Wiadomości

stat

Maluma rozgrzał publiczność w Ergo Arenie

Gorąca atmosfera, ogromna energia sceniczna i szaleństwo na widowni - tak w skrócie podsumować można czwartkowy koncert Malumy. Okazja była wyjątkowa, ponieważ to pierwsza (i jedyna podczas tej trasy koncertowej) wizyta artysty w Polsce. W związku z tym do Ergo Areny ściągnęli fani z całego kraju, a bilety wyprzedały się kilka godzin przed wydarzeniem.Maluma to latynoski fenomen, który w okamgnieniu podbił serca słuchaczy na całym świecie. Jego piosenki biją rekordy popularności w serwisach streamingowych a teledysk nagrany z Shakirą zanotował aż 2,3 mld wyświetleń w serwisie YouTube. To jednak niejedyna głośna współpraca artysty z ikonami współczesnej muzyki rozrywkowej. Maluma ma na koncie piosenki m.in. z Madonną i Ricky Martinem.

Trójmiasto: koncerty pop


Co jest sekretem jego sukcesu? Odpowiedź na to pytanie można było poznać podczas czwartkowego koncertu. Po pierwsze, muzyka Malumy nie pozwala stać w miejscu. Gorące, energetyczne, latynoskie dźwięki sprawiają, że nogi same rwą się do tańca. Widać to było po zgromadzonej w Ergo Arenie publiczności, która mimo krzesełek na trybunach, nie usiadła ani na chwilę. Fani śpiewali, skakali i tańczyli od pierwszej do ostatniej piosenki.

Po drugie, Maluma to sceniczna osobowość, która doskonale wie, jak porwać publiczność do zabawy, a jego koncerty to dopracowane show z efektami pirotechnicznymi, światłami, laserami, wizualizacjami, tancerzami, a nawet wybuchem konfetti.

Po trzecie, jak się okazuje równie ważne, piosenkarz jest po prostu czarujący, czego przykładem były bardzo entuzjastyczne reakcje żeńskiej części publiczności (stanowiącej zdecydowaną większość). Piskom nie było końca, a pod koniec występu w stronę sceny poleciały kartonowe serca, prezenty i... biustonosze.

- Na koncert Malumy przyjechałam aż z Wrocławia, spędziłam dzisiaj godziny w pociągu, ale było warto. To jeden z najpiękniejszych dni mojego życia. Jestem tak naładowana pozytywną energią, że do domu mogłabym wrócić na piechotę - śmiała się Marta, jedna z fanek.

Maluma podnosi biustonosz fanki

Piosenkarz wykonał zarówno starsze przeboje, jak i piosenki z jego najnowszej płyty pt. "11:11", która ukazała się nieco ponad miesiąc przed trójmiejskim koncertem.

Malumę warto pochwalić też za świetny kontakt z publicznością. W trakcie koncertu niejednokrotnie zwracał się bezpośrednio do swoich fanów, żartował, dziękował za ciepły odbiór, co jakiś czas wykrzykując entuzjastyczne: "Polska!". Jednak najwięcej emocji wśród fanów wzbudził, gdy pod koniec koncertu pozwolił kilkunastu osobom wejść na scenę, uściskać się i wspólnie zatańczyć do jednego z utworów. Bardzo miły był też bis, na który artysta wyszedł okryty flagą Polski, po czym wyznał miłość do naszego kraju.

Więcej koncertów w Ergo Arenie


Koncert Malumy na pewno na długo zapadnie w pamięci jego fanom. Miejmy nadzieję, że artyście też, bo po reakcjach publiczności widać, że jest tu mile widzianym gościem. Chociaż w czwartek czerwcowe upały na chwilę zelżały, Malumie udało się stworzyć w Ergo Arenie atmosferę gorącego lata.

27

stycznia

Pink Floyd History Gdynia, Gdynia Arena

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

02

lutego

Koncert karnawałowy Swing &... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Kultura

Słynny Cirque du Soleil ponownie w Ergo Arenie
Cirque du Soleil wkrótce w Ergo Arenie

Kulinaria

Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Dokąd na gorącą czekoladę?
Kulinarne postanowienia na 2020 rok
Kulinarne postanowienia na 2020 rok

Planuj z nami tydzień

Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień
Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Yach Paszkiewicz był znanym twórcą: