Wiadomości

stat

Mela Koteluk zagrała nową płytę w Filharmonii Bałtyckiej

Fani Meli Koteluk zdążyli za nią zatęsknić. Artystka zrobiła sobie dwuletnią przerwę od koncertowania, w trakcie której skupiła się na nagrywaniu nowej płyty. Album będzie miał premierę 9 listopada, jednak niecierpliwi mogli usłyszeć go w niedzielny wieczór, podczas koncertu piosenkarkiFilharmonii Bałtyckiej.Od premiery drugiego albumu Meli Koteluk o tytule "Migracje" minęły już cztery lata, jednak artystka zamiast kuć żelazo póki gorące, postanowiła wziąć na wstrzymanie i spokojnie popracować nad nowym materiałem. Śmiało można stwierdzić, że ta przerwa wyszła jej na dobre. ,,Migawka" to album starannie dopracowany muzycznie i tekstowo. Wielkiej metamorfozy artystki (jak w przypadku Nosowskiej) trudno się tu jednak dopatrywać. Mela konsekwentnie gra poprawny, melodyjny pop, choć na nowej płycie czuć jakby więcej melancholii.

Koncert zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez oraz cyklu Planuj Tydzień - czytaj zawsze w czwartek.

Przedpremierowe koncerty nie są łatwe. Nie od dziś wiadomo, że bardziej lubimy to, co znamy, dlatego nowe utwory przyjmowane są przez publiczność z mniejszym entuzjazmem. Pomna tego artystka podzieliła swój niedzielny koncert na dwa bloki - w pierwszym zaprezentowała wyłącznie piosenki z nowej płyty, w drugim przeplotła je ze swoimi największymi przebojami w nowych aranżacjach. Tego wieczoru usłyszeliśmy m.in. "Melodię Ulotną", "Spadochron", "Fastrygi", "Stale Płynne", ale też single, które zapowiadają nowy album - "Odprowadź""Ogniwo".

- Koncert samych premier jest pewnym zaskoczeniem, ale jest też pewną szansą. Państwo są bardzo ważnymi ludźmi, ponieważ przedpremierowo słyszycie nowe utwory z płyty, która ukaże się dopiero w przyszły piątek. Wiedziałam, że płyta będzie miała swoją premierę w trakcie trasy, dlatego pomyślałam, że wysłuchanie tych utworów na żywo wymaga pewnego stanu skupienia. W związku z tym trasę migawkową zaczynamy od koncertów siedzących, a w przyszłym roku będziemy występować w klubach - zapowiedziała artystka.

"Odprowadź" to singiel promujący nowy krążek Meli Koteluk.

Rzeczywiście, do nowych piosenek Meli Koteluk gdańska publiczność podeszła ostrożnie. Możliwe, że miała też na to wpływ postawa artystki - Mela nie przywitała się z widzami, tylko od razu przeszła do wykonywania nowych utworów, co sprawiło, że między nią a publicznością wytworzył się pewien dystans. Zabrakło kilku słów wprowadzenia i zapewnienia, że starsze piosenki też się pojawią.

Zgoła inaczej wyglądała sytuacja w drugiej części wieczoru. I dobrze, bo to właśnie ona "uratowała" koncert, stwarzając widzom okazję do zabawy. Mela wyraźnie się ożywiła, zaczęła opowiadać anegdoty, dogryzać towarzyszącym jej muzykom i zachęcać fanów do wspólnego śpiewania i zabawy. Publiczność ochoczo podchwyciła temat, dzięki czemu poważna atmosfera panująca po pierwszej części koncertu zmieniła się na tyle, że rozbawiona publika nie chciała wypuścić Meli Koteluk ze sceny. Artystka dostała owacje na stojąco, po czym wykonała trzy piosenki na bis, w tym bardzo udaną, improwizowaną wersję nowego singla "Odprowadź" przy akompaniamencie samej gitary.

Sprawdź więcej popowych koncertów w naszym Kalendarzu Imprez.


Nowa płyta Meli Koteluk nie zaskakuje, co bynajmniej nie jest zarzutem. Fani artystki powinni być zadowoleni, gdyż ponownie pokazała ona pełnię swoich wokalnych umiejętności, trzymając się znanej i lubianej przez jej słuchaczy stylistyki. Nie są to jednak utwory, które łatwo wpadają w ucho, trzeba się z nimi uważnie osłuchać, dlatego dobrze, że niedzielny koncert odbył się właśnie w Filharmonii. Jestem przekonana, że utwory z nowego krążka już niedługo wskoczą na szczyty list przebojów, trzeba jednak dać im trochę czasu, żeby tak jak "Melodia Ulotna" czy "Spadochron" zagościły w sercach słuchaczy.

Artystka wykonała "Spadochron" w innej aranżacji niż ta znana z płyty.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15

listopada

BOTO Wild Jam: Kacper Skoli... Sopot, Teatr BOTO

23

listopada

Gdańska Jesień Pianistyczna... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

24

listopada

Rafał Milach - Odmowa Sopot, Państwowa Galeria Sztuki

Kultura

Niepodległościowy mapping na Zielonej Bramie
Mapping na Zielonej Bramie
Na uczcie z Sokratesem. Po spektaklu "Uczta" Nowego Teatru w Warszawie
Na uczcie z Sokratesem w Szekspirowskim

Kulinaria

Upiecz szarlotkę na 11 listopada
Upiecz szarlotkę na 11 listopada
W Otominie powstała pierwsza na Pomorzu rzemieślnicza cydrownia
W Otominie powstała rzemieślnicza cydrownia

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: Święto Niepodległości, biegi i dużo koncertów
Planuj tydzień: intensywny czas

    Najczęściej czytane