Wydarzenie

stat

Michał Szpak (46 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 marca 2018 (środa)
godzina:
19:00 - 21:00
miejsce:

Filharmonia Bałtycka  mapa

adres:
Gdańsk, Ołowianka 1
organizator:
Impresariat 34art
bilety:
90 - 150 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Michał Szpak wystąpi z zespołem w Gdańsku w ramach trasy koncertowej CLASSICAtour. Gościem specjalnym będzie Marlena Szpak, utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.Już pierwszym występem zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". I było zgodnie z planem - zaśpiewał w finale wraz ze zwyciężczynią angielskiej edycji programu Aleksandrą Burke, która nawet na znakomitym brytyjskim rynku mało widziała artystów o tak wyrazistym image'u i wrodzonej charyzmie. To zaowocowało dodatkową, specjalną nagrodą - zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby'm śpiewając 3 utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns'n'Roses i Lenny'go Kravitza.

5 marca 2016 roku Michał Szpak z utworem "Color Of Your Life" wygrał polskie preselekcje do Eurovision Song Contest. Pokonał biorącą udział w tegorocznych eliminacjach Edytę Górniak, która w 1994 reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji w Dublinie i zajęła wtedy 2. miejsce.

Finałowe wykonanie Michała podczas konkursu Eurowizji w Sztokholmie zdobyło uznanie widzów, według których artysta zasłużył na 3. miejsce. Finalnie Michał zajął ósmą pozycje.

W czerwcu na prestiżowym Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Szpak zdobył Grand Prix Publiczności - Złote Opole będące podsumowaniem 53-letniej tradycji festiwalu.
Informacja o biletach:
Bilety dostępne na stronie: www.34art.pl

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (46)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najczęściej klikane (7 dni)