Wiadomości

Młodzież nakręci wideopamiętnik z czasu kwarantanny

Najnowszy artukuł na ten temat

Mniej ślubów w Trójmieście. Także tych plenerowych

Paulina Pohl i Kryspin Pluta zachęcają do udziału w projekcie.

"Zrób z nami film, nie wychodząc z domu" - zachęcają Paulina Pohl i Kryspin Pluta, twórcy Domu Filmowego w Gdyni. Wideopamiętnik ma być zapisem przemyśleń młodych ludzi na temat życia na kwarantannie domowej wywołanej koronawirusem. Dołączyć może każdy, wystarczy odezwać się do Domu Filmowego za pomocą Instagrama, Facebooka lub e-maila: koronaprojekt@domfilmowy.comImprezy online w Trójmieście


Czy prowadzisz pamiętnik?

tak, to ciekawe doświadczenie 9%
nie, ale chciał(a)bym zacząć 8%
nie, nie interesuje mnie to 83%
zakończona Łącznie głosów: 185
- Na początku marca zaczęliśmy z młodzieżą prace nad kolejnymi filmami dokumentalnymi, które ze względu na pandemię musieliśmy zawiesić. Cały czas byliśmy w kontakcie z naszymi uczniami - rozmawialiśmy z nimi na Messengerze i pytaliśmy, jak odnajdują się w nowej dla nich sytuacji - kwarantannie domowej. Opowiadali nam o swoich obawach, trudnościach w nauce online, ale także o tym, że po prostu nudzą się w domu. Zauważyliśmy, że młodzi mają silną potrzebę rozmowy, budowania wspólnoty, bycia razem - mówi Kryspin Pluta, Dom Filmowy.
Kryspin Pluta i Paulina Pohl na co dzień prowadzą Dom Filmowy, czyli miejsce łączące działalność filmową, edukacyjną i społeczną dla młodzieży.

- Praca z młodzieżą nad filmami, przy jednoczesnym pozostawaniu w domu, wydawała nam się niemożliwa. Rozwiązanie przyniosły nam dzieciaki i ich opowieści. Postanowiliśmy przenieść swoje działania do internetu i zaprosić młodzież do stworzenia pierwszego w naszej historii filmu online - dodaje Paulina Pohl, Dom Filmowy.

Trójmiasto: usługi online


Osoby, które dołączą do projektu, co trzy dni otrzymają pytanie dotyczące ich doświadczeń i przemyśleń. W sumie będą musieli nagrać cztery krótkie filmiki, które formą przypominać mają wideopamiętnik. W tym momencie do projektu zgłosiło się już ok. 60 osób. Założeniem tego filmowego eksperymentu jest obserwowanie, jak w młodych ludziach zmienia się postrzeganie świata i siebie oraz jak na ich stosunek do życia wpłynie coraz dłuższy okres odosobnienia.

Czytaj też: Dlaczego warto pisać pamiętnik?

Do współtworzenia filmu w każdym momencie mogą dołączyć osoby w wieku szkolnym. Wystarczy napisać "Melduję się na pokładzie" na Instagramie, Facebooku Domu Filmowego lub na e-mail: koronaprojekt@domfilmowy.com.

05

sierpnia

Octopus Film Festival 2020 Gdańsk, różne lokalizacje

08

sierpnia

ERGO #wPlenerze prosto z Żywca Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

12

sierpnia

Nowe idzie od morza do Wrze... Gdańsk - wrzeszcz,

Kultura

Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Kobieca moda w czasach II wojny światowej
Znikająca wystawa trwała pięć minut
Znikająca wystawa trwała pięć minut

Kulinaria

Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście
Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    GAK świętował w 2017 r. swoje: