Wiadomości

stat

Miłość w rytmie disco polo! O walentynkowej gali w Gdynia Arenie

Zobacz naszą relację z wydarzenia

Już po raz szósty fani disco polo świętowali walentynki w Gdynia Arenie, bawiąc się przy muzyce i w towarzystwie najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku. Widownia, tradycyjnie, była wypełniona do ostatniego miejsca, atmosfera sięgała zenitu, a uczestnicy imprezy deklarowali, że tak licznie zjawią się też za rok, bo "jak kochać, to tylko w rytm przebojów disco polo".Gdynia Arena wypełniona do ostatniego miejsca, piwo lejące się strumieniami, szałowe kreacje i świecące akcesoria, które pozwolą choć trochę wyróżnić się na tle kilkutysięcznego tłumu. Fani disco polo wiedzą, jak się bawić i podczas sobotniej Walentynkowej Gali Disco Mix szaleli na pełnych obrotach od pierwszej do ostatniej minuty.

Jako że była to impreza walentynkowa, na widowni dominowali zakochani, którzy nie wypuszczali się z objęć.

- Te piosenki tak na nas działają, że nie możemy się od siebie odkleić. Poważnie! Już się nawet śmiałyśmy z siostrą, która jest tu ze swoim mężem, że jak się z naszymi panami kiedyś pokłócimy, to trzeba będzie włączyć np. piosenki Pięknych i Młodych, i zgoda będzie natychmiastowa - śmiała się Martyna z Kościerzyny.
Galę zapowiadaliśmy w kalendarzu imprez i cyklu Planuj tydzień - czytaj w każdy czwartek

Byli też tacy, którzy zaproszenie na sobotnią imprezę dostali w prezencie od swojej drugiej połówki, choć sami disco polo niespecjalnie lubią.

- Jak się kocha, to wszystko da się wytrzymać. Nawet disco polo - śmiał się Piotr, którego przyprowadziła żona, będąca wielką fanką Hazela.
Podczas kilkugodzinnej imprezy na scenie zaprezentowali się jedni z najpopularniejszych przedstawicieli nurtu disco polo. W ostatniej chwili swój wystąp, ku rozpaczy zapatrzonych w swojego idola fanów, odwołał Ronnie Ferrari. W jego miejsce zaproszono zespół Łobuzy, który swoimi pełnymi ironii piosenkami momentalnie wkradł się w łaski publiczności. Na scenie zaprezentowali się też m.in. DJ Hazel, Jorrgus, Extazy, Playboys, Top Girls, Miły Pan, Daj to Głośniej czy Piękni i Młodzi. Ci ostatni wystąpili w nowym składzie.

- Uwielbiamy ich piosenki i nie ma dla nas znaczenia, czy ktoś kogoś zastąpi, czy też nie. W nowym składzie jeszcze Pięknych i Młodych nie słyszałyśmy, ale jesteśmy pewne, że będzie cudownie. Przyszłyśmy tu specjalnie dla nich - mówiły przed koncertem rozentuzjazmowane fanki grupy.
Zobacz też: Przekorny los, pokorny film. Recenzja filmu "Zenek"

Fanom disco polo trzeba przyznać, że potrafią się bawić. Osób, które słuchały muzyki biernie i bezrefleksyjnie, na widowni się raczej nie spotykało. Jedni tańczyli sami, inni w parach, zdecydowana większość śpiewała piosenki pełnym głosem razem z wokalistami.

Wiele osób zadeklarowało, że można się ich spodziewać również podczas przyszłorocznej gali.

- Zawsze miałam problem z tym, jak spędzić walentynki, jednak od kiedy organizowane są gale disco polo w Gdynia Arenie tego problemu już nie mam - to najwspanialszy sposób na spędzenie czasu z drugą połówką - mówiła po zakończeniu Alina z Gdańska. - Trochę wypiliśmy, sporo potańczyliśmy i pośpiewaliśmy, niejednokrotnie się wzruszyliśmy, bo teksty niektórych piosenek są przepiękne. Mój mąż często powtarza "jak się kochać, to tylko w rytm przebojów disco polo". W tym roku świętowaliśmy 25. rocznicę ślubu, więc jego metoda działa. Polecam ją wszystkim!

Opinie (143) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Nowe spektakle dostępne online, nie tylko z Trójmiasta
Spektakle online nie tylko z Trójmiasta
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii

Kulinaria

Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów
Firmy cateringowe zmieniają ofertę
Firmy cateringowe zmieniają ofertę

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Gdański Teatr Szekspirowski jest organizatorem: