Wydarzenie

Lonker See
impreza odwołana

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
16 sierpnia 2017 (środa)
godzina:
20:30
miejsce:

100cznia  mapa

adres:
Gdańsk (Stocznia Gdańska)
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Nowe idzie od morza już od pięciu lat promuje muzykę z Trójmiasta i okolic, a także działających tu aktywnie ludzi. Poza stałym recenzowaniem wydawnictw muzycznych znad morza podczas tegorocznych wakacji odbędzie się kolejna koncertowa odsłona pod tym cyklem. W nowo powstałym miejscu, 100cznia, zaprezentujemy przegląd najciekawszych zespołów z Trójmiasta i okolic.W trakcie pięciu wieczorów w sierpniu i wrześniu będzie można zapoznać się z szerokim gatunkowym przekrojem - od elektroniki, muzyki gitarowej, przez jazz po eksperymenty. Co środę od 9 sierpnia do 6 września odbędą się koncerty zespołów prezentujących świeże spojrzenie na muzykę. Na niezwykłej i specjalnie powstałej kontenerowej scenie klubu 100cznia zobaczymy Lonker See, Michał Bąk Quartetto, 1988, Kwiaty, Twinkling i Dalekie.

100cznia to nowy projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstało #mia100wmieście - ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Nowe idzie od morza to inicjatywa poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. To rozmowy z wyróżniającymi się osobami i odkrywanie trójmiejskiej muzyki. Do tej pory ukazały się dwie kompilacje muzyczne pod tą nazwą, a trójmiejscy artyści byli prezentowani podczas takich wydarzeń jak Streetwaves, Metropolia jest Okey czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

noweidzieodmorza.com
100cznia.pl


16 sierpnia, godz. 20:30
Nowe idzie od morza: Lonker See


Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po wydaniu pierwszej epki, zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych - Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę; pełno w niej przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta "Split Image" ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon - sierpniowy koncert w 100cznia zbiegnie się z premierą ich kolejnego, dwupłytowego wydawnictwa "Lonker Seessions/Live at Pijana Czapla".

Live at Pijana Czapla: https://www.youtube.com/watch?v=TWOaFD80zCI
Lonker Sessions: https://lonkersee.bandcamp.com/album/lonker-seessions-live-at-pijana-czapla-olsztyn
Kiev Office, Kutabuk

20 października 2017 (piątek) godz. 20:00

Gdynia,
koncerty
bilety 20 zł
koncerty
bilety 25 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez