Wiadomości

Michał Winiarski ocenia siatkarzy: To silniejszy i mocniejszy Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk

Michał Winiarski bardzo szybko skompletował skład Trefla Gdańsk na sezon 2021/22. To jeden z czynników, które wpłynęły na to, że jest zadowolony z tego, co udało się stworzyć.
Michał Winiarski bardzo szybko skompletował skład Trefla Gdańsk na sezon 2021/22. To jeden z czynników, które wpłynęły na to, że jest zadowolony z tego, co udało się stworzyć. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

- Myślę, że ten zespół jest silniejszy i lepszy o doświadczenie z poprzedniego sezonu. Na pewno każdy z zawodników zrobił postęp, podobnie jak i ja. Jestem bardzo zadowolony z tego składu - mówi nam Michał Winiarski po skompletowaniu drużyny na sezon 2021/22. Trener Trefla Gdańsk zdradza szczegóły budowania go, wskazuje mocne strony i opowiada o planie przygotowań do PlusLigi, która wystartuje 2 października.Patryk Łaba przykładem dla młodych. Przeczytaj wywiad z przyjmującym Trefla Gdańskzakończona Łącznie głosów: 138
Damian Konwent: W tym roku bardzo szybko udało się zbudować skład na sezon 2021/22. Czy jest pan z niego zadowolony?

Michał Winiarski: Tak, jestem bardzo zadowolony z tego składu. Został zbudowany dosyć szybko, bo takiego działania wymaga dzisiejszy rynek. Ponadto jeśli nie jest się finansowym potentatem, to trzeba nadrabiać w innych aspektach. Zależało mi, żeby z większością zawodników kontynuować współpracę. Z jednymi będę pracował drugi, a z innymi trzeci rok. Zespół został uzupełniony o nowych siatkarzy i myślę, że to fajna mieszanka.

Lukas Kampa i Patryk Łaba to pańskie pierwsze wybory na tych pozycjach czy walczyliście jeszcze o innych siatkarzy?

Można powiedzieć, że sytuacja z Lukasem powstała sama, gdyż chciał do nas dołączyć. Natomiast jeśli chodzi o Patryka, to faktycznie był to mój pierwszy wybór.

Czy to będzie silniejsza drużyna niż ta z poprzedniego sezonu?

Myślę, że ten zespół jest silniejszy i lepszy o doświadczenie z poprzedniego sezonu. Na pewno każdy z zawodników zrobił postęp, podobnie jak i ja. Po dwóch latach pracy jestem bogatszy w wiedzę. Będzie interesująco, bo trzeba pamiętać, że inne zespoły też się wzmocniły, szczególnie te z dużym budżetem.

Jaki ojciec, taki syn? Sprawdź, kto z dzieci idzie śladem taty siatkarzy?Ruchy kadrowe w Treflu Gdańsk po sezonie 2020/21

Przyszli: Patryk Łaba (pozycja: przyjmujący, poprzedni klub: Visła Bydgoszcz, umowa na rok), Lukas Kampa (rozgrywający, paszport: Niemcy, Jastrzębski Węgiel, umowa na rok z opcją przedłużenia)

Przedłużyli kontrakty: Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Pablo Crer (środkowy, Argentyna), Mariusz Wlazły (atakujący), Kewin Sasak (atakujący), Moritz Reichert (przyjmujący, Niemcy), Michał Winiarski (pierwszy trener), Roberto Rotari (drugi trener), Wojciech Bańbuła (trener przygotowania fizycznego), Dominik Posmyk (statystyk) oraz Piotr Ślugajski (fizjoterapeuta)

Odeszli: Fabian Majcherski (libero)Mateusz Janikowski (przyjmujący, koniec wypożyczenia z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Bartosz Pietruczuk (przyjmujący), Seweryn Lipiński (środkowy, Marcin Janusz (rozgrywający) - wszyscy koniec kontraktów

Ważne kontrakty: Łukasz Kozub (rozgrywający), Karol Urbanowicz (środkowy), Mateusz Mika (przyjmujący), Bartłomiej Mordyl (środkowy), Maciej Olenderek (libero)

Trefl Gdańsk. Zobacz pełną kadrę siatkarzyKto będzie liderem tego Trefla Gdańsk?

Myślę, że lidera kreuje zespół. W każdym widzę potencjał, każdy w zespole może nim zostać i do tego też dążę, by wszyscy dawali z siebie maksimum.

Co jest większą siłą tego zespołu? To, że po niewielkich roszadach zespół nie wygląda na gorszy, czy jednak zachowanie trzonu drużyny?

Trzeba pamiętać, że przed rokiem zespół był budowany w dużej mierze na Mateuszu Mice. Niestety doznał kontuzji, która wykluczyła go na pół sezonu i najważniejszą jego część. Na pewno go brakowało. Tak też jest w tym roku. Nie będę ukrywał, że liczę na jego powrót i wówczas rywalizacja na pozycji przyjmujących wszystkim dobrze zrobi, dzięki czemu będziemy jeszcze lepsi. Cieszę się, że będę pracował z tą grupą, ponieważ pewne zagrania i schematy będą już dla nich oczywiste, więc nie będziemy musieli wracać do podstaw. Ponadto przychodzą zawodnicy na tyle doświadczeni, którzy szybko wkomponowują się w grupę i w moją trenerską myśl. Na pewno to będzie nasza przewaga.

Trefl Gdańsk z brązem mistrzostw Polski juniorówCo przesądziło o tym, że tylu siatkarzy przedłużyło kontrakty z Treflem?

Myślę, że każdy zostaje w miejscu, w którym się dobrze czuje. Natomiast jeśli chodzi o inne aspekty, to już trzeba bezpośrednio zapytać zawodników.

Michał Winiarski

Michał Winiarski

Dane:

ur.:
1983-09-28
wzrost.:
200
Ocena z sezonu:
5.16 (863 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Skoro skład jest zbudowany, to z jakimi celami podejdziecie do nowego sezonu?

Cele nie zmieniają się od dwóch lat. Dla mnie najważniejsze jest to, by odpowiednio podejść do pracy, rozwijać, cieszyć się oraz walczyć z najlepszymi. To przynosiło efekt w ostatnim czasie i podobnie będzie w nadchodzących rozgrywkach.

Kiedy rozpoczynacie przygotowania do nowego sezonu?

Oczywiście mamy rozpisany cały program. Zaczniemy 2 sierpnia i będziemy przygotowywali się do startu ligi, który zaplanowany jest na 2 października. Po drodze będzie turniej siatkówki plażowej w Krakowie. Mamy więc dużo czasu.

Bartłomiej Lipiński i Patryk Łaba zamykają skład Trefla Gdańsk. Przeczytaj o ostatnich kontraktachOkres przygotowawczy możecie rozpocząć bez Wojciecha Bańbuły, trenera przygotowania motorycznego, który przebywa z reprezentacją Polski. Czy to duży problem dla pana i drużyny w tak ważnym momencie?

Nie, w żadnym wypadku. Wojtek wróci zaraz po igrzyskach olimpijskich. Pierwszy tydzień będzie wprowadzający, nieco spokojniejszy, w którym zawodnicy tak naprawdę będą się adaptować do pracy. Poza tym Wojtek przez cały czas jest w kontakcie online z całym zespołem, który na bieżąco dostaje program do wykonania. To nie jest tak, że siatkarze mają kompletnie wolne. Kładziemy nacisk, by w wakacyjnym okresie bez siatkówki dużo pracować nad zdrowiem.

Opinie (8)

 • Doczekać się nie możemy. (1)

  • 14 1

  • cierpliwości, cierpliwości....

   • 0 0

 • Trefl (2)

  Trefl to siatkarze? Nawet nie wiedziałem

  • 0 14

  • Trefl

   Błysk intelektu - Norman

   • 7 0

  • To sie nie popisuj swoja niewiedza

   • 7 1

 • Taki sam artykul czytalem tutaj rok temu (2)

  Przed playoffami juz medalale zakladali, a tu pyk 6 miejsce. W tym roku będzie poprawa, 5 miejsce

  • 0 7

  • Klub bez charyzmy (1)

   I bez kibiców. Nie mówcie tylko że ta garstka w rogu na trybunie to kibice. Chcecie zobaczyć kibiców to jedźcie do Bełchatowa, Jastrzębia czy Rzeszowa jak 3/4 trybuny w koszulkach klubowych

   • 0 6

   • Bzdury

    Na ilu meczach byłeś? Sprawdź statystyki zanim coś napiszesz

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28

lipca

XXIII Gdański Festiwal Cari... Gdańsk, Kościół Św. Katarzyny

30

lipca

Lato w Plenerze | Guzior, Ż... Gdańsk, S1 - Scena plenerowa

01

sierpnia

Letnie Brzmienia: Jazz Band... Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Kultura

Milord de Molo: Byłem rybakiem, zostałem malarzem
Milord de Molo: Rybak został malarzem
Najciekawsze eksponaty Muzeum Bursztynu
Najciekawsze bursztynowe eksponaty

Kulinaria

Dlaczego wychodzimy z restauracji przed złożeniem zamówienia?
Dlaczego wychodzimy z restauracji?

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Skansen archeologiczny Grodzisko znajduje się na terenie: