Wydarzenie

stat

Mapa, Kurws

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 października 2017 (sobota)
godzina:
20:00 - 23:00
miejsce:

Klub ŻAK  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
bilety:
13 - 35 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Mapa to projekt Paula Wirkusa i Marcina Dymitera. Po 19 latach od ukazania się legendarnego albumu "Fudo" MAPA wraca z nowym materiałem "NO AUTOMATU"- punk, jazz,muzyka elektroakustyczna i elementy instrumental hip-hop to obszar po którym porusza się zespół.W 2017 MAPA redukuje awangardę, jazz oraz punk do czystej energii. Minimalistyczny set-up składający się tylko z kilku wyselekcjonowanych analogowych instrumentów elektronicznych, umożliwia absolutną prezentację osobowości obu muzyków, którzy bazując na elementarnych rytmach wykonują riffowe, witalne, pełne nieoczekiwanych zwrotów, zawsze otwarte na interpretacje kompozycje. Dźwiękowa ekonomia punk rocka, surowy minimalizm ulicy i elastyczne riffy to własnie formuła MAPY na albumie "NO AUTOMATU". Wydawcą płyty jest Gusstaff Records. Płyta trafi do europejskiej dystrybucji m.in. BROKENSILENCE, KUDOS .

Paul Wirkus o nowej płycie:
Nasze kompozycje są otwarte i elastyczne. Nazywamy je: elastic Słuchając miksów, odkrywaliśmy, że często reagujemy sposobami wyniesionymi z grania w konwencjonalnych gitarowych undergroundowych zespołach. Tylko że my używamy dosłownie kilku najczęściej analogowych i małych instrumentów elektronicznych.

Marcin Dymiter o płycie:
"Fudo" była fuzją fascynacji brzmieniem jazzu lat 60. XX wieku, samplingu i improwizacji, a "No automatu" widzę jako rozwinięcie idei rytmu oraz energii punkowej, która niesie i otwiera człowieka. Mapa może dzięki temu, że nagrała tylko jedną płytą nie jest wyczerpaną formułą.

Marcin Dymiter i Paul Wirkus zaprezentowali intensywny i kompletny występ, bez recyklingu brzmienia płyty sprzed dwudziestu lat. Godzinny set rozpoczęli od powolnego, ocierającego się o ciszę ambientu, który przechodził w co raz bardziej dynamiczne partie a zakończył się mocnym minimalem.
Piotr Lewandowski, Popupmusic.pl

KURWS / ALARM
Dawid Bargenda - perkusja / Hubert Kostkiewicz - gitara /Jakub Majchrzak - gitara basowa / Oskar Carls - saksofon tenorowy

Kurws powstało w maju 2008 roku, jako nieoczekiwana konsekwencja sesji ping pongowej. Od tamtego czasu wspólnie poszukują, nie tyle w obszarach konkretnego gatunku, co u podstaw rockowego "tworzywa", ekspresji i brzmień. Węzeł post-punka, jazzu, noise rocka i eksperymentu, jaki Kurws pielęgnują od debiutanckiego albumu "Dziura w getcie" z 2011 r., przypomina trochę abstrakcyjny komiks pozbawiony dymków. Ważniejsze od przynależności gatunkowej oraz słów są tutaj nerw, dynamika, kontrolowana niestabilność kreski. To one dopowiadają resztę, kreują wyobrażenia. Kurws są jak mnisi. Pracują w pocie czoła i mówią niewiele. Wieści ze świata wrzucają w tryby swojej maszyny i mielą - równie zaciekle, co precyzyjnie.

"Alarm" to ich trzeci pełnowymiarowy album, którego premierę zapowiadają na jesień 2017. Na najnowszej płycie zespół siłuje się ze swoimi ograniczeniami. Ćwiczy się w graniu asynchronicznym, w cierpliwości i zarządzaniu ciszą. Śmielej komponuje z użyciem wielu planów, z nagrywaniem ścieżek na dyktafon kasetowy, z wykorzystaniem fizycznych upośledzeń taśmy. Trenuje się jednocześnie w kompozycji, improwizacji oraz - co stosunkowo nowe - w zaklinaniu przypadku, ryzykownym wypadaniu ze struktur, magicznym umykaniu własnym przyzwyczajeniom. Kurws tworzą, gubią i zacierają tropy. Czy można do tego materiału tańczyć? Oczywiście, choć nie będzie to już ani wspomnieniowy taniec z komuną, ani niezgrabny taniec z kolosem na glinianych nogach. Tym razem to już taniec na wulkanie.

Pod prostą i wulgarną nazwą Kurws kryje się jeden z bardziej inteligentnych i przemyślanych projektów ostatnich kilku lat.

Jakub Adamek, Dwutugodnik

Kurws na drugiej płycie są zespołem operującym bardzo oryginalnym językiem, o nielinearnych kompozycjach przenikających się nawzajem, czasem wpadającym w abstrakcję, czasem w zrytmizowane repetycje, czasem niemal w filmową dramaturgię, a przy tym nieodłącznie bezpośrednich i zmierzających do przodu. Takim wrażeniem wysublimowania połączonego z prostotą, zestawienia dwuznaczności i niedopowiedzenia z tzw. pierdolnięciem, oczarowało mnie kiedyś NoMeansNo. Szkoda, że termin "jazz-core" ukuto już dla NMN, bo zwarta, pozbawiona słabym momentów płyta Kurwsów na odrębną etykietkę zasługuje.
Piotr Lewandowski, Popupmusic.pl


BILETY (obejmują oba koncerty)
13 zł I pula / 23 zł II pula - zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula - ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
30 zł I pula / 40 zł II pula - super zniżka* na Kartę do Kultury
35 zł I pula / 45 zł II pula - bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsce siedzących na koncercie ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania koncert bez miejsc siedzących.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
Informacja o biletach:
13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
30 zł I pula / 40 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
35 zł I pula / 45 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)