Wydarzenie

stat

Mazowsze Niepodległej - 70 lat Zespołu (11 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
3 czerwca 2018 (niedziela)
godzina:
18:00
miejsce:

Ergo Arena  mapa

adres:
Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
bilety:
70 - 90 zł , ulgowy 20 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Tym wyjątkowym koncertem w Ergo Arenie Zespół "Mazowsze" uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Widzowie zobaczą prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw. Wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe - polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, m.in. "Przybyli ułani", "Legiony" czy "O mój rozmarynie, a także pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Cały jubileuszowy rok "Mazowsza" objął swoim patronatem honorowym Andrzej Duda, Prezydent RP.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo polskiego folkloru. To muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego, kompozytora i założyciela "Mazowsza", które spełniło się dzięki artystycznej wizji jego pełnej wigoru żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z uwagi na ponadregionalny charakter "Mazowsze" powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. W tym roku "Mazowsze" świętuje jubileusz 70-lecia. Mimo upływającego czasu wciąż zachwyca młodością i profesjonalizmem. Ponieważ ma w swoim repertuarze opracowania ponad 42 regionów Polski, to każdy występ Zespołu przesycony jest barwami i różnorodnością form.

Repertuarowo "Mazowsze"
wciąż sięga po nowe formy, jak opera "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, "Msza Koronacyjna" i "Requiem" W.A. Mozarta, "Stabat Mater" G.B. Pergolesiego, "III Litania Ostrobramska" S. Moniuszki oraz dwa widowiska edukacyjne dla najmłodszych - "Magiczna podróż" i "Kraina marzeń".

"Mazowsze" to 140 artystów sceny: soliści, chór, balet i orkiestra, 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. "Mazowsze" to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W minionym roku "Mazowsze" dało 128 koncertów (z czego 58 na własnej scenie) dla prawie 170 000 widzów. W ostatnich latach na terenie siedziby zespołu w podwarszawskich Otrębusach wybudowana została jedna z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych na 600 osób, w której Zespół regularnie występuje, a także sala kameralna oraz karczma staropolska z zapleczem noclegowym dla 100 osób. Zrewitalizowano również dwunastohektarowy park. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kolejnego projektu - budowa Centrum Edukacyjnego.

MAZOWSZE

"Perła w koronie Rzeczypospolitej"
Jerzy Waldorff
Informacja o biletach:
Sprzedaż biletów w kasie nr 3 ERGO ARENY czynna:
poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00 oraz podczas wydarzeń w hali.

W sprzedaży internetowej eventim.pl: Salony sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media Expert
Bilety w cenie: 20 zł*, 70 zł, 80 zł , 90 zł

*bilety w cenie 20 zł w ofercie specjalnej dla posiadaczy: Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej. Liczba biletów ograniczona. Sprzedaż biletów w cenie 20 zł WYŁĄCZNIE w kasie nr 3 ERGO ARENY. Jedna karta upoważnia do zakupu jednego biletu w cenie 20 zł.

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (11)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najczęściej klikane (7 dni)