LemON zaprezentował nową płytę w B90

W programie sobotniego koncertu znalazły się piosenki z najnowszej płyty grupy LemON, zatytułowanej "Tu" oraz starsze przeboje.
W programie sobotniego koncertu znalazły się piosenki z najnowszej płyty grupy LemON, zatytułowanej "Tu" oraz starsze przeboje. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Mocne, rockowe brzmienia, nostalgiczne i refleksyjne teksty, ale przede wszystkim znakomita gra świateł to największe atuty sobotniego koncertu grupy LemON w B90. Artyści zaprezentowali materiał z najnowszej płyty, zatytułowanej "Tu" oraz kilka starszych przebojów.Grupa LemON szturmem wbiła się na polską scenę muzyczną i od chwili spektakularnego debiutu nie zwalnia tempa. Zespół powstał w 2011 roku, tuż po zakwalifikowaniu sie do talent show Must Be The Music, na który Igor Herbut - wokalista, wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół zachwycił jurorów wykonaniem utworu "Litaj praszko" i zakwalifikował się do półfinału. Piosenka "Dewiat" zapewniła muzykom miejsce w finale i w rezultacie wygraną trzeciej edycji programu.

W zaledwie cztery lata grupa LemON dorobiła sie trzech płyt oraz rzeszy fanów. Zamiast jednak odcinać kupony od popularności, artyści wykonali zwrot o 180 stopni, nagrywając "Tu" - krążek diametralnie różny od wszystkiego, co tworzyli dotychczas.

Mocne brzmienia potęgowała dynamiczna gra świateł.
Mocne brzmienia potęgowała dynamiczna gra świateł. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
Jak wielki jest to zwrot miała okazję przekonać się publiczność, która w sobotni wieczór licznie przybyła do klubu B90. Zamiast popowych, wpadających w ucho piosenek, usłyszeliśmy kompozycje nasycone mocnym, rockowym brzmieniem, a całość znakomicie dopełniła dynamiczna gra świateł.

Fani zespołu nie byli raczej zaskoczeni tym mocnym brzmieniem, ponieważ płytę, choć miała premierę 24 marca br., wydawali się znać doskonale. Kiedy wykonanie piosenki "Akapit" zostało przerwane, jedna z fanek krzyknęła: "grajcie dalej, damy radę - tekst znamy doskonale". I faktycznie, znajomość repertuaru publiczność potwierdzała podczas koncertu niejednokrotnie, włączając się do śpiewania razem z wokalistą.

To, co rzuciło się w oczy, to przekrój wiekowy na widowni. Choć przeważały osoby w przedziale 20- 30 lat, na koncercie bawili się zarówno dużo starsi słuchacze, jak i małe dzieci. To najlepszy dowód na to, że ryzyko się zespołowi opłaciło i nowa odsłona stylistyczna przypadła słuchaczom do gustu.

Zwrot stylistyczny, jakiego dokonała grupa LemON, z pewnością przypadł słuchaczom do gustu, czego dowodem była gorąca atmosfera na widowni.
Zwrot stylistyczny, jakiego dokonała grupa LemON, z pewnością przypadł słuchaczom do gustu, czego dowodem była gorąca atmosfera na widowni. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl
Jak zostało wspomniane, oprawa wizualna podczas sobotniego koncertu odgrywała kluczową rolę. Długie, instrumentalne popisy solowe, podkreślała dynamiczna gra świateł. Podczas wykonywania piosenki "Kalka" opadła natomiast przeźroczysta zasłona, na której mogliśmy zaobserwować "teatr cieni". Za zasłoną, na której wyświetlane były minimalistyczne wizualizacje, wykonano również utwór "Pollock".

Oprócz przebojów z najnowszej płyty, grupa LemON zaprezentowała starsze przeboje, jak np. "Fantasmagoria" czy "Napraw", w nowej, bardziej rockowej odsłonie.

Zwrot stylistyczny był ryzykowny, ale jak pokazała reakcja publiczności podczas sobotniego koncertu, jak najbardziej właściwy. Słuchacze byli zachwyceni i gromkimi brawami doprosili się dwóch utworów na bis.LemON śpiewa razem z publicznością

Opinie (20)

 • dla kogo taka muza? słabe to...

  Kamil Wicik też nie miał dobrego zdania.

  • 11 16

 • Rewelacyjny koncert

  Było pięknie i energetycznie. Cudna atmosfera a zaangażowanie szczególnie wokalisty - najwyższa klasa.

  • 10 11

 • Qwerty

  dla mnie bomba - zaspiewał na bis z pasją max. Bardzo pomysłowe oświetlenie i efekty typu kalka.

  • 5 6

 • kupcie lepiej ostatnią płytę Pixies...

  • 6 5

 • Idol

  Pamiętam jak w Idoli jury przyczepilo się do jednego z uczestników, że zamykam oczy podczas śpiewania i nie ma kontaktu z publicznością. Dzisiaj jak widać nikomu to juz nie przeszkadza mimo iż w jury programu , z którego pochodzi Lemon jest jedna osoba z idola. Takie tam wspomnienie.

  • 3 2

 • kto dzis płyty kupuje?

  • 4 6

 • a kto to Kamil Wicik?

  • 5 2

 • Właściwie w ogóle ich nie kojarzę.

  Ale w sumie da się słuchać.

  • 5 9

 • ,,W pustej szklance pomarańcze''

  I wszystko w temacie

  • 9 7

 • może się nie znam ale...

  ... gość śpiewa jakby miał zatrwardzenie....

  • 15 10

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy
jarmark
lis 19-24.12
g. 12:00 - 20:00
Gdańsk, Targ Węglowy
Aga Zaryan Christmas Songs
Aga Zaryan Christmas Songs
kolędy i pastorałki
gru 12
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Stary Maneż
Tymek
Tymek
hip-hop
gru 16
czwartek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką nazwę nosi festiwal, którego każda kolejna edycja poświęcona jest innej dzielnicy Gdańska?