• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Letnie Brzmienia odkrywają karty - zagrają Zalewski, Nosowska, Kaśka Sochacka i inni

goch
14 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (34)
Letnie Brzmienia zamieniają się w dwudniowy festiwal. W sierpniu na placu Zebrań Ludowych zobaczymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, który wraz z siostrami Przybysz wziął na warsztat twórczość Czesława Niemena. Letnie Brzmienia zamieniają się w dwudniowy festiwal. W sierpniu na placu Zebrań Ludowych zobaczymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, który wraz z siostrami Przybysz wziął na warsztat twórczość Czesława Niemena.

Letnie Brzmienia z serii koncertów zamieniają się w dwudniowy festiwal. Między 11 i 12 sierpnia na placu Zebrań Ludowych pojawią się Nosowska, Kacperczyk, Zalewski, Kaśka Sochacka oraz specjalny projekt Babie Lato, za który odpowiada Natalia Kukulska. Karnety zaczynają się od 299 zł i już są w sprzedaży.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


IMPREZY I WYDARZENIA Festiwale muzyczne w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet
lip 19-21
Globaltica
Kup bilet
sie 2-4
Brasswood Festiwal 2024
Kup bilet
sie 8-10
Sunset Square 2024 - Sanah
Kup bilet


Czy planujesz wybrać się na tegoroczne Letnie Brzmienia?

Ogólnopolska impreza pod hasłem Letnie Brzmienia odbywała się do tej pory w formule pojedynczych koncertów na przestrzeni całego miesiąca. W Gdańsku niespecjalnie takie rozwiązanie się sprawdziło, ale zmiana koncepcji wyłącznie dla jednego miasta nie miała sensu. Niemniej impreza potrzebowała odświeżenia, bodźca, który na nowo ożywi zainteresowanie publiczności taką formą miejskich koncertów.

Tak też się stało. W tym roku Letnie Brzmienia zamieniają się w dwudniowy festiwal, który nie tylko będzie gościł popularnych polskich wykonawców, ale też na tę okazję stworzono specjalne projekty, które mają stanowić największą atrakcję wydarzenia. Dobrze, że organizatorzy poszli właśnie w tym kierunku, ponieważ tego typu imprezy muszą oferować coś więcej od standardowych koncertów na trasie.No i faktycznie, w tym roku impreza ma szansę cieszyć się dużo większym zainteresowaniem, ponieważ w ciągu dwóch dni na jednej scenie pojawi się naprawdę interesujący zestaw wykonawców. Do gdańska zawita uwielbiana przez wielu - i to od wielu lat - Katarzyna Nosowska, a także Krzysztof Zalewski, który wystąpi wraz z siostrami Natalią i Pauliną Przybysz w specjalnym projekcie poświęconym twórczości Czesława Niemena.

Tegoroczna odsłona imprezy zaoferuje także coś więcej - projekt specjalny pod hasłem Babie Lato. To międzypokoleniowe przedsięwzięcie, które łączy przedstawicielki różnych gatunków. To premierowa odsłona projektu, który w tym roku powierzono Natalii Kukulskiej.

Na Letnich Brzmieniach pojawi się także nowy, specjalnie przygotowany na tę imprezę projekt Babie Lato, za które w tym roku odpowiedzialna jest Natalia Kukulska. Na Letnich Brzmieniach pojawi się także nowy, specjalnie przygotowany na tę imprezę projekt Babie Lato, za które w tym roku odpowiedzialna jest Natalia Kukulska.
- Wakacje wypełnimy muzycznym Babim Latem, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły - podkreśla Natalia Kukulska. - Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house'owych brzmień w stylu lat 90., R'n'B i soulu.
Ale Letnie Brzmienia to nie tylko projekty specjalne. W sierpniu na placu Zebrań Ludowych wystąpią także Bovska, która w ostatnich latach sukcesywnie budowała swoją pozycję na polskim rynku, coraz popularniejsza Zalia, odmieniona Margaret, a także Brodka, która powróciła z krążkiem "Sadza", wywołując niemałe zamieszanie wśród fanów i krytyków. W Gdańsku wystąpi także Kaśka Sochacka - objawienie lirycznego popu. A jakby tego było mało, to swoją rockową wizję świata przedstawi WaluśKraksaKryzys, wystąpią także bracia Kacperczyk oraz pnąca się niezwykle szybko po szczeblach popularności Daria ze Śląska.To jeszcze nie koniec - zapewniają organizatorzy. Pełny program Letnich Brzmień w Gdańsku poznamy w połowie kwietnia. Wtedy też do sprzedaży trafią bilety jednodniowe. Na ten moment można kupić karnety z puli Regular, które kosztują 299 zł i będą dostępne do 31 maja, do godz. 11.59. Później ich cena wzrośnie do 359 zł w ramach puli Final Call.
goch

Wydarzenia

Santander Letnie Brzmienia: Mrozu, Zalewski, Sochacka, Nosowska (23 opinie)

(23 opinie)
169 - 359 zł
festiwal muzyczny, pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Dokończ piosenkę: Kochana Mamo, gdy będę duży, to Ci przywiozę...?