Wydarzenie

Mississippi Blues Band

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
29 listopada 2012 (czwartek)
godzina:
19:30
miejsce:

Blues Club  mapa

adres:
Gdynia, Portowa 9
bilety:
20 zł , ulgowy 10 zł
Zespół "Mississippi Blues" powstał w 1991 roku z inicjatywy Marka Kędzi (harp.) i Mirosława "Mirasa" Stanisławowicza (git.,voc.). Wkrótce dołączył do nich zielonogórski skrzypek Mikołaj Kraszewski.Ciekawostką jest,że pierwszy występ w tym składzie trio dało w domu publicznym kontynuując chlubne tradycje amerykańskich muzyków grających w tzw. saloonach. Zainteresowania zepołu zawsze krążyły wokół bluesa z Chicago i Delty Mississippi.
W ciągu kilkunastu lat przez zespół przewinęło się wielu muzyków z Trójmiasta i Zielonej Góry m.in. Zbigniew "Oliver" Łaski (Mietek Blues Band) czy Igor Łojko (Good Morning Blues).

Obecnie u boku Mirka Stanisławowicza występuje JoĂŁo Freire (bębny), a także Krzysztof Pomierski (bas) z Trójmiejskiej kapeli "Debesters", z którą występował u boku gwiazd tj. Ten Years After, Anna Popovic, Michael Hill & Blues Mob, czy na znaczących bluesowych festiwalach w Polsce. Na harmonijce ustnej gra Krzysztof Przybyszewski (harp).

"Mississippi Blues" może pochwalic się ok. 900 koncertami w klubach, pubach i na większych scenach w całej Polsce, a także Niemczech i Szwecji.

Warsztaty Harmonijkowe

24 - 26 listopada 2017 godz. 11:00

Gdynia,
wystawy, spotkania
bilety 199 zł
The Jan Gałach Band

30 listopada 2017 (czwartek) godz. 19:30

Gdynia,
koncerty
Wstęp wolny
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez