Wydarzenie

Mitch & Mitch / Nagrobki

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 kwietnia 2017 (sobota)
godzina:
20:00
miejsce:

Klub ŻAK  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197
bilety:
45, 35 zł , ulgowy 13, 23, 25, 35, 40 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

MITCH & MITCH / VISITANTES NORDESTINOS


Kassin - gitara, bas / Mitch - gitara, bas, syntezator / Mitch - perkusja / Half-Ape Half-Mitch a.k.a. Luigi - organy, syntezator, bas / The (dəә) Mitch - wibrafon, instrumenty perkusyjne / Spiral Mitch - puzon, syntezator, instrumenty perkusyjne

Fenomen Mitch & Mitch próbowano opisać wielokrotnie, a przez większość z tych prób przewijały się następujące hasła: Tom Jobim, wąsy, black metal/afrobeat, kowery, country & eastern, kurczak, Zelig Rabitchnyak, barber, 5-osobowy duet, 9-osobowy duet, Half-Mitch Half-Ape, Half-Ape Half-Mitch, Republika Ziemniaczana (?), newjazz, Vibr-O-Matic (TM) oraz mnóstwo innych. Pięknie byłoby to trochę ogarnąć i posprzątać, ale po 10 latach bycia Miczami czujemy się, delikatnie mówiąc, zagubieni. Chociaż w sumie, może to nie jest aż tak bezsensowne jak wygląda na pierwszy rzut oka?

Mitch & Mitch nie przebiją swojej legendy. Po 15 latach grania mają na koncie ponad 5 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych, grali wszędzie, zrobili wszystko. Występowali w miejscach mieszczących 10, 100, 1000 i 10000 osób, wszędzie pozostawiając publiczność w stanie skupienia i/lub radości. Po nagraniu płyt z Igorem Krutogolovem, futurystą Felixem Kubinem, a także z polskim piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, z którym zespół spędził szalony rok w trasie, kolejnym wyzwaniem była podróż do jednej z podświadomych ojczyzn zespołu - Brazylii. Tam Mitche spotkali się z równie legendarnym producentem i muzykiem Kassinem, znanym z projektu +2, współtworzącym Orquestra Imperial, a oprócz tego współpracującym z gwiazdami brazylijskimi (Gal Costa, Marcos Valle) i zagranicznymi (Giles Peterson, Mitch & Mitch). Efektem ich spotkania jest płyta "Visitantes Nordestinos", wspólne koncerty i nowa muzyczna miłość Kassina - Skaldowie.

NAGROBKI / GRANIT / premiera
Adam Witkowski - perkusja / Maciek Salamon - gitara / Olo Walicki - bas


Nagrobki nie grają tyle lat co Mitch & Mitch, ale też są fenomenem. Ich pierwsza płyta wyprzedała się w kilka minut po premierze. Co z tego, że wydali jej tylko 17 sztuk, skoro drugi album, wydany w nakładzie kilkuset sztuk wyprzedał się w miesiąc. Zespół śpiewa o śmierci, a o ich muzyce mówi i pisze się bardzo szeroko: post-punk, big-beat, zimna fala, metal, punk, black metal, nekro-polo albo rodeo-punk, który preferowali wcześniej w zespole Gówno, który współtworzyli.

Nagrobki zagrały na wszystkich najważniejszych festiwalach takich jak Off Festival, Open'er, Unsound czy Spring Break, jeszcze przed wydaniem swojej długogrającej płyty. Ciekawe co na to Mitche? A skład mają skromniejszy, bo dwuosobowy, czasem uzupełniany o Ola Walickiego na basie, który pojawi się także na koncercie w Klubie Żak. Wszystko robią według metody zrób-to-sam, bo w końcu skończyli gdańską Akademię Sztuk Pięknych i poza muzyką zajmują się masa innych rzeczy w świecie sztuk wizualnych. Śpiewają o śmierci i śmierci się nie boją, a listę koncertów zaznaczają regularnie na mapie Stan Prac, jak nazwali swój debiutancki, długogrający album. Najnowsze wydawnictwo zespołu zostało zatytułowane "Granit", pewnie sami wiecie dlaczego. Swoją drogą czy jest jakikolwiek zespół, którego nazwę tyle razy można zobaczyć w Polsce?

Reasumując, Klub Żak zaprasza a na koncertowy wieczór fenomenów i legend.

Kolejność koncertów: Nagrobki, Mich & Mitch
Informacja o biletach:
13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
30 zł I pula / 40 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury 
35 zł I pula / 45 zł II pula – bez zniżek 
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert bez miejsc siedzących.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez