• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Michał Wiśniewski w formie. Ich Troje zagrało w Operze Leśnej

Aleksandra Wrona
11 lipca 2022, godz. 10:00 
  • Michał Wiśniewski, Ania Świątczak i Jacek Łągwa wystąpili w niedzielę w Operze Leśnej.
  • Michał Wiśniewski, Ania Świątczak i Jacek Łągwa wystąpili w niedzielę w Operze Leśnej.
  • Michał Wiśniewski, Ania Świątczak i Jacek Łągwa wystąpili w niedzielę w Operze Leśnej.
  • Etiennette Wiśniewska w duecie z ojcem.
  • Michał Wiśniewski, Ania Świątczak i Jacek Łągwa wystąpili w niedzielę w Operze Leśnej.

W niedzielny wieczór na niebie szalała burza, a pod dachem Opery Leśnej szalała publiczność zgromadzona na koncercie zespołu Ich Troje. Czego jak czego, ale fanów inni artyści mogą Michałowi Wiśniewskiemu pozazdrościć. Mimo wyjątkowo zimnego lipcowego dnia w Operze było naprawdę gorąco.Pop: koncerty w Trójmieście


- Jest mi bardzo miło, że ze wszystkich możliwych wakacyjnych planów na ten dzień wybraliście właśnie nasz koncert - kokietował publikę Michał Wiśniewski, lider zespołu. - Przygotujcie się na to, że ten koncert będzie naprawdę długi, a to dlatego, że zaprosiłem swoje dzieci, a - jak wiadomo - tyle ich mam, że gdyby każdy chciał wystąpić, to byśmy siedzieli tu do rana.
Rzeczywiście, zespół zafundował fanom prawie dwuipółgodzinne widowisko, które uświetniła obecność Xaviera, EtiennetteVivienne Wiśniewskich. Xavier zarapował, Eti zaśpiewała w poruszającym duecie z ojcem, a Vivienne wystąpiła w chórkach. Niestety fanów, którzy byli na koncercie jubileuszowym Ich Troje, czekało dużo powtórek z ubiegłorocznego show. Publiczność jednak nie wydawała się tym faktem zawiedziona.

Dla mnie koncert Ich Troje to marzenie, które spełniło się jakieś 20 lat za późno. Mimo to poszłam na ten koncert z wielką ciekawością tego, jak idol z dzieciństwa prezentuje się teraz i co zostało z zespołu, który pamiętam? I muszę przyznać, że byłam miło zaskoczona, bo choć w moim przypadku muzyka Ich Troje ma już wartość wyłącznie sentymentalną, to krzywdzące byłoby stwierdzenie, że Wiśniewski już tylko odcina kupony od dawnej sławy. Owszem, nie szczędzi swoim fanom szlagierów, ale też wciąż tworzy, czego dowodem były grane podczas koncertu piosenki z najnowszej płyty zespołu pt. "Projekt X".

Gdzie zjeść w Trójmieście? Nowe lokaleNajważniejsze jednak, że Michał Wiśniewski to wyśmienity showman, który na scenie czuje się jak ryba w wodzie, i to właśnie on sprawia, że zespół wciąż ma dla kogo grać. Podczas koncertu wielokrotnie zmieniał kreacje, odgrywał krótkie etiudy aktorskie, wychodził do publiczności, zagadywał ją i kokietował. Występy zespołu to dobrze dopracowane widowisko z tancerzami, światłem i licznymi atrakcjami. I tym razem nie zabrakło: scen łóżkowych na scenie, "improwizowanego" picia wódki z kolegami z widowni (Wiśniewski podkreślił, że on pije wodę), machania flagami, rac z ogniem czy oblewania publiczności szampanem. Ponownie też widzowie znaleźli pod krzesełkami wiaderka opatrzone karykaturą zespołu, na których w odpowiednim momencie koncertu mieli wygrywać rytm piosenki.

Oblewanie publiczności szampanem i gra na wiaderkach podczas koncertu Ich Troje


Na osobny akapit zasługuje publiczność, która, co ciekawe, wcale nie zestarzała się razem z zespołem. Na widowni znalazł się naprawdę duży przekrój wiekowy - od tych, którzy w momencie debiutu Ich Troje, mieli już kilkanaście lat, po osoby, które nie mają szans, żeby go pamiętać. Wszyscy uśmiechnięci, zaangażowani, znający teksty piosenek i chętnie wchodzący w interakcje z zespołem.

Darmowe imprezy w Trójmieście


27 lat na scenie to wystarczająco dużo, żeby się wypalić, grać od niechcenia i wydawać kolejne płyty w konwencji "The best of", ale to nie jest ta historia. Ich Troje to sprawnie działająca maszyna, która umiejętnie wykorzystuje swój dorobek, nie zaprzestając tworzenia nowego. Może Michała Wiśniewskiego odmładza każda kolejna miłość? Jeśli tak, to pozostaje życzyć mu szczęścia i w tym obszarze.

Ich Troje "Powiedz"

Wydarzenia

Ich Troje - "Projekt X" (22 opinie)

49 - 599 zł
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Podaj nazwę kawiarni, w której przesiadywali bohaterowie znanego serialu "Przyjaciele".