• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaprojektowała budzące grozę stroje dla Marilyna Mansona

Alicja Olkowska
16 maja 2024, godz. 12:30 
Opinie (28)

Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona

Marilyn Manson powraca i to w towarzystwie sopocianki, projektantki i kostiumografki Katarzyny Konieczki. To kolejna jej współpraca ze słynną zagraniczną gwiazdą. Tworzyła już stroje m.in. dla Madonny, Lady Gagi oraz Jennifer Lopez.IMPREZY I WYDARZENIA Nadchodzące rockowe koncerty w Trójmieście

sie 9-10
Rockowizna festiwal 2024
Kup bilet


Kolejna głośna współpraca Katarzyny Konieczki


Czy wizerunek/wygląd artysty jest dla ciebie ważny?

Katarzyna Konieczka słynie z charakterystycznego stylu - przez lata wypracowała już tak wyrazistą wizję swoich strojów, że znawcy tematu nie mają trudności z rozpoznaniem jej sztuki. Tworzy projekty niepokojące, często bazujące na gorsetach przypominających zbroję, industrialne, pełne misternych, ręcznie wykonanych ozdób i motywów zaczerpniętych z popkultury i sztuki. Po mistrzowsku miesza sacrum i profanum, więc bywa, że ma tylu zwolenników, ilu przeciwników.

Stroje Konieczki są jedyne w swoim rodzaju, dlatego nie powinno dziwić, że sięgają po nie muzycy, którzy bardzo dbają o swój sceniczny wizerunek. Dla nich kostiumy są częścią większej artystycznej wizji, czymś, co pomaga im się wyróżnić. Do ich grona zaliczają się takie sławy jak Madonna i Lady Gaga, ale też gwiazdy z naszego krajowego show-biznesu, m.in. Małgorzata Rozenek i Doda.

 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
Do grona zagranicznych gwiazd, które pokochały projekty Konieczki, dołączył właśnie kontrowersyjny amerykański piosenkarz, Marilyn Manson. Słynący z mrocznego, często szokującego, a chwilami wręcz diabolicznego wizerunku artysta lubi zwracać na siebie uwagę i prowokować.

Sopocka projektantka współpracuje z Madonną Sopocka projektantka współpracuje z Madonną

Media wielokrotnie rozpisywały się o skandalach, które z premedytacją wywoływał, by zyskać rozgłos, ale też oskarżeniach, jakie wobec niego wystosowały kobiety, w tym także jego byłe partnerki. Ostatecznie żaden sąd nie skazał Mansona za seksualne nadużycia i przemoc - spory albo były umarzane albo kończyły się ugodą. Został za to ukarany grzywną w wysokości 1400 dolarów oraz karą 20 godzin prac społecznych w związku z opluciem kamerzystki Susan Fountain i wydmuchaniem na nią nosa, czego dopuścił się w 2019 roku. Poza tym nie przyznał się do popełnienia żadnego z czynów noszących znamiona przestępstwa.Marilyn Manson powraca: nowy teledysk i niepokojące kostiumyPiosenkarz właśnie opublikował w sieci ponad minutowy film z zupełnie nieznanym dotąd utworem, w którym cały odziany jest w kostiumy projektu Katarzyny Konieczki. Prawdopodobnie jest to fragment teledysku, który też zwiastuje długo wyczekiwaną przez jego fanów płytę.

Jak doszło do współpracy Konieczki i Mansona?

- Marilyn sam się ze mną skontaktował. Nad całością projektu pracowaliśmy kilka miesięcy. Nie będę ukrywać, że bardzo mnie to zaskoczyło, zwłaszcza że na początku mojej drogi artystycznej inspirowałam się nim i jego muzyką, więc to wszystko jest jak powrót do przeszłości - mówi w rozmowie z Trojmiasto.pl Katarzyna Konieczka. - Marilyn Manson sam siebie tworzy i wymyśla, więc bezpośrednio ze mną ustalał szczegóły projektów i wizję, nie było tam żadnego stylisty.


Projektantka zdradziła, że w podczas rozmów był rzeczowy, bardzo kontaktowy i bezproblemowy. Połączyła ich wspólna wizja, która obydwojgu podpasowała.

- Te projekty to jest powrót do mojej i jego "klasyki", bo na tej estetyce się wychowałam, ale ją na swój sposób rozwinęłam. Jest tu typowa dla nas drastyczność, biologiczność, maszyny tortur. Spodobał się Marilynowi zwłaszcza kostium z malowidłami martwych ciał. Takie malunki i ryciny znamy z dawnych podręczników do medycyny, gdzie trzeba było namalować wnętrze człowieka, by ktoś inny mógł się czegoś nauczyć. Dodam, że ponownie współpracowałam przy tych projektach z Radosławem Kobusem, trójmiejskim artystą po gdańskiej ASP.
 • Katarzyna Konieczka.
 • Katarzyna Konieczka (z prawej) podczas pokazu mody w Gdańsku. W środku modelka w zaprojektowanym przez nią kostiumie.
Wieść o nowym materiale Mansona oraz kostiumach sopocianki szybko niesie się po sieci. Od razu fragment wideo zaczęli udostępniać fani muzyka, rozpowszechniając także naszą lokalną projektantkę. W rozmowie z portalem Konieczka zdradziła, że to jeszcze nie koniec współpracy ze słynnym muzykiem.

Amerykańskie gwiazdy, kostiumy z Sopotu. Sukces Katarzyny Konieczki Amerykańskie gwiazdy, kostiumy z Sopotu. Sukces Katarzyny Konieczki

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jarmark św. Dominika (28 opinii)

(28 opinii)
jarmark

II Baltic Opera Festival 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
33 - 280 zł
opera / operetka, festiwal teatralny

28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

70 - 120 zł
Kup bilet
festiwal teatralny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W jaki sposób B.K.S. Iyengar wpłynął na rozwój jogi?