• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

4 lipca 2022 
Opinie (1)
Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic w wieku od 50 do 69 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Najbliższa ku temu okazja pojawi się w piątek, 8 lipca. Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic w wieku od 50 do 69 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Najbliższa ku temu okazja pojawi się w piątek, 8 lipca.

Galeria ZaspaMapka zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Najbliższa ku temu okazja pojawi się w piątek, 8 lipca.W Gdańsku mieszka obecnie ok. 248 tys. kobiet i niemal połowa z nich jest w wieku między 50 a 69 lat. 80 proc. zachorowań na raka piersi wykrywanych jest właśnie po 50. roku życia, z czego 50 proc. z nich diagnozuje się dokładnie we wcześniej wspomnianym przedziale wiekowym. Z tego względu przesiewowe badania piersi są zalecane w tej grupie raz na dwa lata. Dlatego warto już dziś zaplanować wizytę w punkcie diagnostycznym.

W trosce o zdrowie mieszkanek Zaspy i okolic Galeria Zaspa cyklicznie włącza się w akcje organizowane w ramach "Programu Profilaktyki Raka Piersi - Etap Podstawowy". Do Centrum kilkanaście razy w roku przyjeżdża specjalny mammobus, w którym panie z grupy refundacyjnej, czyli urodzone w latach 1953-1972, mogą bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne.

Galeria zachęca do korzystania z mammografii, ponieważ jest ona nie tylko jedną z najpopularniejszych metod wykrywania zmian rakowych, ale przede wszystkim metodą bardzo skuteczną nawet we wczesnym stadium rozwoju choroby. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od dwóch do czterech lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie, i od razu zastosować odpowiednie leczenie.

Trzy bezpłatne kontrole przy Galerii ZaspaW te wakacje mammobus zaparkuje na parkingu Galerii Zaspa aż trzy razy, więc z pewnością wszystkie zainteresowane panie będą miały szansę bezpłatnie skontrolować swoje zdrowie.

Najbliższa okazja pojawi się już w piątek, 8 lipca, a kolejne 4 sierpnia i 1 września. Specjaliści będą czekać na pacjentki w wieku 50-69 lat od godz. 9:00 do 17:00.

Na miejscu każdej badanej wykonają cztery projekcje - po dwie na pierś, co potrwa zaledwie kilka minut i będzie całkowicie bezbolesne. Wizyta nie wymaga wcześniejszego przygotowywania się, a samo badanie jest nieinwazyjne. Uczestniczkom zaleca się, by były wygodnie ubrane oraz tego dnia nie aplikowały kosmetyków w okolicach badanego obszaru - dezodorantów czy balsamów - gdyż mogą one zakłócić obraz diagnostyczny.

Uwaga! Na badania obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem: 58 767 34 44.

Galeria Zaspa to nowe oblicze zlokalizowanego przy Al. Rzeczpospolitej 33 pierwszego trójmiejskiego centrum handlowego - ETC. Budynek po gruntownym remoncie przyciąga Klientów wygodą zakupów i bogatą ofertą.

Na dwóch piętrach Galerii Zaspa znajdują się m.in. supermarket Intermarche, drogeria Rossmann, sklep Euro RTV AGD, Pepco oraz siłownia Calypso. Ofertę Galerii uzupełniają Cukiernia Sowa, Piekarnia Szydłowski i Dominos Pizza oraz liczne punkty usługowe tj. kantor, kwiaciarnia, salon fotograficzny, apteka, pralnia.

Dzięki modernizacji Klienci Galerii Zaspa mogą komfortowo robić codzienne zakupy, a odpowiedni dobór markowych sklepów i punktów usługowych umożliwia załatwienie wszystkich spraw w jednym miejscu.

Do dyspozycji Klientów jest 185 naziemnych miejsc postojowych na wygodnym parkingu oraz stojaki rowerowe.


Więcej informacji: www.galeriazaspa.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Mammografia

    Szkoda tylko, że nr do rejestracji na mammografię jest niedostępny

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika

jarmark

Kosmopark - wystawa dla dzieci

wystawa, warsztaty, pokaz

Letnie brzmienia - Sobel

hip-hop, pop

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakie kluby znajdowały się w latach 90. nad gdańskim dworcem PKS?