Wydarzenie

stat

Mateusz Pospieszalski Quintet

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
12 października 2017 (czwartek)
godzina:
21:00 - 23:00
miejsce:

Spatif  mapa

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 52/54
bilety:
40 zł
PATRONAT

To pierwsza od 2013 roku płyta Mateusza Pospieszalskiego, wówczas ukazał się "Mój biegun" z muzyką do filmu Marcina Głowackiego. Saksofonista i wokalista Voo Voo własnym nazwiskiem sygnował już kilka albumów m.in. "empe3", "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego", "Matika" z muzyką filmową, muzykę teatralną do "Zimowej opowieści" Szekspira, a także "Kolędy" solo, zagrane na kilku instrumentach dętych.Nowy album zatytułowany "Tralala" jest najbardziej zbliżony do tego co Mateusz zaprezentował na płycie "empe3", czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Zespół, który tu usłyszymy ma jednak zupełnie inny skład: jego trzon stanowią ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Popieszalscy, śpiewa sam Mateusz, a także Barbara Pospieszalska. Na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, a robiący już międzynarodową karierę

Max Mucha, na perkusji słyszymy świetnego młodego berlińczyka Moritza Baumgartnera. Album "Tralala" powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej , pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego.

"Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą" - tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, "swobodny człowiek z Łodzi". Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne.

Bilety 40 zł
www.tickets.soundrive.pl
bilety 70 zł
Kup bilet
Koncerty pod Gwiazdami
sie 7-8

wtorek - środa, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)