Wydarzenie

stat

Lato z Radiem 2018 (7 opinii)

data:
26 sierpnia 2018 (niedziela)
godzina:
13:00
miejsce:

Skwer Kościuszki  mapa

adres:
Gdynia, skwer Tadeusza Kościuszki
bilety:
wstęp wolny

Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Ørganek, Smolik / Kev Fox, Tulia, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i wielu innych znakomitych artystów wystąpi podczas "Lato z Radiem Festiwal 2018" - największej otwartej imprezy muzycznej wakacji, która będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy kultowej audycji "Lato z Radiem". Polskie Radio i Miasto Gdynia ogłosili program artystyczny wydarzenia, które 26 sierpnia odbędzie się na gdyńskim Skwerze Kościuszki."Lato z Radiem 2018" obejmuje wielowątkową, dynamiczną audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia. Ta wiadomość na pewno ucieszy miliony słuchaczy, dla których symbolem wakacji od lat pozostaje radosna "Polka Dziadek", rozpoczynająca "Lato z Radiem" - najbardziej rozpoznawalną audycję w polskim eterze.

"Lato z Radiem 2018" będzie składało się z dynamicznej, wielowątkowej audycji, nawiązującej do najlepszych tradycji rozrywkowych i muzycznych Jedynki oraz angażującego wszystkie anteny festiwalu Polskiego Radia, który publiczny nadawca przygotowuje we współpracy z Miastem Gdynia.

Tegoroczne "Lato z Radiem" będzie realizowane w bliskim, serdecznym kontakcie ze słuchaczami, w regionach wyróżniających się tradycjami, historią czy walorami krajobrazowymi. Trasa reporterskich wyjazdów obejmie co najmniej 60 miejscowości. Wyjazdy odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Dziennikarze "Lata z Radiem" pojawią się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami.

Zwieńczeniem tegorocznego "Lata z Radiem" będzie wydarzenie muzyczne, współorganizowane przez Polskie Radio i Miasto Gdynia. Festiwal "Lata z Radiem" zagości 26 sierpnia na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Będzie to największa w Polsce plenerowa, letnia impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), transmitowana przez wszystkie anteny Polskiego Radia i portal polskieradio.pl.

Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie muzycznym Polskie Radio zaprosiło 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Charakteryzuje ich oryginalność i ambitny repertuar, który można usłyszeć na wszystkich antenach publicznego nadawcy. Już 26 sierpnia zagrają na dwóch muzycznych scenach podczas całodniowego wydarzenia "Lato z Radiem Festiwal 2018".

Precedensem na polskiej scenie muzycznej było losowanie kolejności występów artystów, które odbyło się 11 lipca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego wyniku - na scenie "Polski Top" - zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek, Krzysztof Zalewski, a na scenie "Idzie nowe" zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

Część koncertowa rozpocznie się o godz. 13.00 i odbywać się będzie na dwóch scenach muzycznych. Kierownictwo artystyczne festiwalu objął jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy muzycznych Piotr Metz.

STUDIO FESTIWALOWE I STREFY
Studio festiwalowe działać będzie na Skwerze Kościuszki od 24 sierpnia 2018 roku. Stąd nadawane będą audycje na żywo, dziennikarze Polskiego Radia prowadzić będą wywiady z artystami. Ze studia festiwalowego 25 sierpnia będzie nadawana audycja "Lata z Radiem".

Strefa muzyczna będzie działać 26 sierpnia, godz. 13-24 w trakcie "Lato z Radiem Festiwal 2018". Wydzielona strefa dla artystów, prowadzących i uczestników, w której będzie możliwość przeprowadzenia rozmów i wywiadów z gwiazdami Festiwalu, zrobienia zdjęć z artystami oraz uzyskanie autografów. W tej strefie będzie można również kupić wydaną specjalnie z tej okazji festiwalową płytę, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach "Lato z Radiem Festiwal".

Strefa rodzinna będzie działać 25 i 26 sierpnia 2018 roku w Parku Rady Europy w godz. 10-19. Przygotowana wspólnie ze Sponsorem strefa, w której znajdą się aktywności (gry, zabawy), angażujące całe rodziny. Część zabaw w tym miejscu będzie przeprowadzona przez Polskie Radio Dzieciom.

Strefa relaksu będzie działać 25 i 26 sierpnia w godzinach 10-19, Plaża Śródmieście.
Wydzielona strefa umiejscowiona na plaży przeznaczona na relaks oraz zabawę. Prowadzone w niej będą gry i inne animacje. Będzie tu także DJ oraz sklepik, w którym będzie można kupić wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia i NCK.

Przeczytaj także

  • Festiwal "Lata z Radiem" odbędzie się w Gdyni
    9 maja 2018 (53 opinie)

    Na skwerze Kościuszki odbędzie się festiwal wieńczący tegoroczną trasę "Lata z Radiem" radiowej Jedynki. Darmową imprezę, na której zagrają gwiazdy polskiej muzyki, zaplanowano na 26...

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)