• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lato zaczyna się w Gdańsku i w Gdyni. Noc Świętojańska i Cudawianki

Patryk Gochniewski
14 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską i gdyńskie Cudawianki - w najbliższy weekend, 17 i 18 czerwca, odbędą się w Trójmieście dwie duże imprezy. Wśród wykonawców znaleźli się zwycięzcy Eurowizji, ukraiński zespół Kalush, a także królowa polskiego house'u Novika.Imprezy plenerowe w TrójmieścieGodzina dla Gdańska w Noc Świętojańską - 17 czerwcaGodzina dla Gdańska czy Cudawianki - które wydarzenie wybierzesz?

Jest coraz cieplej, lato zagląda do nas nieco śmielej. Warto więc wykorzystać ten czas i skorzystać z coraz bogatszej oferty imprez plenerowych. Już w piątek, 17 czerwca, na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się wydarzenie podwójne. Organizatorzy postanowili połączyć Godzinę dla Gdańska z Nocą Świętojańską, która przypada w najbliższy wtorek.

Na scenie pojawi się trójka wykonawców, która została tak skompletowana, aby wszyscy, którzy przyjdą, byli zadowoleni. Gwiazdami jednak będą przede wszystkim Igo oraz Kalush

Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską: kto wystąpi? • Edzio
Jeden z najpopularniejszych obecnie pomorskich TikTokowych performerów. W luźny i oryginalny sposób łączy rap, freestyle i nieco stand-upu. Ciekawe, jak to, co robi w internecie, przeniesie na występ na żywo. A może skupi się bardziej na tym, od czego zaczynał, czyli autorskie kompozycje.

 • Igo
Znany jest przede wszystkim z projektów Clock Machine, Bass Astral x Igo oraz z Męskiego Grania. Od niedawna stwierdził, że czas najwyższy, aby samemu podbić polski rynek muzyczny. Przez te kilka lat zbudował sobie porządną markę i sporą rzeszę fanów, więc bardzo możliwe, że jego stonowana twórczość niebawem będzie jedną z częściej puszczanych w rozgłośniach radiowych.

 • Kalush
Zwycięzcy tegorocznej Eurowizji. Ich triumf wieszczono jeszcze na długo przed tym, jak odbył się finałowy koncert we Włoszech. Trudno się jednak dziwić - twórczość tego electro-folkowego projektu w obecnych czasach nabrała zupełnie nowego znaczenia. Dając też siłę walczącym Ukraińcom. Ba, nawet sami członkowie zespołu byli lub są na froncie. Ich występ będzie pełnym energii show idealnym wręcz na ciepły, czerwcowy wieczór.

W tym roku na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku połączono dwie imprezy - Noc Świętojańską oraz Godzinę dla Gdańska. W jej trakcie będzie można zobaczyć na scenie chociażby zwycięzców ostatniej Eurowizji - zespół Kalush Orchestra. W tym roku na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku połączono dwie imprezy - Noc Świętojańską oraz Godzinę dla Gdańska. W jej trakcie będzie można zobaczyć na scenie chociażby zwycięzców ostatniej Eurowizji - zespół Kalush Orchestra.

Czytaj także: Nie będzie opery na Targu WęglowymGdańska impreza pod hasłem Godzina dla Gdańska to również szereg inicjatyw społecznych. Jak informują organizatorzy, setki wolontariuszy podejmą działania na rzecz innych. Ideą ma być to, że można zrobić cokolwiek, co pozytywnie wpłynie na życie innych. Ważne jednak, aby to, co zostanie przygotowane, odbyło się 17 czerwca. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Jak zatem widać, nie tylko muzyka będzie atrakcją gdańskiej Nocy Świętojańskiej.

Cudawianki na gdyńskiej plaży - 18 czerwcaCudawianki nie mają już takiego rozmachu jak kiedyś, ale wciąż przyciągają dużo ludzi, dla których jest to po prostu pozycja obowiązkowa w letnim kalendarzu imprez. Zwłaszcza kiedy dopisuje pogoda. Cudawianki nie mają już takiego rozmachu jak kiedyś, ale wciąż przyciągają dużo ludzi, dla których jest to po prostu pozycja obowiązkowa w letnim kalendarzu imprez. Zwłaszcza kiedy dopisuje pogoda.
Początek lata nie może odbyć się bez corocznego balowania na gdyńskiej plaży. Cudawianki to zawsze pierwsze podrygi wakacyjnego klimatu. W tym roku jednak bez wielkiego rozmachu, jaki ta impreza potrafiła mieć w poprzednich latach. Szkoda, że nie postanowiono wrócić do czasów świetności. Niemniej to wciąż idealne wydarzenie, aby zrelaksować się na plaży, patrząc na morze, a później na koncerty.

Podczas imprezy będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie pojawią się foodtrucki, a także dołożyć się do zbiórki na rzecz Ukrainy. Będzie także plecenie ukraińskich wianków oraz możliwość spędzenia czasu w strefie chill outu.

Na scenie wieczorem, w okolicach godz. 20, rozpocznie się tegoroczny cudawiankowy koncert.

Kto wystąpi na Cudawiankach w Gdyni? • Dj Hiroszyma & M.C.

 • The Very Polish Cut-Outs
Jeden z ciekawszych projektów promujących polską muzykę lat 70. i 80. w wyjątkowych remixach

 • Novika
Katarzyna Nowicka to królowa polskiej sceny klubowej. Znana i lubiana, swego czasu niezwykle popularna. W Gdyni pojawi się z projektem 2.0 Live.

Oba wydarzenia z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Imprezy plenerowe tego typu zawsze są ciekawą alternatywą dla klasycznego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza z rodziną. Warto się wybrać, zobaczyć, co się będzie działo - tym bardziej że na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Wydarzenia

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2022 (14 opinii)

(14 opinii)
w plenerze

Godzina dla Gdańska w Noc Świętojańską (7 opinii)

(7 opinii)
hip-hop, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką nazwę nosi festiwal, którego każda kolejna edycja poświęcona jest innej dzielnicy Gdańska?