Wiadomości

stat

"Skiety i klapki". Kabe zagrał w Sfinksie

Kilkadziesiąt młodych ludzi, wschodząca gwiazda rapu i klimatyczne wnętrza sopockiego Sfinksa. Dwujęzyczny reprezentant szczecińskiej wytwórni stoprocent - raper Kabe, zagrał w Sopocie całkiem dobry koncert.O raperze Kabe nadal wiadomo tyle, co nic... Muzyk nie jest chętny, by mówić na swój temat, dlatego na próżno szukać o nim informacji w Internecie. Jedyne czego można się dowiedzieć to, że Kabe wychowywał się we Francji i jest artystą z rocznika 2000. Od momentu, kiedy w zeszłym roku raperem zainteresowała się szczecińska wytwórnia Stoprocent, o Kabe robi się coraz głośniej. Nie pomogło to jednak wypełnić po brzegi klubu Sfinks 700. Główny występ poprzedził kilkudziesięciominutowy support w wykonaniu Lx'aCezara z grupy LLF.

"Skiety & Klapki": tajemniczy raper Kabe nagrał teledysk w falowcu


- Przyszedłem do Sfinksa na koncert Kabe, bo nagrywa i wypuszcza coraz lepsze kawałki. Podoba mi się łączenie języka francuskiego i polskiego jak chociażby w jednym z najlepszych jego numerów pt. "Albinos". Nie ma się co dziwić, że najwięcej jest dzisiaj tutaj młodzieży, w końcu do nas skierowana jest ta muzyka - mówił Alan.
Kabe jest dwujęzyczny i nie boi się wykorzystywać tego w swoich kawałkach. Mimo to publiczności nie było trudno w utworach rapować razem ze wschodzącą gwiazdą. W piątkowy wieczór wybrzmiały najpopularniejsze utwory rapera jak "Trap i Grind" czy "Skiety & Klapki". W Sfinksie pojawił się także trójmiejski raper Kizo. Koncert nie należał do najdłuższych, bo trwał zaledwie 45 minut, ale trzeba oddać młodemu raperowi, że nie brakuje mu charyzmy - jest wiarygodny i świetnie nawiązuje kontakt z publicznością.

- To prosty chłopak, taki jak my, nikogo nie udaje i za to go szanuję. Widzę w nim potencjał na dobrego rapera z ulicy, którym właściwie już jest - skwitował Przemek.
Bilety na piątkowy koncert Kabe w Sfinksie kosztowały od 29 do 39 zł. Kolejne koncerty artysta zagra w 30 listopada w Grudziądzu i 7 Grudnia w Nowym Sączu.

Z ciekawostek: Kabe został doceniony za kawałek "Trap i grind" czy "Albinos", a razem z popularnym raperem Sobotą nagrał utwór pt. "6 rano" do filmu Kobiety Mafii 2.

Opinie (16) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

grudnia

Jarmark Świąteczny w Gdyni Gdynia, Plac Grunwaldzki

12

grudnia

Festiwal AfryKamera 2019 Gd... Gdańsk, Kino Kameralne Cafe

15

grudnia

Julia Pietrucha Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej
Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej
Eksperyment Zimbardo w Gdańsku
Eksperyment Zimbardo w Gdańsku

Kulinaria

Makłowicz, Popielarz i Dymek uczą gotować w Trójmieście
Gotowanie z szefem kuchni w Trójmieście
Romans tradycji z nowoczesnością. Otwarcie restauracji Monastico
Otwarcie restauracji Monastico

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Słynny klub muzyki młodzieżowej w Sopocie, który powstał w 1961 r. to: