Wiadomości

"Skiety i klapki". Kabe zagrał w Sfinksie

Kilkadziesiąt młodych ludzi, wschodząca gwiazda rapu i klimatyczne wnętrza sopockiego Sfinksa. Dwujęzyczny reprezentant szczecińskiej wytwórni stoprocent - raper Kabe, zagrał w Sopocie całkiem dobry koncert.O raperze Kabe nadal wiadomo tyle, co nic... Muzyk nie jest chętny, by mówić na swój temat, dlatego na próżno szukać o nim informacji w Internecie. Jedyne czego można się dowiedzieć to, że Kabe wychowywał się we Francji i jest artystą z rocznika 2000. Od momentu, kiedy w zeszłym roku raperem zainteresowała się szczecińska wytwórnia Stoprocent, o Kabe robi się coraz głośniej. Nie pomogło to jednak wypełnić po brzegi klubu Sfinks 700. Główny występ poprzedził kilkudziesięciominutowy support w wykonaniu Lx'aCezara z grupy LLF.

"Skiety & Klapki": tajemniczy raper Kabe nagrał teledysk w falowcu


- Przyszedłem do Sfinksa na koncert Kabe, bo nagrywa i wypuszcza coraz lepsze kawałki. Podoba mi się łączenie języka francuskiego i polskiego jak chociażby w jednym z najlepszych jego numerów pt. "Albinos". Nie ma się co dziwić, że najwięcej jest dzisiaj tutaj młodzieży, w końcu do nas skierowana jest ta muzyka - mówił Alan.
Kabe jest dwujęzyczny i nie boi się wykorzystywać tego w swoich kawałkach. Mimo to publiczności nie było trudno w utworach rapować razem ze wschodzącą gwiazdą. W piątkowy wieczór wybrzmiały najpopularniejsze utwory rapera jak "Trap i Grind" czy "Skiety & Klapki". W Sfinksie pojawił się także trójmiejski raper Kizo. Koncert nie należał do najdłuższych, bo trwał zaledwie 45 minut, ale trzeba oddać młodemu raperowi, że nie brakuje mu charyzmy - jest wiarygodny i świetnie nawiązuje kontakt z publicznością.

- To prosty chłopak, taki jak my, nikogo nie udaje i za to go szanuję. Widzę w nim potencjał na dobrego rapera z ulicy, którym właściwie już jest - skwitował Przemek.
Bilety na piątkowy koncert Kabe w Sfinksie kosztowały od 29 do 39 zł. Kolejne koncerty artysta zagra w 30 listopada w Grudziądzu i 7 Grudnia w Nowym Sączu.

Z ciekawostek: Kabe został doceniony za kawałek "Trap i grind" czy "Albinos", a razem z popularnym raperem Sobotą nagrał utwór pt. "6 rano" do filmu Kobiety Mafii 2.

Opinie (16) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

08

sierpnia

ERGO ARENA #wPlenerze prost... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

19

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - Wrzeszcz,

Kultura

Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Przypadki Pałacu Kultury i nie tylko. Trwa plenerowy Festiwal Pociąg do Miasta
Trwa plenerowy Festiwal Pociąg do Miasta

Kulinaria

Okiem dietetyka: domowe lody bez cukru
Jak zrobić domowe lody bez cukru?
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Pierwsza część "Trylogii Gdańskiej" Güntera Grassa nosi tytuł: