Grzegorz Markowski. Wychowałem się na jego głosie i piosenkach, więc jestem niezmiernie szczęśliwy, że przyjął zaproszenie do Rebel Babel Ensemble - mówi o utworze Rostkowski. - Swoją jak zawsze znakomitą zwroteczką doprawił utwór znany wam już rebeliant i druh Bisz. Ja także trochę powracam do rapowania tym singlem. Utwór zapowiada album długodojrzewający Dialog 2 naszej międzynarodowej orkiestry, która łączy gatunki, kultury i środowiska, a teraz także pokolenia. Mam nadzieję, że dostarczymy Wam tym kawałkiem nie tylko sporo przyjemności, ale też kilka refleksji.
Utwór opowiada o powszechnym konsumpcjonizmie, o tym, że ludzie teraz chcą tylko więcej i więcej i są za to w stanie oddać swoją wolność, stając się niewolnikami algorytmów. L.U.C. od zawsze dość twardo stąpał po ziemi i niezwykle racjonalnie podchodził do życia. Mimo rosnącej popularności nigdy do głowy nie uderzyła mu woda sodowa. Pozostał skromnym i miłym facetem, który dla każdego, kogo spotyka na swojej drodze, ma ogromną dozę sympatii i szacunku.

L.U.C. oraz Patrycja i Grzegorz Markowscy na planie teledysku do utworu "Więcej", którego premiera miała miejsce 18 listopada.
L.U.C. oraz Patrycja i Grzegorz Markowscy na planie teledysku do utworu "Więcej", którego premiera miała miejsce 18 listopada. facebook.com/planetluc
Potwierdzają to słowa, którymi podzielił się na swoim facebookowym profilu:

Czytaj także: L.U.C. o przeprowadzce to Trójmiasta- "Chcemy być sobą" śpiewał Grzegorz Markowski. Od lat zależało mi na tym, aby wspólnie odnieść się do tych słów przez pryzmat współczesności. Poproszono mnie kiedyś, abym spotkał się z dziećmi na oddziale onkologii. Mocne doświadczenie zmieniające optykę na życie. Zapytałem dzieci, co chciałyby wiedzieć o produkcji muzyki, beatboksie, pisaniu tekstów. Siedmioletni chłopiec chory na raka zapytał mnie wtedy, czy jestem znany. Nie uważam się za nader znaną osobę, więc zapytałem go: "A co to znaczy dla Ciebie być znanym?". Trzeba mieć milion wyświetleń na YouTubie - wykrzyknął. Zatem chyba jestem znany - odrzekłem. Kolejne pytanie brzmiało zaś, ile się zarabia na YouTubie. Próbowałem kierować rozmowę w stronę pasji, ale ona wciąż wracała do tematu hajsu i zarabiania.

Coraz słabiej rozumiem ten świat. Mam wrażenie, jakby przez pęd i gonitwę za więcej (zwłaszcza naszych rodziców w dorobkowym społeczeństwie) zanikała szczera pasja, wrażliwość, zajawka, odpowiedzialność i troska o wspólnotę. Nasza codzienność jest przesiąknięta stresem i walką, a badania naukowe potwierdzają ponoć, że długotrwały stres ogłupia i paraliżuje nasz rozwój i myślenie.

Bity i słowa to wszystko, co mam, by wyrazić mój niepokój i troskę. Jako niezbyt już młody, ale świeżo upieczony tata dzielę się z wami singlem "Więcej" z myślą o wspólnocie i o tym, jak wychowamy nasze dzieciaki oraz jaką planetę im zostawimy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Czyj wizerunek znajduje się na ścianie legendarnego klubu muzycznego Non-Stop w Sopocie?