Wydarzenie

Moja ballada - Anna Sroka-Hryń

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
30 lipca 2017 (niedziela)
godzina:
18:00, 20:00
miejsce:

Teatr Atelier  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
60 zł
sprzedaż:
513-179-238 (od 20 czerwca do 28 sierpnia w godz.: 10:0020:00)

Zapraszamy na "Moją balladę" - recital Anny Sroki-Hryń z piosenkami Agnieszki Osieckiej do Teatru Atelier w Sopocie.Na recital "Moja ballada" składa się kilkanaście piosenek Agnieszki Osieckiej - artystki, której twórczość na stałe wpisała się w krajobraz polskiej piosenki. Kluczem w doborze repertuaru mogą być słowa samej poetki: Coś ci powiem na ucho: najważniejsza jest czułość. Ani jędrne pośladki, ani piękna dusza, ani księżyc w pełni. Dlatego, podczas wieczoru nie zabraknie najpiękniejszych ballad Osieckiej: "Byle nie o miłości", "Na całych jeziorach ty", "Ja nie chcę spać", "Na kulawej naszej barce". Pojawią się kompozycje tak wybitnych kompozytorów jak: Katarzyna Gaertner, Seweryn Krajewski, Krzysztof Komeda, Adam Sławiński, Andrzej Zieliński, Jacek Mikuła; wszystko w wykonaniu aktorki, wokalistki i laureatki VI edycji konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej Pamiętajmy o Osieckiej - Anny Sroki-Hryń.

Artystce towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Anna Sroka-Hryń: Koncert "Moja ballada" to oczywisty etap mojej drogi artystycznej. Piosenki Agnieszki Osieckiej towarzyszą mi od kiedy pamiętam - dorastałam z nimi, dojrzewałam artystycznie. Nadszedł moment, kiedy Fundacja im. Agnieszki Osieckiej zaproponowała, aby taki recital powstał. Program koncertu skomponowałam tak, aby znalazły się w nim piosenki, które zawsze chciałam zaśpiewać; które były i są mi bliskie. Dlatego, podtytuł recitalu mógłby brzmieć tak - Moja ballada - coś ci powiem na ucho - nie jest źle... bo najważniejsza jest czułość.

Przeczytaj także

  • Sezon premier w Teatrze Atelier
    6 lipca 2017 (7 opinii)

    Cztery premiery, Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz recitale cenionych artystów, jak Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec czy Dorota Miśkiewicz oraz cenieni artyści promujący kulturę...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez